Istiklal marsi
Download
1 / 11

iSTiKLAL MARSI - PowerPoint PPT Presentation


  • 485 Views
  • Uploaded on

iSTiKLAL MARSI. iSTiKLAL MAR Ş I. Mehmet Akif Ersoy. Korkma Sönmez bu safaklarda yüzen al sancak, Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak, 0 benim milletimin yildizidir parlayacak, 0 benimdir o benim milletimindir ancak!.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'iSTiKLAL MARSI' - zhen


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Istiklal marsi

iSTiKLAL MARSI

iSTiKLAL MARŞI

Mehmet Akif Ersoy


Korkma Sönmez bu safaklarda yüzen al sancak, Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak, 0 benim milletimin yildizidir parlayacak, 0 benimdir o benim milletimindir ancak!

Korkma Sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak, Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak, 0 benim milletimin yıldızıdır parlayacak, 0 benimdir o benim milletimindir ancak!


Çatma, kurban olayım çehreni ey nazlı hilâl;

Kahramân ırkıma birgül... ne bu şiddet, bu celâl!

Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helâl.

Hakkıdır hakka tapan milletimin istiklâl.

Çatma, kurban olayim çehreni ey nazli hilâl; Kahramân irkima birgül... ne bu siddet, bu celâl! Sana olmaz dökülen kanlarimiz sonra helâl. Hakkidir hakka tapan milletimin istiklal.


Ben ezelden beridir hür yasadim hür yasarim; Hangi çilgin bana zincir vuracakmis sasarim! Kükremis sel gibiyim, bendimi çigner asarim. Yirtarim daglari, enginlere sigmam, tasarim.

Ben ezelden beridir hür yaşadım hür yaşarım;

Hangi çılgın bana zincir vuracakmışşaşarım!

Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner aşarım.

Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.


Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar, Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var. Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar. "Medeniyyet!" dediğin tek dişi kalmış canavar?

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar, Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var. Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar. "Medeniyyet!" dediğin tek dişi kalmış canavar


Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma sakın!

Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.

Doğacaktır sana vaadettiği günler Hak'kın;

Kimbilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma sakın!

Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın

Doğacaktır sana vaadettiği günler Hak'kın;

Kimbilir, belki yarın, belki yarından da yakın.


Bastığın yerleri "toprak" diyerek geçme, tanı! Düşün, altında binlerce kefensiz yatanı. Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır atanı; Verme, dünyaları alsan da bu cennet vatanı.

Bastığın yerleri "toprak" diyerek geçme, tanı! Düşün, altındaki binlerce kefensiz yatanı. Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır atanı; Verme, dünyaları alsan da bu cennet VATANI


Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda! Canı, cananı, bütün varımı alsın da Hüda, Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda! Canı, cananı, bütün varımı alsın da Hüda, Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda


Ruhumun senden ilahi udur ancak emeli de mesin mabedimin g s ne na mahrem eli
Ruhumun senden, ilahi şudur ancak emeli;Değmesin mabedimin göğsüne na-mahrem eli!

Ruhumun senden, ilahi şudur ancak emeli;Değmesin mabedimin göğsüne na-mahrem eli!Bu ezanlarki, sehadetleri dinin temeli

Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli

Bu ezanlar ki şahadetleri dinin temeli, Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli


O zaman vecd ile bin secde eder varsa taşım;Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,Fışkırır ruh-i mücerret gibi yerden naşım; O zaman yükselerek arşa değer belki başım!

O zaman vecd ile bin secde eder varsa taşım;Her cerihamdan, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,Fışkırır ruh-u mücerret gibi yerden naşım; O zaman yükselerek arşa değer belki başım


Hazirlayan bybugur

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilâl;Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helâl! Ebediyyen sana yok, ırkıma yok izmihlâl.Hakkıdır, hür yaşamış bayrağımın hürriyet; Hakkıdır, Hak'ka tapan milletimin istiklâl!

Hazirlayan................ byBuGuR

Mehmet Akif Ersoy

byFuNCLuB diger PPS Dosyalar icin TIKLA