RASY PSÓW - PowerPoint PPT Presentation

rasy ps w n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
RASY PSÓW PowerPoint Presentation
play fullscreen
1 / 9
RASY PSÓW
838 Views
Download Presentation
noma
Download Presentation

RASY PSÓW

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

  1. RASY PSÓW Zapraszam do obejrzenia mojej prezentacji

  2. OWCZAREK NIEMIECKI Owczarek niemiecki został wyhodowany na początku XIX wieku. Na początku służył w policji i wojsku. Zyskał uznanie i popularność w obu wojnach i szybko stał się jednym z najpopularniejszych psów na świecie. Owczarek niemiecki jest to pies niezwykle wszechstronny, nadal sprawdza się w policji, w ratownictwie i obronie. Jest też wspaniałym psem rodzinnym. Wymaga niestety stałego kontaktu i tresury. Błędy w wychowaniu negatywnie wpływają na późniejsze zachowanie owczarka niemieckiego.

  3. Nowofundland Jest to potomek europejskich psów pasterskich, które rybacy zabierali ze sobą jako psy obronne na wybrzeże Nowej Funlandii . Łatwo uczy się reguł wzajemnego obcowania, ale do zajęć sportowych jest zbyt ciężki i wykazuje niewystarczający stopień gotowości do podporządkowania. Nie jest to pies odpowiedni do mieszkań czy do miasta. Pasja do wody i wrodzone upodobanie do aportowania czynią nowofundlanda urodzonym psem do ratownictwa wodnego. Najbardziej znaną osobą, która z tego skorzystała, był Napoleon, którego uratował legendarny Boatswain. Maść czarna, brązowa, biało-czarna. Masa ciała psa wynosi 68 kg, a suki 54 kg .

  4. LABLADOR RATRIVER Jest to pierwszej klasy pies myśliwski, pies poszukujący środków odurzających i min, pies ratownik, lawinowy, przewodnik niewidomych i pies rodzinny. Nie włóczy się, nie kłusuje, jest czujny. Potrzebuje ruchu, a przede wszystkim sensownego zajęcia. Kocha wodę i zarówno w lecie, jak i w zimie lubi pływać. Maść czarna, biszkoptowa, czekoladowa.

  5. DOBERMAN Jedna z ras psów, należąca do grupy psów w typie pinczera i sznaucera, molosów, szwajcarskich psów pasterskich oraz innych ras. Zaklasyfikowana do sekcji psów w typie pinczera i sznaucera, w podsekcji psów w typie pinczera. Jest psem o zrównoważonym, silnym charakterze. Mimo swego temperamentu i ruchliwości potrafi zachować spokój. Jest psem przywiązującym się silnie do członków rodziny, jego kontakty z dziećmi powinny być pod nadzorem osób dorosłych. Wymaga bliskiego kontaktu z człowiekiem oraz szkolenia w zakresie posłuszeństwa ogólnego. Pełen temperamentu i energii, wymaga sporej, codziennej porcji ruchu.

  6. Husky syberyjski Jedna z ras psów, należąca do grupy - szpiców i psów w typie pierwotnym, zaklasyfikowana do sekcji północnych psów zaprzęgowych. Siberian husky to pies silny umiarkowanie, zwarty, o sportowej sylwetce formatu skróconego prostokąta. Dopuszczalne są wszystkie rodzaje umaszczenia, od czysto białego do jednolicie czarnego, jednak najczęściej spotykane zestawienia barw to: czarny, szary, wilczasty, srebrzysty, rudy, czekoladowy i złocisty z bielą, także pinto (łaciate)

  7. BOKSER Ras psów, należąca do grupy psów w typie pinczera i sznaucera, molosów, szwajcarskich psów pasterskich oraz innych ras. Zaklasyfikowana do sekcji psów molosowatych w typie dogowatym. Według klasyfikacji FCI podlega próbom pracy. Pies żywiołowy, wesoły i skłonny do zabaw. Wadami w usposobieniu boksera są: agresywność, złośliwość, podstępność, niezrównoważenie, brak temperamentu, bojaźliwość. Psy z wadami charakteru są eliminowane z dalszej hodowli. Ich charakter oceniany jest za pomocą testów psychologicznych przez ZKwP. Sprawdza się w szkoleniu, wymaga jednak odpowiedniej stymulacji i regularnych ćwiczeń. Jest psem rodzinnym, towarzyskim, źle znoszącym samotność.

  8. Golden retriever Psy charakteryzują się inteligencją i posłuszeństwem oraz łagodnym charakterem, rzadko szczekają. Golden Retrievery są energiczne, wytrzymałe i aktywne. Szybko przywiązują się do właściciela. Towarzyskie potrzebują bliskiego kontaktu z członkami rodziny, dobrze tolerują inne zwierzęta w domostwie. Ze względu na swój karny i łagodny charakter, sprawdzają się jako towarzysze osób starszych i dzieci. Wymaga regularnego wyczesywania oraz specjalnej uwagi w pielęgnacji uszu (są podatne na zapalenia).

  9. BIBLIOGRAFIA: - http://pl.wikipedia.org/wiki/Strona_główna -Książka pt. „RASY PSÓW” Eva-Maria Kramer Wykonała Paulina Kmieć