Download
barokn m da n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Barokní móda PowerPoint Presentation
Download Presentation
Barokní móda

Barokní móda

490 Views Download Presentation
Download Presentation

Barokní móda

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

  1. Barokní móda

  2. Styl oděvů z období baroka od poloviny 17. stol. do konce 18. stol. se vyznačoval uvolněným, složitým dekorativním střihem s uplatněním jasných barev, hedvábných brokátů a krajek.

  3. Oděv ženy se přikláněl k stylizaci, dlouhá sukně byla na předním díle rozstřižená a odhalovala spodní sukni. Na bocích byla bohatě zřasena a zdvižena pomocí železných obručí.

  4. Živůtek, nejdříve stažený kosticemi, byl šněrován. Výstřih měl čtyřhranný tvar, jeho přední část byla bohatě zdobena krajkami.

  5. Účes byl etážovitý, s příčeskem, upravován pomocí drátěné konstrukce.

  6. Mužský oděv se skládal z rozšířeného kabátce, který byl koncem 17. stol. bohatě zdoben vyšíváním a stuhami, rukávy byly přehnuté, takže vynikala zdobená košile.

  7. Otevřené přední díly kabátce odkrývaly vestu prodlouženou až ke kolenům. Košile měla široké krajkové manžety a límec s nákrčníkem.

  8. Kalhoty sahaly ke kolenům, nosily se k nim hedvábné punčochy, nejčastěji bílé. (Nedílnou součástí byla paruka.) Tento oděv vytvořil základ dnešního pánského obleku, skládajícího se ze saka, vesty a kalhot.

  9. 1/ http://office.microsoft.com/cs-cz/images/results.aspx?qu=%C3%BA%C4%8Des&ex=1&AxInstalled=copy&Download=MC900391062&ext=WMF&c=0#ai:MM900297093|