wszelki ruch to dobra sprawa n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
„Wszelki ruch to dobra sprawa!” PowerPoint Presentation
Download Presentation
„Wszelki ruch to dobra sprawa!”

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 14

„Wszelki ruch to dobra sprawa!” - PowerPoint PPT Presentation


  • 152 Views
  • Uploaded on

„Wszelki ruch to dobra sprawa!”. Cel główny: - rozwijanie sprawności fizycznej dzieci - poznawanie i przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji sportowej

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '„Wszelki ruch to dobra sprawa!”' - ronald


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
wszelki ruch to dobra sprawa

„Wszelki ruch to dobra sprawa!”

Cel główny: - rozwijanie sprawności fizycznej dzieci- poznawanie i przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji sportowej

Cele szczegółowe:- rozwija koordynację ruchową- rozładowuje napięcie emocjonalne- kształtuje umiejętność pokonywania trudności- współtworzy miłą atmosferę podczas ćwiczeń

Metody: konkurencje sportowe i sprawnościowe, pedagogika zabawy.Formy: indywidualna, zespołowa.Pomoce: klocki, woreczki, szarfy, wiaderka, łyżki, piłeczki ping-pong, kubki z wodą, piłki, pachołki, ławeczki.Miejsce: sala zabaw ruchowych

slide2

1. Rozgrzewka. Zabawa ,,Moje ciało to instrument” (wg. M. Bogdanowicz)Wszelki ruch to dobra sprawa,dla nas wszystkich to zabawa.Ręce w górę, w przód i w bok,skłon do przodu, przysiad, skok.Ref.: Głowa, ramiona, kolana, pięty,kolana, pięty, kolana, pięty.Głowa, ramiona, kolana, pięty,oczy, uszy, usta, nos.

slide3

Wybór kapitanów dwóch drużyn. Dzieci losują z worka piłeczki; kto wylosuje piłeczkę w czerwonym kolorze zostaje kapitanem i wybiera zawodników do swojej drużyny. Przywitanie się w parach słowem i przez podanie ręki, a także różnymi częściami ciała: nosem, kolanem, łokciem itp.Konkurencje sportowe:„Hop, hop-żabi skok”. Zadaniem zawodników jest pokonanie trasy przeskakując obunóż przez przeszkody. Drużyna, która wykona zadanie szybciej, otrzymuje większą ilość punktów.

slide4

„Popcorn”. Dzieci z drużyn stoją w rozsypce na sali. Kapitanowie drużyn skaczą do najbliższej osoby i łapią ją za ręce, następnie próbują powiększyć kółeczko i razem skaczą do kolejnej osoby itd. Każdy kapitan zbiera do kółeczka członków swojej drużyny. Drużyna otrzymuje tyle punktów, ile osób zdoła nazbierać w określonym czasie.

slide5

„Kto się nie boi jeża?”. Zadanie polega na przełożeniu szarfy przez siebie i pokonaniu trasy stąpając bez butów po jeżykach. Która drużyna szybciej wykona zadanie ta zdobywa większą ilość punktów.

slide6

„Niesiemy piłeczkę”. Dzieci pokonują trasę niosąc piłeczkę ping-pong na łyżce. Utrudnieniem są przeszkody. Jeśli piłeczka spadnie z łyżki należy ją podnieść, cofnąć się o dwie przeszkody i kontynuować zadanie.

slide7

„Idziemy na szczudłach” Zadaniem zawodników jest przejście po wąskiej krawędzi ławeczki z utrzymaniem równowagi, a następnie dotarcie do mety na szczudłach. Szybsza drużyna zwycięża w tej konkurencji.

slide8

ZakończeniePodziękowanie dzieciom za wspólną zabawę. Ogłoszenie wyników konkurencji i pogratulowanie zwycięzcom. „Stonoga”- wspólny taniec radości.

gimnastyka dobra sprawa dzi z gazet jest zabawa

Gimnastyka dobra sprawa, dziś z gazetą jest zabawa!

 Cele ogólne:

- rozwijanie sprawności całego ciała w toku zabaw ruchowych z wykorzystaniem metody R. Labana

-kształtowanie orientacji w schemacie własnego ciała i ciała drugiej osoby

Cele szczegółowe – dziecko:

-rozwija swoją naturalną ruchliwość

-wykonuje ćwiczenia ruchowe przy muzyce

-poznaje właściwości gazety

-współpracuje z rówieśnikami

-wyrabia wrażliwość słuchową

-uważnie słucha poleceń nauczyciela i wykonuje je

-wykazuje się pomysłowością

Metody:

Elementy metody R. Labana,

slide10

I- część wstępna:słuchowo-ruchowe „Tańczmy tak, jak podpowiada muzyka”– różnicowanie rytmu.Wprowadzenie przyjaznej atmosfery podczas zabaw w parach; robienie mostków i przechodzenie pod partnerem, ciągnięcie kolegi/ koleżanki za nogi po sali (na zmianę).

slide11

II- część główna:Ćwiczenia gimnastyczne z wykorzystaniem gazet. -Marsz po kole przy muzyce - rozdanie dzieciom podwójnej kartki z gazety.-Rozkładanie gazety na podłodze, wchodzenie i schodzenie z gazety, przodem, tyłem i bokiem.-Składanie gazety na pół - przeskoki w przód, w tył, bokiem przez gazetę.- Składanie gazety; obieganie złożonej gazety, gdy gra muzyka, kiedy muzyka milknie - przysiad na gazecie.-„Mycie podłogi”- w siadzie klęcznym w kręgu. Gazeta na podłodze przed sobą. Ręce na gazecie. Przesuwanie obszernymi ruchami gazety w różnych kierunkach.

slide12

„Chodzę jak rak”- chodzenie na czworakach tyłem z gazetą na brzuchu.-Robienie kulek z gazet; rzucanie do partnera- Przekładanie kulki z gazety nad głową i między nogami, z ręki do ręki z przodu i za plecami.

slide13

-„Naleśnik”- zawijanie partnera w gazetę i rozwijanie.-Ćwiczenie wyprostne – wzmacniające mięśnie grzbietu – dzieci siadają w siadzie klęcznym, podnoszą gazetę w górę, skłaniają się w przód sięgając jak najdalej, a następnie przechodzą do siadu.-„Karuzela” dzieci siedzą  na złożonej gazecie, odpychają się stopami i rękami kręcąc się wkoło.-Ćwiczenie tułowia: -dzieci robią skłony naprzemiennie dotykając gazetą raz do jednej stopy, raz do drugiej; siad rozkroczny, dzieci robią skłony raz do jednej stopy, raz do drugiej.-Ćwiczenie mięśni brzucha „Rowerek” – dzieci leżą na plecach, trzymają gazetę – kierownicę i naśladują jazdę na rowerze.

slide14

Część końcowa:-Ćwiczenie stóp „Przenoszenie woreczków” – dzieci palcami u stóp przenoszą woreczek z miejsca na miejsce-Relaks – dzieci przyjmują wygodną pozycję i przy muzyce relaksacyjnej „Malowanie deszczu” delikatnie stukają palcami w gazetę lub „malują” palcem po gazecie. Ćwiczenia oddechowe