ویژه‌نامۀ
Download
1 / 13

ویژه‌نامۀ فرهنگی شمیم ـ هفته معلم 1391 - PowerPoint PPT Presentation


 • 139 Views
 • Uploaded on

ویژه‌نامۀ فرهنگی شمیم ـ هفته معلم 1391. مدیریت فرهنگی و دانشجویی. در این ویژه‌نامه می‌خوانیم :. علی با دست خود خشت لحد چید. خاطراتی از شهید استاد مطهری‌ رضوان‌الله‌تعالی. پیام‌ اساتید محترم در گرامیداشت هفته معلم. پیام‌ مدیران محترم در گرامیداشت هفته معلم.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' ویژه‌نامۀ فرهنگی شمیم ـ هفته معلم 1391' - wylie-mathews


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

ویژه‌نامۀ فرهنگی شمیم ـ هفته معلم 1391

مدیریت فرهنگی و دانشجویی

 • در این ویژه‌نامهمی‌خوانیم:

علی با دست خود خشت لحد چید

خاطراتی از شهید استاد مطهری‌رضوان‌الله‌تعالی

پیام‌ اساتید محترم در گرامیداشت هفته معلم

پیام‌ مدیران محترم در گرامیداشت هفته معلم

پیام‌ دانشجویان محترم در گرامیداشت هفته معلم

اساتید و آموزشیاران نمونه از نگاه دانشجویان

نشست مدیر محترم فرهنگی با مدیران کانون‌ها


ویژه‌نامۀ فرهنگی شمیم ـ هفته معلم 1391

jرسول خدا (ص) به من گفت: اىفاطمه!

هر كه بر تو صلوات فرستد، خداوند او را

بيامرزد و به من، در هر جاى بهشت باشم، ملحق گرداند.

مدیریت فرهنگی و دانشجویی

 • على با دست خود، خشت لحد چید

 • گذشته نیمه اى از شب، دریغا

 • رسیده جانِ شب بر لب، دریغا

 • چراغ خانه مولاست، خاموش

 • كه شمع انجمن آراست خاموش

 • فغان تا عالم لاهوت مى رفت

 • به روى شانه ها، تابوت مى رفت

 • على زین غم چنان مات ست و مبهوت

 • كه دستش را گرفته دست تابوت!

 • شگفتا! از على، با آن دلیرى!

 • كند تابوت زهرا، دستگیرى!

 • به مژگان ترش یاقوت مى سُفت

 • سرشک از دیده مى بارید و مى گفت

 • كه: اى گل نیستى تا بوت بویم

 • مگر بوى تو از تابوت بویم

 • جدا از تو دل، آرامى ندارد

 • على بى تو دلارامى ندارد

 • چنان در ماتمش از خویش مى رفت

 • كه که خوناز چشم غیر و خویش مى رفت

 • كه دیده در دل شب، بلبلى را

 • كه زیرِ گل نهان سازد گلى را

 • ز بیتابى، گریبان چاک مى كرد

 • جهانى را به زیر خاک مى كرد

 • على با دست خود، خشت لحد چید

 • بساط ماتم خود تا ابد چید

دل خود را به غم دمساز مى كرد

كفن از روى زهرا باز مى كرد

تو گویى ز آن رخ گردیده نیلى!

به رخسار على مى خورد سیلى!

از آن دامان خود پر لاله مى كرد

كه چون نى، بندبندش ناله مى كرد

على، در خاک زهرا را نهان كرد

نهان در قطره، بحر بى كران كرد

گُل خود را به زیر گِل نهان دید

بهار زندگانى را، خزان دید

شد از سوز درون، شمع مزارش!

على با آب و آتش بود كارش!

چنان از سوز دل، بیتاب مى شد

كه شمع هستىِ او، آب مى شد

غم پروانه اش، بیتاب مى كرد

على را قطره قطره آب مى كرد

چو بر خاک مزارش دیده مى دوخت

سراپا در میان شعله مى سوخت

مگر او گیرد از دست خدا، دست

كه دشمن بعد او، دست على بست


ویژه‌نامۀ فرهنگی شمیم ـ هفته معلم 1391

خاطراتی از شهید استاد مطهری رضوان‌ الله ‌تعالی علیه

همسر شهید مطهری: در مدت 26 سالی که با ایشان زندگی کردم، همیشه با یک حالت تواضع و آرامش با من رفتار می‌کردند. یادم نمی‌آیدکه هیچ‌وقتاز ایشان ناراحتی و رنجی دیده‌باشم. بسیار باگذشت و مهربان بودند و به آسایش و راحتی من و بچه‌هااهمیت می‌دادند. آن‌قدربا من صمیمی و نزدیک بودند که رنج و ناراحتی مرا نمی‌توانستندتحمل‌کنند. ایشان از تمام مسائل خانه خبر داشتند و در بیشتر کارها به من و بچه ها کمک می‌کردند. بیشتر صبح‌هاچای درست می‌کردند. در تمام طول زندگی، به یاد‌ندارمکه به من گفته باشند؛ یک لیوان آب به ایشان بدهم.

مدیریت فرهنگی و دانشجویی

مجتبی مطهری فرزند شهید: خاطرم می‌آیدکه زمانی پدرم فرمود: گه‌گاهکه به اسرار وجودی خود و کارهایم می‌اندیشم، احساس می‌کنمکه از مسائلی که سبب

خیر و برکت در زندگی‌امشده و همواره عنایت و لطف الهی را شامل حال من کرده‌است؛ احترام و نیکی فراوانی بوده است که به پدر و مادر خود کرده‌ام، به‌ویژهدر دوران پیری و هنگام بیماری، که افزون بر توجه معنوی و عاطفی، تا آن‌جاکه توانایی‌اماجازه می‌داد، از نظر هزینه و مخارج زندگی به آنان کمک و مساعدت کرده‌ام.

استاد شهید، در برابر پدر بزرگوار خویش نیز تواضع و احترام خاصی داشتند و خلاصه آنکه، در موقع روبه‌روشدن با پدر و مادر، دست آنان را می‌بوسید. ایشان می‌گفتند: انسان نباید هیچ‌گاهاز سخن پدر و مادرش ناراحت و دل‌گیربشود. والدین، همیشه خیر و سعادت فرزند را می‌خواهند.

استاد سیدمحمدباقرحجتی؛ از شاگردان استاد شهید: در یکی از سال‌هاییکه شمار داوطلبان ورود به دانشکده الهیات ـ قبل از انقلاب ـ رو‌به‌افزایشنهاده‌بود، تعداد بسیاری از آنان را دختران و زنان بی‌حجابتشکیل‌می‌داد. استاد شهید مطهری که این مطلب را قبلاً پیش‌بینیکرده‌بودندو از آن‌جاکه سخت تلاش می‌کردندکه فضای دانشکده با ورود زنان بی‌حجابآسیب نبیند، در یکی از جلسه‌هایشورا پیشنهادکردندکه دختران و زنانی که می‌خواهنددر این دانشکده به تحصیلات خود ادامه دهند، باید با پوششی شرعی باشند، وگرنه دانشکده از پذیرش آنان برای ادامه تحصیل، معذور است. این پیشنهاد، مورد تصویب اعضای شورا و رئیس وقت دانشکده ـ که شخصیتی آرام و متین بود و به استاد، بسیار احترام می گذاشت ـ قرار گرفت. قبل از شروع کنکور اختصاصی دانشکده، استاد گران‌مایه،

تعداد زیادی روسری تهیه کردند و در روزهایی که در رسانه‌هایگروهی از کشف حجاب تعریف و تمجید می‌کردند، تعدادی از این روسری‌هارا به نگهبان درب‌های دانشکده سپردند و به آنها فرمودند: به هر داوطلب زن که بدون حجاب وارد دانشکده می‌شود، یکی از این روسری‌هارا هدیه‌کنیدتا بدون حجاب، به دانشکده‌ایکه بسان یک مکان مقدس اسلامی است، وارد نشود. از این روسری‌هااستقبال خوبی به عمل‌آمد، تا آن‌جاکه بیشتر خانم‌هاییکه برای شرکت در امتحان ورودی به دانشکده آمده‌بودند، با حجابی کامل یا نسبی دیده‌شدند. گرچه این عمل در زمان حاضر ساده به نظر می‌رسد، در آن روزگاران قبل از انقلاب، کاری دشوار, خطرناک و بسان وارد کردن دست برهنه در لانه زنبور بود که کسی در خود، جرأتچنین کاری را نمی‌دید.

سیدمحمود مدنی؛ یکی از یاران وفادار استاد: من از استاد خاطرات زیادی دارم؛ از بزرگواری این مرد و از کمک‌هایشکه به محرومین می‌کرد. یک روز، به من خبر‌دادندکه مریضی در فلان بیمارستان خوابیده و وضع مادی پدرش نیز خوب نیست. من آمدم و جریان را به آقای مطهری گفتم. بنا بود از بیمارستان مرخص شود. تمام مخارج بیمارستان را استاد داد.

یک روز دیگر، در یک خیابان فرعی کم عرض می‌رفتیم. تقریباً وسط‌هایخیابان بودم که دیدم پدری فرزندش را به دوش می‌کشد. آقای مطهری گفتند: آقای مدنی، نگه‌دارید. من ایستادم، پیاده‌شدمو پیش مرد رفتم و گفتم: آقا بیایید اینجا. مرد پیش ما آمد. استاد پرسید: پدر! چرا بچه‌اترا به دوش می‌کشی؟ چه شده‌است؟ ناراحتی‌اشچیست؟ مرد گفت: بچه‌ام مریض است و پیش هر دکتری که می‌برم، جوابم می‌کند. پول هم ندارم که او را در یک بیمارستان بستری کنم، کسی را هم ندارم. استاد پرسید: منزلت کجاست؟ و بعد اضافه کردند: راضی هستی فردا من بچه‌اترا در بیمارستان بستری کنم؟ مرد گفت: بله، از خدا می‌خواهم. استاد گفتند: فردا صبح، همین آقا می‌آیدبه منزل شما. حالا برویم، منزل را نشان بده که فردا بیاید و بچه‌اترا به بیمارستان ببرد. ایشان گفتند: هر وقت از این مریض‌هادیدی، به من بگو. گفتم: خیلی‌خوب.


ویژه‌نامۀ فرهنگی شمیم ـ هفته معلم 1391

پیام‌ اساتید محترم در گرامیداشت هفتۀ معلم

مدیریت فرهنگی و دانشجویی

استاد گرانقدرجناب حجت الاسلامدکتر محمد کاظم رحمان ستایش:

بسمهتعالی

دانشجویان عزیز سلام علیکم؛

هر سال اردیبهشت‌ماه، یاد و خاطره استاد مطهری (ره) بار دیگر زنده می‌شود. با نام او ایامی به گرامی داشت مقام استاد اختصاص می‌یابد. گاه به این فکر می‌کنمکه مناسبت این نامگذاری تنها یک امر صنفی است؟ آیا این که ایشان هم استادی و معلمی می‌کردهاست، این تقارن ایام را رقم زده است؟

در اندیشه من، این تنها ظاهر امر است. اما در واقع حقیقتی دیگر برای ما در پس این مناسبت نهفته است. هر یک از ما وظیفه و رسالت خاص خود را در برابر خداوند به عهده دارد. این همان رسالات الله است که رسالت انبیاء است و خداوند به آن اشاره کرده است: «الَّذِينَيُبَلِّغُونَرِسَالاتِاللَّهِوَيَخْشَوْنَهُوَ لا يَخْشَوْنَأَحَداًإِلَّااللَّهَوَكَفَىبِاللَّهِحَسِيباً» (39احزاب) این رسالت را عالمان دین به عهده دارند. از این رو ما که در جایگاه رفیع میراث‌داریعلم دینی هستیم، وظیفه‌ایبزرگ و الهی برعهده داریم. هنر شهید مطهری (ره) انجام این رسالت دینی و مهم بود. این شخصیت باید از این جهت هم الگوی ما باشد. استادان در جایگاه انتقال‌دهندۀمعارف و دانش‌پژوهاندر جایگاه گیرندۀمعارف باید در این راه قدم بردارند.

شهید مطهری کوشید داشته‌هایمعارف دین را به گونه‌ایکه قابل استفاده و کاربرد عصر خویش باشد، ارایه کند. او معارف ناطق بودونه تنها ناطق، که عامل بود.

لذا در این فرصت بر این تاکید می‌کنمکه شناخت دقیق و عمیق معارف را به عنوان وظیفه اصلی خود و یک واجب شرعی، هدف و پیش‌رو قرارداده و در پی رسیدن به آن بکوشیم.

شاید بالاترین معرفت دینی در هر عصر، معرفت امام آن عصر (ع) است. تا آنجا که بی‌معرفتینسبت به این امر الهی، با جاهلیت یکسان تلقی شده است. «من مات و لم یعرف امام زمانه مات میتة جاهلیة». بکوشیم بشناسیم و هم بشناسانیم؛کهایجاد این ارتباط معنوی بزرگترین وظیفه عصر ماست.

در این عصر پر دغدغه و آشوب، راهی جز این، کج راهه‌ایبیش نیست.

از خداوند تبارک و تعالی توفیق روز افزون یکایک عزیزان را خواستارم.

استاد گرانقدر جناب آقای دکتر علی رجبی‌دوانی:

استاد شهید آیت الله مطهری رضوان الله درد دین داشت. او برای خدمت به دین مبین اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت علیهمالسلام رو به علم آورد و در هر عرصه‌ای که دین مبین و ارزش‌های دینی در معرض تهدید بود احساس مسئولیت کرده و چنانکه در آن عرصه کسی به دفاع برنمی‌خواست زود به مطالعه پرداخته و به میدان می‌آمد و در این راه از هیچ چیزی واهمه به خود راه نمی‌داد. امید آنکه دانشجویان عزیز دانشکده مجازی علوم حدیث از آن استاد بزرگ علم و عمل، الگو گیرند و همانند او به عرصه علم وارد شوند. انشاءالله


ویژه‌نامۀ فرهنگی شمیم ـ هفته معلم 1391

مدیریت فرهنگی و دانشجویی

استاد گرانقدرجناب حجت الاسلاماحمد غلامعلی:

بسمالله الرحمنالرحیم

سلام بر دانشجویان عاشقی که حلاوت قرآن و حدیث را چشیدند، دلبری خدا را دیدند و از دلفریبی دنیا چشم پوشیدند.به راستی در عصر خیمه شب بازی شیطان و هجوم پیاپی توهمات دنیایی، انس با قرآن و حدیث لذت دیگری دارد.در آستانه روز معلم چگونه می‌توانیم حس زیبای اهل بیت (علیهمالسلام) را احساس کنیم؟ مولافرمود: «لا تجعلواعلمكمجهلاويقينكمشكا ...»؛ دانش خود را به نادانی و باور خود را به تردید، تبدیل نکنید.و راهکار آن: «... اذا علمتمفاعملواواذاايقنتمفاقدموا»؛ هنگامی که دانستید به‌کار بندید و هر وقت یقین کردید به پیش تازید.

عزیزان من؛ یقین دارم که هر جا سخن از خدا و اهل بیت (علیهمالسلام) است، محل رفت و آمد فرشتگان (مختلف الملائکه) است پس قدر با قرآن و حدیث بودن را بدانیم، نیازهای معنوی خود را بر بال ملائک نشانیم و در سبدی از نور به بارگاه قرب ربوبی ارسال کنیم.طبیعیاست نگاه معنوی به محیط درس، رفتارها را جهت می‌دهد. مؤمنان بیش از دیگران با محبت هستند:«و‌الذینآمنوا اشد حبا لله». و به قول سعدی: مراد از نزول قرآن تحصیل سیرت خوبست نه ترتیلسورتمکتوب. امیدوارم روحیه مهرورزی در میان استادان، دانشجویان و کارمندان دانشکده علوم حدیث الگویی برای سایر مراکز آموزشی شود.

جمعیت ارباب وفا نگسلد از هم

این سلسله تا روز جزا نگسلد از هم

این چند سطر بنا به درخواست دانشجویان عزیز تحریر شد ولی به مصداق «تواصوابالحق» چشم انتظار توصیه‌های شما هستم. چه زیباست که فرهنگ تواصی را فراگیر کنیم؛ پس شما هم بنده را سفارشی کنید.خدا‌نگهدارتان/ 11/ 2 / 91


ویژه‌نامۀ فرهنگی شمیم ـ هفته معلم 1391

پیام‌ مدیران محترم در گرامیداشت هفتۀ معلم

مدیریت فرهنگی و دانشجویی

جناب ‌آقای علی‌رضا سرمدی؛ سرپرست‌ محترم ‌مرکز آموزش الکترونیکی:

بسم الله الرحمن الرحیم

ضمن عرض تبریک روز معلم و استاد به همه استادان عالیقدرو تمامیدانشجویان عزیز، امیدوارم به لطف الهی وبرنامه­ریزی و جدیت در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری «سال تولید ملی» نام گذاری شده است، شرایط خدمتگزاری برای قشر فرهیخته و ممتاز فرهنگی و دانشگاهی بیش از پیش فراهم گردد و شأن شایسته و قدر و منزلت بایسته اساتید مورد توجه همگان قرار گیرد.

جناب آقای محمدرضا شهبازی؛ مدیر محترم فرهنگی و دانشجویی:

بسمالله الرحمنالرحیم

﴿قُلْهَلْيَسْتَوِيالَّذِينَيَعْلَمُونَوَالَّذِينَلَايَعْلَمُونَإِنَّمَايَتَذَكَّرُأُولُوالْأَلْبَابِ﴾ (سوره مبارک زمر/ 9)

ترجمه آیه: «بگو آياكسانىكهمى‌دانند و كسانىكهنمى‌داننديكسانند؟ تنها خردمندانندكهپندپذيرند.»

عَلِيّبْنُإِبْرَاهِيمَعَنْأَبِيهِعَنِالْقَاسِمِبْنِمُحَمّدٍعَنْسُلَيْمَانَبْنِدَاوُدَالْمِنْقَرِيّعَنْحَفْصِبْنِغِيَاثٍقَالَقَالَلِيأَبُوعَبْدِاللّهِعليهالسلام: مَنْتَعَلّمَالْعِلْمَوَعَمِلَبِهِوَعَلّمَلِلّهِدُعِيَفِيمَلَكُوتِالسّمَاوَاتِعَظِيماًفَقِيلَتَعَلّمَلِلّهِوَعَمِلَلِلّهِوَعَلّمَلِلّهِ (اصول كافى، ج 1، ص43، ح 6)

ترجمه حدیث: «حفصگويد امام صادق عليهالسلام به من فرمود: هر كهبراى خدا علم را بياموزد و بدان عمل كند و بديگرانبياموزد در مقام‌هاى بلند آسمانها عظيمش خوانند و گويند: آموخت براى خدا، عمل كردبراى خدا، تعليم داد براى خدا.»

اولین معلم انسان که ظرفیت علم را در وجود بشر به ودیعت نهاد و با ارسال پیامبران و کتب آسمانی به تعلیم و تزکیه بشر پرداخت, ذات اقدس باریتعالی است.

سالگرد شهادت استاد شهید؛ علامه مرتضی مطهری (ره) و روز بزرگداشت مقام والای معلم را به همه اساتید بزرگوار، دانشجویان عزیز، و کلیه دست اندرکاران تعلیم و تربیت در کشور؛ خاصه اساتید بزرگوار، دانشجویان و دست‌اندرکاران دانشکده مجازی علوم حدیث، بویژه اساتید خودم، تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و برای همه این عزیزان بالاترین توفیقات الهی را آرزومندم.


ویژه‌نامۀ فرهنگی شمیم ـ هفته معلم 1391

مدیریت فرهنگی و دانشجویی

جناب آقای سیدحمیدهاشمی؛

مدیر محترم آموزش و پژوهش؛

و روابط عمومی:

ممتاز و نمونه شدن برای یکسال است،ماندگار شدن برای یک عمر؛سلام بر معلمی که هرسال نمونه است و یک عمر ماندگار... معلم عزیزم روزت‌مبارک که جهانی از نورت مبارک‌گشته است.

یک پدر بخشنده آب و گل است یک پدر روشنگر جان و دل است

لیک اگر پرسی کدامین برترین آنکه دین آموزد و علم یقین

همراهان عزیز و دانش جویان دانشکده علوم حدیث؛

در میان روزهای سال و برگ های تقویم 365روز شمسی، و در بین لحظات گذران زمان، برخی اوقات خاص تر هستند.

آنقدر خاص که نه در یک روز، بلکه در یک ساعت می خواهی قدردان زحماتی شوی که نه یک روز و یک ساعت و حتی یک ترم، بلکه یک عمر برایت ماندگار است... زحماتی که حاصل کلمات و افکار و تلاش های گرامیانی است که برای آموختن یک فکر، ساعت ها می اندیشند و برای گفتن یک جمله، و برای نشاندن آن مفهوم در ذهن یکایک شاگردان می کوشند و نمی رنجند...

این روز عزیز را به همه اساتید تبریک عرض می کنم و امیدوارم شما دانشجویان نیز همراه با علم آموزی، به خوبی از تلاش های این عزیزان, که در زمینه مجازی نیز؛ هم در کسوت استاد و هم در مقام آموزشیار زحمات زیادی متقبل می شوند, سپاسگزار باشید.

ایامتان به کام و اوقاتتان سبز.


ویژه‌نامۀ فرهنگی شمیم ـ هفته معلم 1391

پیام‌ دانشجویان محترم در گرامیداشت هفتۀ معلم

مدیریت فرهنگی و دانشجویی

افسانه رجبی‌زاده:

شاخه گلی برای تقدیم کردن آوردم

ای کاش جبران لطف شما باشد..

با سلام:شعر کوتاهی تقدیم به تمام معلمان عزیز

در کوچه های سرد و تاریک زندگی

گرمی به دست و نور به چشمم تو داده ای

در کوهسار وجود خسته ام

توان دویدن به پایم تو داده ای

ای همچو ماه در دل آسمان شب

زیبایی و غرور مهتاب را هم تو داده ای

یادم نمی رود این لحظه های خوب

بر قایق غرورم نشانده ای

با افتخار صدا می زنم تو را

امروز تجلی حضورم تو داده ای

من هر چه دارم از محبت معلم است

سامان به زندگی تباهم تو داده ای

پایان

سیده‌زینب خداداد حسینی:

تو به من آموختی که غنچه،

درس زندگی را نزد شکوفه

می آموزد، بدی یأس

هرگز از یاس های سفید

بر نمی خیزد و چشمه، از دیدن رکود

باتلاق، عبرت گرفته و خروشان

شده است. تو به من آموختی که

برای وصال، تنها آرزو کافی

نیست و حکایت قطره و دریا را مثال

زدی، تو به من لغت نامه ی زندگی را اعطاء کردی و به من آموختی که مرغ اندیشه ام را گرفتار شاهین مصلحت نکنم. خوب من می ستایمت.

معلم یعنی صبر، حوصله، زحمت

معلم یعنی عشق، دوستی، رحمت

معلم یعنی عاطفه، یعنی صفا

معنی زیبایی و مهر و وفا

معلم یعنی فردا، آینده، زبان

معلم یعنی پند و اندرز

یعنی حکایت، یعنی روشنی صبح آسمان.


ویژه‌نامۀ فرهنگی شمیم ـ هفته معلم 1391

مدیریت فرهنگی و دانشجویی

مجید گنج بخش :

«ن والقلم ومایسطرون»

ای تومرا نادره آموزگار افسرِ زرین به سرِ روزگار

روشنی جان من از جان توست

خنده من از لبِ خندان توست

معلمی سوختن است، سوختنی که می‌سوزد ولی نمی‌سوزاند، هدایت می‌کند و گمراه نمی‌سازد، آتش درونش برداست وسلام ودود او همچون عود و رایحه‌اش جهانگیر. معلم چراغ هدایت وکشتی نجات‌است. معلم راهنمای خوبی‌ها ونیکی‌ها وهدایتگر وبیدارکننده‌است.

استادارجمند؛

بااهداءسلام واحترام،هفته بزرگداشت معلم و استاد

که یادآور شهادت وخاطره استاد شهید مرتضی مطهری و

نشانۀ مقام والای معلم و استاد می‌باشد برجنابعالی

مبارک‌باشد .


ویژه‌نامۀ فرهنگی شمیم ـ هفته معلم 1391

تقدیم به اساتید، دانشجویان و همکاران محترم دانشکده مجازی علوم حدیث

مدیریت فرهنگی و دانشجویی

لطفاً کلیک کنید


ویژه‌نامۀ فرهنگی شمیم ـ هفته معلم 1391

مسابقۀکتابخوانی

مدیریت فرهنگی و دانشجویی

انسان کامل یعنی انسانی که قهرمان همۀ ارزش‌های انسانی است.

استاد شهید مطهری رحمه الله

نکات مهم در سیر مطالعاتی کتب شهید مطهری

این کتاب مجموعه‌ای است مشتمل بر سخنرانی استاد مطهری پیرامون تعلیم و تربیت در اسلام که از دو بخش سخنرانی در جمع دبیران تعلیمات دینی و بحثهایی در جمع انجمن اسلامی پزشکان تشکیل شده‌است.

نکاتی در خصوص برگزاری مسابقه:

مسابقه تنها از بخش اول کتاب (سخنرانی در جمع دبیران تعلیمات دینی) برگزارمی‌شود.

تاریخ برگزاری مسابقه از 20 لغایت 22 اردیبشهت‌ماهمی‌باشد.

سوالات مسابقه برای دانشجویان در تاریخ فوق‌الذکر و در سایت دانشکده فعال خواهد شد.

سوالات مسابقه برای کارمندان در تاریخ مذکور از طریق نرم‌افزار اداری ارسال خواهد شد.

لینک دریافت کتاب مسابقه:

http://vu.hadith.ac.ir/files/fa/tarbiat.pdf

سایت شهید مطهری

http://www.motahari.org/


ویژه‌نامۀ فرهنگی شمیم ـ هفته معلم 1391

اساتید و آموزشیاران نمونه از نگاه دانشجویان

مدیریت فرهنگی و دانشجویی

همانطور که مستحضرید مدیریت فرهنگی و دانشجویی دانشکده مجازی طی اطلاعیه‌ای در تابلوی اعلانات عمومی، از دانشجویان خواسته‌بود حداکثر سه نفر از اساتید و آموزشیاران نمونه را انتخاب کرده و اسامی آن‌ها را به کارشناس فرهنگی و دانشجویی ارسال کنند.

بعد از جمع‌آوری نظرات دانشجویان، پنج نفر از اساتید محترم و پنج نفر از آموزشیاران محترم انتخاب شدند، که به ترتیب تعداد آراء به شرح ذیل است.

اساتید محترم:

جناب آقای سید محمد حسینی‌نژاد

جناب آقای سید حمید حسینی

جناب آقای عبدالهادی مسعودی

جناب آقای محمدحسین رجبی

جناب آقای سیدمحسن میرباقری

آموزشیاران محترم:

جناب آقای رسول مظهرقراملکی

سرکار خانم الهام محمدی

سرکار خانم زهرا خیراندیش

سرکار خانم بدری واعظی آشتیانی

سرکار خانم اشرف کی‌منش

ارسال این عکس توسط دانشجوی گرامی سرکار خانم زهرا محمدی


نشست مدیر محترم فرهنگی با مدیران کانون‌های دانشجویی

عصر یکشنبه 10 اردیبهشت ‌ماه جلسه‌ای با حضور جناب آقای شهبازی مدیر محترم فرهنگی و دانشجویی و مدیران کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی دانشکدۀ مجازی علوم حدیث برگزار شد.

در این جلسه که به دعوت مدیر محترم فرهنگی و دانشجویی و به منظور آشنایی با فعالیت‌های کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی وهماهنگی بیشتر برگزارشده بود از زحمات مدیران تشکر و قدردانی به عمل آمد. در ابتدای این جلسه مسئولین تشکلها ضمن ارائه گزارشی از فعالیتهای تشکل خود، نظرات خود را ارائه کردند. در این گفتگو به لزوم هماهنگی کانونها با یکدیگر و مدیریت فرهنگی و دانشجویی مرکز، تشکیل جلسات هماهنگی و اجرای برنامه‌های مشترک تاکیدشد.

در ادامه جلسه، مدیر محترم فرهنگی و دانشجویی ضمن تشکر از زحمات مسئولین و اعضای تشکلهای دانشجویی به آمادگی مدیریت فرهنگی و دانشجویی برای همکاری و حمایت هرچه بیشتر تشکل‌ها اشاره کردند و نسبت به ارائه گزارش فعالیت‌های کانون‌ها وتشکل‌ها به صورت فصلی و تشکیل مرتب جلسات مشترک مسئولین آنها تاکید کردند.

همچنین جناب آقای شهبازی به جای خالی کانون‌های تخصصی قرآن و حدیث اشاره کردند و تاکید کردند که در صورت درخواست تشکیل کانون‌های مذکور ـ انشاءالله ـ حمایت لازم به عمل خواهد آمد؛ وی همچنین نسبت به لزوم تشکیل گروه‌های علمی و پژوهشی توسط دانشجویان تاکید کردند.

شایان ذکر است که هم‌اکنون پنج کانون و تشکل دانشجویی در دانشکده مجازی فعالیت می کنند که عبارتند از: بسیج مجازی، کانون همیار حدیث، کانون مهدویت، کانون نجوم، کانون فرهنگی استاد شهید مطهری (ره).

در این جلسه جناب آقای سجاد عمرانی (فرمانده محترم بسیج دانشجویی مجازی)؛ سرکار خانم بهرخایلخاص‌زاده (جانشین محترم فرمانده بسیج دانشجویی مجازی)؛ جناب آقای محمدحسین ورشادی (مدیر محترم سابق کانون همیار حدیث)؛ جناب آقای اسدالله محمدی رئوف (مدیر محترم جدید کانون همیار حدیث)؛ سرکار خانم فاطمه یاس‌بلاغی (مدیر محترم کانون مهدویت)؛ سرکار خانم فاطمه عباسی (مدیر محترم کانون نجوم) و سرکار خانم علایی به نمایندگی از سرکار خانم نگار ناصری‌جزه (مدیر محترم کانون فرهنگی استاد مطهری ره) شرکت داشتند.

جا دارد که در همین‌جا و به نمایندگی از تمامی مسئولان دانشکده، از زحمات تک تک این عزیزان و دیگر دانشجویان کوشایی که با ایشان همکاری می‌کنند؛ صمیمانه تشکر کنیم.