Download
jedz na zdrowie n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Jedz na zdrowie PowerPoint Presentation
Download Presentation
Jedz na zdrowie

Jedz na zdrowie

308 Views Download Presentation
Download Presentation

Jedz na zdrowie

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. Jedz na zdrowie Kinga Krasoń – kl. Vb Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 w Częstochowie Żyj zdrowo, będzie kolorowo!

 2. Piramidka zdrowia Zawsze się odżywiaj zdrowo, będziesz myślał wystrzałowo!

 3. Jedz i bo to zdrowe i urocze! Warzywa Owoce • Zanim zaczniesz jeść pomyśl co ląduje na Twoim talerzu. Produkty takie jak warzywa, owoce są niskokaloryczne, a posiadają ważne substancje odżywcze. Wypełnij połowę talerza warzywami i owocami. Jedz czerwone, pomarańczowe i ciemnozielone warzywa takie jak pomidor, brokuły, szpinak. Warzywa, owoce i niesolone orzechy możesz jeść również jako przekąski.

 4. ,,Pij mleko-Będziesz wielki” Nalej mleka To wypiję Mleko to jest zdrowie, każdy ci to powie!

 5. Jogurt, kefir, maślanka powinny jak najczęściej gościć na naszych stołach. Dostarczają cennych składników odżywczych, a przede wszystkim wspomagają odchudzanie. Nabiał Bez białka nie ma ciałka!

 6. Ciemne pieczywo Ciemne pieczywo z mąki żytniej dostarcza nam błonnika, który pozwala pozbyć się toksyn z organizmu. Mąka razowa, pełnoziarnista, ciemna, powstaje z jednorazowego przemiału, bez odsiewania otrąb, co znaczy, że w jej składzie znajdują się same pełnowartościowe składniki: witamina E i witaminy z grupy B oraz żelazo, magnez, miedź, cynk.

 7. Samo zdrowie Jeśli chciałbyś być wysoki, to pij owocowe soki!

 8. Jedzenie zdrowe może być kolorowe Raz marchewkę, raz buraczeki codziennie nowy smaczek!

 9. W drobiu występują witaminy z grupy B, składniki mineralne, a nawet pewne ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych. Mięso jest źródłem pełnowartościowego białka, czyli dostarcza organizmowi pełen garnitur niezbędnych aminokwasów. Mięso drobiowe jest chude i zdrowe

 10. Chcesz być zdrowy jak ryba, jedz codziennie warzywa! Śledzie są bogatym źródłem takich witamin jak: A, D, E - ma działanie przeciwmiażdżycowe, B6, B12. Dostarczają także minerały: żelazo, cynk, miedź, fosfor i jod. Pieczone na ruszcie, bądź też duszone są lekko strawne i mogą być wartościowym daniem dla dzieci, młodzieży i osób starszych. Chociaż śledzie są rybami tłustymi, nie dostarczają zbyt wiele kalorii - 100g śledzia to 160 kcal. Zawarty w śledziach potas, ułatwia usuwanie nadmiaru wody z organizmu, a zawarty kwas omega-3 przyśpiesza przemianę materii i spalanie tłuszczu. Śledzie

 11. Unikaj słodyczy

 12. Nie pij tego! Ze szklanki ani z butelki Nie jedz chipsów, nie pij coli, ani żadnych alkoholi! Popularne napoje z bąbelkami mogą okazać się nawet groźne dla życia.

 13. Mówią mi nie tykaj, hamburgera nie przełykaj! Nie jedz fastfood O tym, że regularne stołowanie się w barach szybkiej obsługi może prowadzić do nadwagi i otyłości wie dziś chyba każdy, mało kto jednak zdaje sobie sprawę z innych możliwych konsekwencji zdrowotnych wynikających z zajadania się zapiekankami, frytkami i hamburgerami.

 14. Jednym z rodzajów ”junkfood” tzw. śmieciowego jedzenia są chipsy ziemniaczane. Posiekane na plasterki, przyprawione i usmażone ziemniaki są niezdrowe. Nie daj się skusić!

 15. Na Zdrowie!