markvartice okres ji n kr lov hradeck kraj n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Markvartice , okres Jičín Královéhradecký kraj PowerPoint Presentation
Download Presentation
Markvartice , okres Jičín Královéhradecký kraj

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 12

Markvartice , okres Jičín Královéhradecký kraj - PowerPoint PPT Presentation


  • 92 Views
  • Uploaded on

Markvartice , okres Jičín Královéhradecký kraj. Kostel sv. Jiljí. Příznivcům a přátelům kostela sv. Jiljí v Markvarticích

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Markvartice , okres Jičín Královéhradecký kraj' - taro


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide3

Příznivcům a přátelům kostela sv. Jiljí v Markvarticích

Skupina místních občanů započala před dvěma roky kulturními akcemi záchranu kostela sv. Jiljí v Markvarticích, svým významem přesáhla iniciativa uspořádání jednoho koncertu. Během 2009 a v roce 2010 jsme uspořádali celkem šest koncertů a do kostela nás přišlo kolem šesti set .

U příležitosti konaných kulturních akcí občané přispívali finančními částkami do dobrovolné sbírky na záchranu stavby kostela, na zachování dominanty obce a celého okolí.

Od dubna 2009 jsme vedli jednání s církví , v květnu 2010 poprvé zastupitelé obce vyjádřili zájem k převzetí stavby darem do majetku obce a v lednu 2011 byl převod uskutečněn.

Při všech koncertech bylo občany věnováno a ze vstupného vloženo do sbírky na opravu celkem 37 932 Kč, obec založila účet u České spořitelny kam všechny prostředky převedla. Případní zájemci mohou na tento účet vkládat dary i mimo kulturní akce. O stavu účtu budeme informovat na www stránkách obce.

Jsme si vědomi, že se jedná v případě tak rozsáhlé kulturní památky spíše o symbolickou počáteční pomoc, ale zavazuje nás k zahájení jednání s památkáři, s Královéhradeckým krajem a dalšími institucemi.

Za všechny vaše finanční příspěvky opravdu děkujeme.

slide4

Náhoda, která potěší …

Překvapivou ale velmi milou událostí byl zaslaný finanční příspěvek, který přišel poštou od rodáka z našich Markvartic pana Jaroslava Oplta, žijícího nyní v Jablonném v Podjěštědí v části obce nazvané též Markvartice. O našich akcích se pan Oplt dozvěděl internetovou náhodou, neváhal a zaslal příspěvek. Kostel a pohledy na něj má zapsány hluboko ve svých vzpomínkách z dětství. Už jsme se i společně sešli a povídali, lépe řečeno pan Oplt vzpomínal a my poslouchali a moc děkovali. Setkání bylo opravdu srdečné. Předpokládáme, že takových štědrých lidí je více jen se o našich akcích nedozvěděli nebo se zatím k návštěvě neodhodlali.