green day n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Green Day PowerPoint Presentation
Download Presentation
Green Day

Loading in 2 Seconds...

  share
play fullscreen
1 / 15
shepry

Green Day - PowerPoint PPT Presentation

154 Views
Download Presentation
Green Day
An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author. While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. Green Day Punkrockowy zespół

 2. Billie Joe Armstrong Mike Dirnt TréCool

 3. Green day powstał w 1987r. W w Rodeo w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych Obecny skład : -Billie Joe Armstrong – wokal prowadzący, gitara, fortepian, harmonijka ustna -Mike Dirnt – gitara basowa, wokal wspierający -Tré Cool – perkusja, instrumenty perkusyjne, wokal wspierający -Jason White – gitara, wokal wspierający

 4. Członkowie Green Day dużo przeszli zanim stali się gwiazdami światowego formatu. W ich rodzinnym mieście wspominają ich dobrze. "Są grupą fajnych facetów. Nigdy nie dziurawili ścian, nie zarzygali sceny podczas występów" – tak wspominają bywalcy Gilman Street gdy Green Day grali tam jeszcze jako nastolatkowie. "Pomimo że ich występy ukazują ich jako błaznów i nieodpowiedzialnych ludzi, to są w końcu już żonaci i ustatkowani. Chcą być uczciwymi ludźmi, chcą założyć normalne, szczęśliwe rodziny – takie rodziny jakich nigdy nie mieli."

 5. Do spotkania między przyszłymi muzykami zespołu doszło w barze. Mike i Billie mieli wtedy po 10 lat i od tamtej pory są najlepszymi przyjaciółmi. Obaj nie mieli łatwego życia: Mike wychowywał się w domu dziecka, a później w rodzinie zastępczej, natomiast Billie bardzo mocno przeżywał śmierć swego ukochanego ojca – notabene muzyka jazzowego.

 6. W 1987 powstał zespół Sweet Children. Skład uzupełnił perkusista John Kiffmeyer (Al Sobrante), a Mike postanowił zająć się grą na gitarze basowej. Ich występy można było oglądać przy Gilman Street, teraz jednym z najbardziej znanych miejsc, wówczas malutkim klubie. Green Day, wtedy jeszcze pod nazwą Sweet Children, wydał swój pierwszy singel, "Sweet Children", dla wytwórni Skene!. Miało to miejsce w 1988 roku, a więc wtedy gdy całe trio miało zaledwie po 16 lat. Niedługo potem już jako zespół Green Day wydali kolejny singel.

 7. Na początku działalności grupy perkusistą był Al Smobante (John Kiffmeyer), lecz po wydaniu pierwszej płyty, porzucił zespół na rzecz nauki w college’u. Na jego miejsce przyszegł • Tré Cool. • okładka pierwszej płyty. • druga płyta •  Kerplunk

 8. W 1994 roku zespół wydał album "Dookie", który okazał się wielkim sukcesem . Zostało sprzedane aż 15 mln płyt na świecie. Już pierwszy singel z tej płyty, "Longview" uzyskał 1. miejsce na liście Billboard Modern Rock Tracks, które później było okupowane przez inne single z tej płyty ("Basket Case" i "When I Come Around" utrzymywały się na nim przez 7 tygodni). • okładka płyty

 9. Insomniac był kolejną płytą po Dookie wydaną w 1995. Po niemal roku oczekiwania pojawił się singel "Hitchin' A Ride" promujący nowy album, którego premierę wyznaczono na 14 października 1997. Album Nimrod zaskoczył publiczność nowym stylem. Znajdowały się na nim piosenki bardzo zróżnicowane muzycznie.

 10. Na kolejny album fani musieli czekać 2 lata. Zespół w ogóle nie pokazywał się w mediach. W tym czasie członkowie przechodzili problemy rodzinne, m.in. Mike i Tré rozwodzili się ze swoimi żonami. W międzyczasie Billie zajmował się swoim drugim zespołem Pinhead Gunpowder, z którym wydał płytę. Po przerwie Green Day wrócił z nową piosenką pt. "Minority", której klip przedstawiał zespół na miniscenie przejeżdżający przez Broadway podczas parady. Symbolizowało to triumfalny powrót zespołu na scenę muzyczną. Miesiąc po premierze singla, 2 października 2000 wydano album Warning.

 11. 21 wrzesnia 2004 grupa wydała album nazywany przez krytyków punk-operą -American Idiot, którego światowa sprzedaż wyniosła 14 milionów płyt, w tym 10 milionów w USA.

 12. 21st Century Breakdown − to ósmy studyjny album zespołu wydany w 2009r. Album ten jest wynikiem przyjętej z entuzjastyczną krytyką płyty American Idiot z 2004.

 13. ¡Uno!, ¡Dos!, ¡Tré! • 25 września miał premierę kolejny studyjny album zatytułowany ¡Uno![6]. Znalazło się na nim 12 piosenek, które stylem delikatnie nawiązują do Popu i wczesnych The Beatles. Na okładce albumu pojawił się Billie Joe Armstrong, główny lider, gitarzysta prowadzący i wokalista zespołu. 13 listopada odbyła się premiera drugiego krążka z zapowiedzianej trylogii - ¡Dos!. Twarzą okładki jest Mike Dirnt, lider i basista zespołu. Ostatni muzyczny krążek, ¡Tré!, trafi do sklepów 10 grudnia, lecz początkowo jego premiera była zaplanowana na styczeń 2013 roku. W ramach rekompensaty za odwołane koncerty, do czego przyczynił się odwyk wokalisty, jego wydanie zostało przyspieszone. Twarzą albumu jest Tré Cool, perkusista.

 14. Okładki ¡Uno!, ¡Dos!, ¡Tré!

 15. ¡KONIEC !