Vali vaatenurka
Download
1 / 15

Vali vaatenurka - PowerPoint PPT Presentation


  • 151 Views
  • Uploaded on

Vali vaatenurka.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Vali vaatenurka' - shyla


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Vali vaatenurka
Vali vaatenurka

  • proovi peale püstijalu pildistamist ka teisi kõrgusi. Püstijalu tehtud fotod on sageli igavad, sest see on kõrgus ja rakurss, kuidas näevad teisedki. Lasku kas kükki või püüa hoopis maapinna tasemelt klõps teha. Pilvelõhkuja on küll huvitav ka niisama hoonejäädvustusena, kuid salvestust aitab huvitavamaks teha mingite nurkade otsimine. Et aja pea kuklasse ja liigu maja seina äärde.


Otsi pilti
Otsi pilti

  • inimesed jätavad varje, majad samuti, poriloigu peegelduselt saab huvitava kaadri majast jne. Ära lepi vaid pealispinnaga, vaid proovi võimalusel ka sisse vaadata, sees on just kõikse huvitavam materjal. Majadel on hoov või trepikoda, rõdud jms. Inimestel erinevad detailid nii näos kui riietuses. Huvitava tulemuse võid tavalist asja pildistades leiad ka näiteks hoopis peegeldust kasutades, olgu selleks siis peegel, veeloik, kõrvalasuv klaasist maja jne.


M ngi tehnikaga
Mängi tehnikaga

  • fotoga saad näidata ka midagi, mida inimsilmaga ei näe. Näiteks teha pika säriajaga autotuledest pimedas valgusjutid või peol DJ-st välgu ja säriajaga mängides plaadimängitaja keset valgusmöllu. Pikk säriaeg muudab liikuva valguspunkti jutiks ja nii saab ka pealtnäha igavatest paikadest huvitavaid kaadreid. Öistes tuledes linn on maaliline, kuid kui kaamera näiteks statiivile panna ning säriajaks viis sekundit reguleerida ning kaamerat pildistamise ajal statiivil keerata, saab värvidelt huvitava ja liikuva kaadri.


Fotokott asendab statiivi
Fotokott asendab statiivi

  • statiivi asemel saab edukalt kasutada ka fotokotti, jopet vms. Nimelt on enamikul kaameratel olemas aegvõte, mida kasutades teeb kaamera pilti mitte päästiku vajutamise hetkel, vaid valitud intervalliga. Tavaliselt kahe kuni 10 sekundi jooksul. Ehk jõuad vajadusel ise ka pildile või kasutada pikemaid säriaegu, kui statiivi ei ole käepärast või kaasas. Fotospetsid kasutavad ka tatrateri täis kotti, mida annab vastavalt pinnale stabiilseks sättida.


Kasuta sariv tet
Kasuta sarivõtet

  • spordivõistlustel või lindu pildistades vms kasuta sarivõtet. Kui esimene läheb nihu, on lootust, et oled teistega soovitu pildile saanud. Vaid ühte kaadrit tehes võid üldse ilma jääda.


V ldi keskp evast valgust
Väldi keskpäevast valgust

  • keskpäevane päike on otse peale paistev valgus ja seega kõige igavam. Huvitavamaid tulemusi annavad hoopis kas hommikune või õhtune päike. Need on lisaks ka pehmemad, soojemad ja jätavad huvitavaid varje. Õhtupäikeses on objekt hoopis teistsugune kui hommikul. Lisaks tasub kindlasti luurata ringi udu ja vihmaga. Annavad asjadele hoopis teise meeleolu ja mulje.


Ra kasuta digizoomi
Ära kasuta digizoomi

  • ehkki kaamerat müües rõhutakse digizoomile, on tegemist funktsiooniga, mis kahandab foto kvaliteeti. Kaamera suurendab tehtud fotot digitaalselt ja tulemus on kehvem kui kasutada näiteks suurendust ja kadreerimist arvutis. Võimalusel tasub parema pildi nimel muidugi pildistatavale võimalikult lähedale hiilida.


Ra kasuta v lku le
Ära kasuta välku üle

  • paljud huvitavad peo- ja muidupildid lähevad kaotsi, kui need tehakse"näkkulastud välguga". Välku ei ole mõtet kummardada, saab ilma ka.