slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Materiały multimedialne dostępne w bibliotece szkolnej PowerPoint Presentation
Download Presentation
Materiały multimedialne dostępne w bibliotece szkolnej

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 18

Materiały multimedialne dostępne w bibliotece szkolnej - PowerPoint PPT Presentation


 • 113 Views
 • Uploaded on

Materiały multimedialne dostępne w bibliotece szkolnej. Multimedia uzyskane w ramach Powszechnej Wideoteki Edukacyjnej, przedsięwzięcia MENiS i Telewizji Polskiej S.A.:. Łapówa Zawodowy list gończy.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Materiały multimedialne dostępne w bibliotece szkolnej' - tyronica


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide1

Materiały multimedialne

dostępne

w bibliotece szkolnej

slide2

Multimedia uzyskane w ramach Powszechnej Wideoteki Edukacyjnej, przedsięwzięcia MENiS i Telewizji Polskiej S.A.:

Łapówa

Zawodowy list gończy

slide3

Zawiera 7 audycji o charakterze interdyscyplinarnym, mających na celu przekazanie wiedzy prawno-filozoficznej i etycznej na temat przyczyn i skutków korupcji. Audycje telewizyjne prezentują przykłady korupcji w naszym życiu. Omawiane są również czynniki powodujące pojawienie się nieuczciwych zachowań w odniesieniu do historii i teraźniejszości Polski.

slide4

Obejmuje 10 audycji przedstawiających ścieżki kariery zawodowej po ukończeniu gimnazjum. Zaprezentowane są różne typy szkół ponadgimnazjalnych – technikum, szkoła zawodowa, liceum profilowane. Na przykładzie wybranych zawodów ukazane są uwarunkowania racjonalnych decyzji dotyczących wyboru szkoły i przyszłego zawodu.

z serii tropami tajemnic discovery channel pozyskano p yty
Z serii Tropami tajemnic Discovery Channel pozyskano płyty:
 • Wikingowie
 • Słońce
 • Mars
 • Burze
 • Wulkany
 • Oceany
 • Dzikie koty
 • Słonie
 • Krokodyle
multimedia stanowi ce dodatek do dziennika rzeczpospolita
Multimedia stanowiące dodatek do dziennika Rzeczpospolita:
 • Australia : ziemia, której nie tknął czas
 • Wielki Kanion Kolorado
 • Hawaje : egzotyczna podróż do raju
 • Antarktyka : kraina wiecznego lodu
 • Solarmax : bliżej Słońca
 • Pierwszy cesarz Chin
 • Egipt : bogactwa Doliny Królów
 • Historia powszechna
 • Pierścień ognia : wulkany i trzęsienia ziemi
australia ziemia kt rej nie tkn czas
Australia : ziemia, której nie tknął czas

Film daje odpowiedź na pytanie jak powstała i zmieniała się Australia, jakie wyzwania stanęły przed florą i fauną tego kontynentu. Przenosi nas do krainy zaskakującej i zachwycającej różnorodności. Dzięki niemu staniesz się świadkiem ciągłej walki o przetrwanie. Zobaczysz jak wygląda życie na pustyni i w górach, podczas suszy i w czasie pory deszczowej. Przekonasz się, że w Australii życie nie tylko przetrwało – ono triumfuje.

slide8

Wielki Kanion Kolorado

ROZDZIAŁY:

1. Czasy prehistoryczne 2. Europejscy odkrywcy 3. Ekspedycja J.W. Powella 4. Przeprawa przez rzekę Kolorado 5. Kanion z bliska 6. Mieszkańcy Kanionu 7. Z lotu ptaka 8. Potęga natury

Dzięki filmowi poznasz historię ludzi, którzy starali się zbadać te niezwykłe miejsce i przekonasz się, że Kanion nigdy nie wygląda tak samo.

slide9

Hawaje : Egzotyczna podróż do raju

Film stanowi zaproszenie na wędrówkę po zakątkach malowniczej krainy. Od gęstych lasów deszczowych na wyspie Hawaii poprzez ostre klify Palis na wyspie Kauai i wielkie kratery wulkanu Haleakala, po dopiero powstającą, najmłodszą wyspę Hawajów

slide10

Antarktyka : kraina wiecznego lodu

Film stanowi zaproszenie na wyprawę do krainy lodu. Wyruszymy śladami R. Scotta i R. Amundsena – zdobywców bieguna południowego. Przyjrzymy się florze i faunie Antarktyki oraz pracy naukowców, którzy postanowili bliżej poznać ten tajemniczy kontynent.

slide11

SOLARMAX : bliżej Słońca

Film SOLARMAX pokazuje osiągnięcia naukowców, którzy badają Słońce i otoczenie, na które wpływa, a w szczególności jego wpływ na Ziemię. To film o możliwościach jakie daje nam Słońce, ale też o zagrożeniach jakie powoduje jego promieniowanie jonizacyjne. Wszystkie zdjęcia Słońca są autentyczne i zostały wykonane przez sondę SOHO. W filmie nie ma żadnych animacji komputerowych ani animacji. To jedyny film w pełni oddający obraz Słońca i jego wpływ na Ziemię i istoty na niej żyjące.

slide12

Pierwszy cesarz Chin

Początki Cesarstwa Chińskiego sięgają pierwszego wieku przed naszą erą, kiedy to Chin, władca z jednego z siedmiu królestw od 500 lat toczących ze sobą walki, stworzył niezwyciężoną armię i podbił wszystkie pozostałe mocarstwa. Za jego panowania Chiny wyrosły na prawdziwą potęgę. O jej świetności świadczą zachowane do dziś budowle, takie jak Wilki Mur Chiński, czy imponująca armia terakotowych wojowników. To jednak tylko niewielka część pozostałości po Cesarstwie Chińskim.

slide13

Egipt : bogactwa Doliny Królów

Gwiazdy wielkiego ekranu, Omar Shaeif i Kate Maberly, wyruszają śladami badaczy kultury starożytnego Egiptu. Ich celem jest Dolina Królów – legendarne miejsce pochówku faraonów. To właśnie tam, na początku XX wieku odkryto grobowiec Tutenchamona, jednego z najbardziej tajemniczych władców starożytnego Egiptu. Opowieść o jego poszukiwaniach przeplata się z informacjami na temat obyczajów, wierzeń i wielkich osiągnięć tej niezwykłej, starożytnej cywilizacji.

slide14

Historia powszechna

Historia powszechna to niezastąpiony program dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jak przebiegał rozwój cywilizacji na przestrzeni wieków. Ten program to kopalnia informacji o życiu naszych przodków. Zawiera między innymi opisy wydarzeń, które miały kluczowe znaczenie dla kształtowania się losów świata, a także wiadomości o gospodarce, kulturze, zwyczajach panujących w poszczególnych epokach.

slide15

Pierścień ognia

Zabieramy Cię w zapierającą dech podróż po wielkim kręgu wulkanów i terenów aktywnych sejsmicznie. „Pierścień ognia” – to ponad 400 czynnych wulkanów usytuowanych dookoła wybrzeży Oceanu Spokojnego.

Film pokazuje potęgę sił kształtujących naszą planetę i wpływających na życie blisko pół miliarda ludzi, którzy obcują z nimi na co dzień.

slide16

Filmy stanowiące dodatek do miesięcznika Świat Nauki:

 • Meandry pamięci
 • Genesis: kim jesteśmy i skąd pochodzimy?
 • Tajniki ludzkiego umysłu
slide17

Historia kina wg Jacka Szymańskiego

Program ten jest niezwykłą wędrówką po historii jednego z największych wynalazków XIX wieku. Autor przedstawia najważniejsze nurty, tematy i nazwiska jakie pojawiły się w filmie od jego początków do lat siedemdziesiątych, gdzie okres historyczny na razie się kończy. Jest to opowieść doświadczonego pedagoga i wielkiego popularyzatora kina, wzbogacona bogatą multimedialną oprawą.

slide18

Materiały multimedialne

dostępne

w bibliotece szkolnej - koniec