witamy w psp 2 gogolin n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Witamy w PSP 2 Gogolin! PowerPoint Presentation
Download Presentation
Witamy w PSP 2 Gogolin!

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 14

Witamy w PSP 2 Gogolin! - PowerPoint PPT Presentation


 • 114 Views
 • Uploaded on

Witamy w PSP 2 Gogolin!. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Gogolinie im. Kornela Makuszyńskiego to fantastyczna szkoła. Zachęcamy do nauki w dwójce przyszłych uczniów!. „Stokrotka”.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Witamy w PSP 2 Gogolin!' - michon


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
witamy w psp 2 gogolin
Witamy w PSP 2 Gogolin!
 • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Gogolinie im. Kornela Makuszyńskiego to fantastyczna szkoła. Zachęcamy do nauki w dwójce przyszłych uczniów!
stokrotka
„Stokrotka”
 • Nasza szkoła jest jedną z dwunastu szkół w Polsce, która bierze udział w programie „Nasza firma- szkolne ogrody”. Możemy za to jeździć na wycieczki, zdobywać nagrody i wysokie miejsca w konkursach.Dzięki temu teren wokół szkoły jest pięknie ukwiecony, a z tyłu szkoły założyliśmy ogród warzywny. Na jesiennym kiermaszu sprzedawaliśmy warzywa i przetwory z ogrodu. Jesteśmy, jak piszą w gazecie, „biznesmenami od roślin”.
ciana korytarza na i pi trze
Ściana korytarza na I piętrze
 • Na zdjęciu widzimy ścianę pierwszego piętra naszej szkoły. Głównym celem zrobienia zdjęcia był obraz przedstawiający patrona naszej szkoły, Kornela Makuszyńskiego. Portret ten namalowany został przez nauczycielkę plastyki naszej szkoły. Piękny, prawda? A jeśli chcecie zobaczyć resztę -zapraszamy!!!.
klasa przyrodnicza
Klasa przyrodnicza
 • W naszej szkole mamy dwóch nauczycieli przyrody. I to oni najczęściej prowadzą tu lekcje oraz kółka zainteresowań. Mamy tu żywe zwierzęta: kolorowe rybki, wesołego chomika i kilka patyczaków. W tej klasie jest wszystko, co potrzebne do zrealizowania ciekawej lekcji: plakaty przyrodnicze, szkielet człowieka, pojemnik na baterie (zużyte), miniatura Układu Słonecznego. . .
 • W dwójce przyroda będzie miłą lekcją.
szkolny gabinet logopedyczny
Szkolny gabinet logopedyczny

W naszej szkole dzieci z problemami wymowy objęte są specjalistyczną opieką. Miła pani logopeda zmieni sepleniącego chłopca w pięknie mówiącego dżentelmena, a źle mówiącą małą miss w piękność z anielskim głosikiem.

klasa pierwszak w
Klasa pierwszaków
 • Tegoroczne pierwszaki wybrały naszą szkołę. I to był dobry wybór! Mają duże klasy, miłe nauczycielki, kolorowe dekoracje. Raźnym krokiem idą do szkoły i dbają o porządek. A jeśli mają problem, starsi koledzy z radością im pomogą.
automaty
Automaty

W naszej szkole, przy wejściu, stoją dwa automaty. Gdy weźmiesz ze sobą pieniądze, możesz kupić słodycze lub napoje. Na pewno będzie Wam smakować .

MMM... SŁODYCZE...

k cik pedagoga
Kącik pedagoga
 • Pedagog zajmuje się dziećmi z problemami w nauce i w zachowaniu, rozwiązuje problemy uczniów, pomaga także ich rodzinom. W naszej szkole pracują dwie panie pedagog. U nich zawsze znajdziecie pomoc.
sala gimnastyczna
Sala gimnastyczna

PSP 2 Gogolin jest wyposażona we wspaniałą salę gimnastyczną. Może i nie jest taka wielka, ale wystarczy na udany W-F lub gimnastykę korekcyjną. Bramki, składane siatki, kozły, materace, drabinki- mamy tu wszystko. A jeśli nie jesteś taki gibki, nasz nauczyciel W-F nauczy cię wszystkiego potrzebnego na zajęcia.

wietlica szkolna
Świetlica szkolna
 • W naszej szkole oczywiście nie może zabraknąć świetlicy- miejsca, w którym jesteśmy, gdy np. nie ma lekcji, czekamy na mamę lub po prostu rodzice nas tam zapiszą. Każdy znajdzie coś, co mu się tu spodoba- komputer, rysunek, bajka, gry planszowe, czasopisma... Dużo miejsca na dobrą zabawę. Tu czas leci szybko, więc czekanie nie jest nudne.
szatnie dla starszych klas
Szatnie dla starszych klas

W dwójce mamy szatnie, w której jest 100 szafek. Klasy 3-6 wkładają do nich buty, kurtki, czapki itp. Muszą mieć własne kłódki i klucze. Pierwszaki mają swoją małą szatnię na II piętrze, obok swoich klas.

szkolna sto wka
Szkolna stołówka
 • Obok szatni mieści się stołówka, w której, na długiej przerwie, podawane są pyszne obiady. W piątek nie jemy potraw mięsnych. A dla tych, którzy już nie chcą jeść, są kosze, do których wrzucamy resztki. Po takim obiedzie na pewno nie będziesz głodny. Aż ślinka cieknie...
psp 2 szko a na 6
PSP 2- szkoła na 6+!
 • To jeszcze nie koniec! Oprócz wszystkich cech, które wymieniliśmy wcześniej, mamy dla was jeszcze kilka niespodzianek: otóż nasza szkoła organizuje również treningi karate, próby zespołu tanecznego, różnego rodzaju kółka zainteresowań. Nasi uczniowie mogą rozwijać swoje talenty i zdobywać nową wiedzę. W tej szkole nikt się nie nudzi. A jeśli nie wierzycie- odwiedźcie nas kiedyś!
 • PSP nr 2 Gogolin- nie zapomnijcie nazwy!

JESZCZE RAZ „ZAPRASZAMY”

I NA NOWYCH UCZNIÓW CZEKAMY!!!

nad prezentacj pracowa y

Nad prezentacją pracowały:

Autor tekstów i reżyser

Efekty specjalne i scenografia

Aleksandra Sikorska 12 lat kl.V a

Współpracownik

Julia Hudala 12 lat kl.12 lat kl.V a

Współpracownik

Aleksandra Wiśniewska 12 lat kl.V a

Izabela Sikorska 10 lat kl.III a

Z grupy „Poszukiwacze” pod opieką pani

Anny Rosenberger