slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Lord of the Rings PowerPoint Presentation
Download Presentation
Lord of the Rings

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 35

Lord of the Rings - PowerPoint PPT Presentation


 • 148 Views
 • Uploaded on

Lord of the Rings. (Pán prstenů). Iluvatar. Eru. Podle elfského zpěvu  Ainulindalë  byl Eru před počátkem času sám. Jako první stvořil  Ainur , kteří byli potomstvem jeho myšlenky. K Ainur mluvil a předkládal jim různá hudební témata a oni před ním zpívali. Valar.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

Lord of the Rings


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide1

Lord of the Rings

(Pán prstenů)

slide3
Podle elfského zpěvu Ainulindalë byl Eru před počátkem času sám. Jako první stvořil Ainur, kteří byli potomstvem jeho myšlenky. K Ainur mluvil a předkládal jim různá hudební témata a oni před ním zpívali
slide5
Když ještě neexistovalo Eä (Vesmír), Eru vytvořil Ainur, andělské duchy. Po stvoření Eä se někteří Ainur rozhodli vsoupil do světa Ardy. Ti, kteří jsou z nich největší, se nazývají Valar, menší než oni jsou Maiar. Největších z Valar je osm, říká se jim Aratar. Kdysi mezi ně patřil i Melkor, ale dnes se už nepočítá ani mezi Valar ani mezi Arata
slide8
Toto jsou božstva východu, mapy Beleriandu,středozemě a jiných zemí
 • Nyní následuje prezentace slavných hrdinů Středozemě a Beleriandu
slide10
Morgoth je jméno v sindarštině a znamená „Černý (Temný) nepřítel“; Bauglir je také sindarské jméno znamenající „Tyran“ nebo „Utiskovatel“. Morgoth Bauglir je vlastně epitet. Jeho jméno poprvé zmíněno v Ainulindalë je Melkor, což v quenijštině znamená „Ten, který postává v moci“. Měl také jméno ve Valarinu, které však není nikde zmíněno. Sindarský ekvivalent k Melkorovi je Belegûr, nebylo však nikde použito.
slide13
Podle popisu ve Valaquentě je Tulkas nejsilnější bojovník mezi Valar, který vstoupil do Království Ardy později, než ostatní – v době první války s Melkorem. Nepoužívá zbraně (bojuje holýma rukama), ani koně, neboť je „rychlejší než cokoliv, co má nohy“.
slide14

Orome

Valar

slide15
Orome je to velmi mocný pán, má méně síly než Tulkas, ale v hněvu je strašnější. Oromë miloval kraje Středozemě, opouštěl je nerad a přišel jako poslední do Valinoru. Kdysi často projížděl přes hory zpátky na východ do Středozemě. Je lovcem netvorů a šelem.
slide16
Toto byly páni Valar
 • Další hrdinové budou z Prvorozených (elfů)
slide18
Byl druhým synem Finwëho a starší ze dvou Fëanorových nevlastních bratrů. Po útěku Noldor zpět do Středozemě, se stal jejich velekrálem a vládnul svému lidu v Hitlumu. Byl zabit Temným pánemMorgothem v boji muže proti muži. Je označován jako nejhrdější a nejstatečnější z elfů
slide20
Byl to nejlepší lučištník
 • Zabil ho Turin,když si myslel že je to skřet
slide23
Elendil se narodil v roce 3119 Druhého věku na Númenoru, otci Amandilovi, vůdci Věrných (těch, kteří zůstali věrni Valar). Elendilovo jméno v quenijštině znamená „Přítel Elfů“ nebo „Milovník hvězd“. Elendil a jeho synové Isildur a Anárion při pádu Númenoru uprchli do Středozemě. Tam v roce 3320 D. v. založili království Arnor a Gondor. Elendil žil v Arnoru, kde založil městoAnnúminas.
slide25
Když byl Elendil vynesen ze zkázy Númenoru na křídlech bouře a stanul na pobřeží Středozemě, quenijsky pravil:[1]
  • „Et Eärello Endorenna utúlien. Sinome maruvan ar Hildinyar tenn' Ambar-metta!“
 • což znamená:
  • „Z Velkého moře přicházím do Středozemě. Zde budu bydlit já a mí dědicové do skonání světa.“
 • Tato slova opět vyřkl Aragorn II. Elessar, Elendilův dědic při své korunovaci
slide27

Aragorn byl v r. 3019 Třetího věku korunován jako král Elessar Telcontar. Stal se 26. králem Arnoru a 35. králem Gondoru. Krátce poté se oženil s Arwen, s níž měl syna Eldariona a několik dcer. Přízvisko Telcontar je quenijským překladem označení Chodec, které mu bylo dáno spíše posměšně hůreckými sedláky, ale byl tak představen i hobitům ze Společenstva, kteří si na toto oslovení zvykli, a oslovovali jej tak z úcty a přátelství.

slide30
V Pánu prstenů je odhaleno, že je Nekromant,[2]Černý mág[3][4] a Černokněžník[5] z knihy Hobit. V Silmarillionu (vydaném po Pánu prstenů), je odhaleno, že Sauron byl pobočníkem prvního Temného pána Morgotha[1] a největším z jeho služebníků.[6] Tolkien poznamenal, že andělské mocnosti v jeho mýtu „byly schopny mnoha stupňů chyb a selhání“, ale nejhorší byla „absolutní satanistická vzpoura a zlo Morgotha a jeho následníka, Saurona“
slide32
Bojoval ve válce Poslední aliance mezi roky 3434 a 3441 Druhého věku. Po Sauronově pádu odešel do stínů. O tisíc let později ve Třetím věku, kdy Sauron na sebe vzal podobuNekromanta a založil pevnost Dol Guldur v jižním Temném hvozdu v roce 1050 Třetího věku. S ním se vrátili nazgûlové.
slide34
Frodo Pytlík (nazýván také Ten, který nese Prsten, Devítiprstý, 22. srpna 2968 Třetího věku) je fiktivní postava, hlavní hrdina románové trilogieanglického spisovatele J. R. R. TolkienaPán prstenů. Frodo patřil k rase hobitů, bydlel se svým strýcem Bilbem Pytlíkem v Hobitíně ve Dně Pytle. Proslavil se tím, že nesl Jeden prsten, aby byl zničen v Hoře osudu