Op menas
Download
1 / 36

OP menas - PowerPoint PPT Presentation


  • 656 Views
  • Uploaded on

OP menas. Pagrindiniai bruožai 11 kl. O ptinis menas , opartas (angl. op art, iš Op(tical) Art – optinė dailė). Išsirutuliojo iš konstruktyvizmo.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'OP menas' - macha


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Op menas

OP menas

Pagrindiniai bruožai

11 kl.


O ptinis menas opartas angl op art i op tical art optin dail

Optinis menas, opartas (angl. op art, iš Op(tical) Art – optinė dailė).

Išsirutuliojo iš konstruktyvizmo.


Op menas

7-to dešimtmečio abstrakčiosios dailės kryptis, pagrįsta:regėjimo fiziologija ir psichologija, gilumos, judėjimo, pulsavimo, mirgėjimo, optinių iliuzijų kūrimu.


Renesansas l da vin io paskutin vakarien
RenesansasL. da Vinčio “Paskutinė vakarienė”


Barokas berninio v teres s ekstaz
BarokasBerninio “Šv. Teresės ekstazė”Barokas or as de lat ras
BarokasŽoržas de Latūras


Op menas

Dailininkai rėmėsi neoimpresionizmo patirtimi, kūrė:racionalias, preciziškas geometrines kompozicijas, sukeliančias iš anksto numatytas žiūrovo akies tinklainės reakcijas. 


Pirmoji paroda jautrioji akis angl responsive eye vyko 1965 m niujorke

Pirmoji paroda „Jautrioji akis" (angl. „Responsive Eye") įvyko 1965 m. Niujorke. 

Opdailė - abstrakcionizmo kryptis,

kurią labiausiai domina optinio suvokimo ypatumai.

Ji susikūrė 6-to dešimtmečio viduryje.


Op menas

Dėl akies vangumo (antrinio vaizdo reiškinys) geometrinės formos struktūrų, šviesos ir spalvos reiškinių sąveika sukelia vibravimo ir mirgėjimo efektus, kurie opdailę suartina su kinetine daile.


Op menas

Žymiausi šios krypties atstovai yra:Viktoras Vazarelis (Victor Vazarely), Jėzus Rafaelis Soto (Jesus Raphael de Soto),Jakovas Agamas(Yaakov Agam; tikr; Jakob Gibstein),  ir “Groupe de Recherche d’Art Visuel”. 


Op menas

Opdailei artimas kinetinis menas. Ryškiausias šios krypties atstovas – V.Vazarelis. Jis domėjosi kinetizmu dėl dviejų priežasčių: viena jų buvo asmeninė – judėjimo idėja persekiojo jį nuo vaikystės; kita – bendresnė samprata, kad paveikslas, pagrįstas optiniais efektais, egzistuoja ne tik ant sienos, bet iš tiesų žiūrovo akyse ir galvoje. 


Op menas

Statiškų darbų kinetiškumo įspūdis kyla iš šviesos poveikio ir gerai žinomų optinių reiškinių, pavyzdžiui, akies polinkio atkurti antrinį vaizdą iš juodos ir baltos spalvų kontrastų, arba tam tikrų spalvų priešpriešos. Tokiu būdu sukuriamas linijų ir spalvų judėjimo erdvėje įspūdis. Optiniai paveikslai galėjo būti statiški – judėjimo iliuzija tuomet sukuriama tik šviesos ir optinių reiškinių.


Op menas

J.R. poveikio ir gerai žinomų optinių reiškinių, pavyzdžiui, akies polinkio atkurti antrinį vaizdą iš juodos ir baltos spalvų kontrastų, arba tam tikrų spalvų priešpriešos. Tokiu būdu sukuriamas linijų ir spalvų judėjimo erdvėje įspūdis. Optiniai paveikslai galėjo būti statiški – judėjimo iliuzija tuomet sukuriama tik šviesos ir optinių reiškinių.Soto (Jesus Raphael de Soto), kaip ir Vazarelį domino optiniai efektai. Jo darbuose tokie efektai gaunami vieną sluoksnį klojant ant kito. Pav., du piešiniai ant organinio stiklo įtvirtinami paliekant tarp jų tarpą. Atrodo, kad jie susilieja naujoje erdvėje.


J r soto kubas su neapibr ta erdve 1981 m
J.R.Soto.  poveikio ir gerai žinomų optinių reiškinių, pavyzdžiui, akies polinkio atkurti antrinį vaizdą iš juodos ir baltos spalvų kontrastų, arba tam tikrų spalvų priešpriešos. Tokiu būdu sukuriamas linijų ir spalvų judėjimo erdvėje įspūdis. Optiniai paveikslai galėjo būti statiški – judėjimo iliuzija tuomet sukuriama tik šviesos ir optinių reiškinių.Kubas su neapibrėžta erdve. 1981 m. 


J r soto pie iniai ant organinio stiklo
J.R.Soto.  poveikio ir gerai žinomų optinių reiškinių, pavyzdžiui, akies polinkio atkurti antrinį vaizdą iš juodos ir baltos spalvų kontrastų, arba tam tikrų spalvų priešpriešos. Tokiu būdu sukuriamas linijų ir spalvų judėjimo erdvėje įspūdis. Optiniai paveikslai galėjo būti statiški – judėjimo iliuzija tuomet sukuriama tik šviesos ir optinių reiškinių.Piešiniai ant organinio stiklo


J r soto kinetin strukt ra
J.R.Soto. Kinetinė struktūra poveikio ir gerai žinomų optinių reiškinių, pavyzdžiui, akies polinkio atkurti antrinį vaizdą iš juodos ir baltos spalvų kontrastų, arba tam tikrų spalvų priešpriešos. Tokiu būdu sukuriamas linijų ir spalvų judėjimo erdvėje įspūdis. Optiniai paveikslai galėjo būti statiški – judėjimo iliuzija tuomet sukuriama tik šviesos ir optinių reiškinių.


R soto kilm medin d su trimis stiklo plok t mis
. poveikio ir gerai žinomų optinių reiškinių, pavyzdžiui, akies polinkio atkurti antrinį vaizdą iš juodos ir baltos spalvų kontrastų, arba tam tikrų spalvų priešpriešos. Tokiu būdu sukuriamas linijų ir spalvų judėjimo erdvėje įspūdis. Optiniai paveikslai galėjo būti statiški – judėjimo iliuzija tuomet sukuriama tik šviesos ir optinių reiškinių.R.Soto. „Kilmė"Medinė dėžė su trimis stiklo plokštėmis


Labai taig s yra soto darbai sudaryti i did iuli kaban i stryp

Vėliau poveikio ir gerai žinomų optinių reiškinių, pavyzdžiui, akies polinkio atkurti antrinį vaizdą iš juodos ir baltos spalvų kontrastų, arba tam tikrų spalvų priešpriešos. Tokiu būdu sukuriamas linijų ir spalvų judėjimo erdvėje įspūdis. Optiniai paveikslai galėjo būti statiški – judėjimo iliuzija tuomet sukuriama tik šviesos ir optinių reiškinių.Soto pradėjo eksperimentuoti su linijomis suskaidytais ekranais. Šie ekranai sudaryti iš metalinių atsikišusių plokštelių, metalinių strypelių ar vielų, styrančių priešais vibruojantį pagrindą. Optinis efektas yra tas, jog vibracija ištirpdo kyšančias ar kabančias dalis. 

Labai įtaigūs yra Soto darbai sudaryti iš didžiulių kabančių strypų.


J r soto pralaidus 1990 m
J.-R.Soto. Pralaidus. 1990 m. poveikio ir gerai žinomų optinių reiškinių, pavyzdžiui, akies polinkio atkurti antrinį vaizdą iš juodos ir baltos spalvų kontrastų, arba tam tikrų spalvų priešpriešos. Tokiu būdu sukuriamas linijų ir spalvų judėjimo erdvėje įspūdis. Optiniai paveikslai galėjo būti statiški – judėjimo iliuzija tuomet sukuriama tik šviesos ir optinių reiškinių.


R soto sfera
R.Soto. Sfera poveikio ir gerai žinomų optinių reiškinių, pavyzdžiui, akies polinkio atkurti antrinį vaizdą iš juodos ir baltos spalvų kontrastų, arba tam tikrų spalvų priešpriešos. Tokiu būdu sukuriamas linijų ir spalvų judėjimo erdvėje įspūdis. Optiniai paveikslai galėjo būti statiški – judėjimo iliuzija tuomet sukuriama tik šviesos ir optinių reiškinių.


J r soto pralaidi garsui strukt ra 1997 m
J.-R.Soto. Pralaidi garsui struktūra. 1997 m. poveikio ir gerai žinomų optinių reiškinių, pavyzdžiui, akies polinkio atkurti antrinį vaizdą iš juodos ir baltos spalvų kontrastų, arba tam tikrų spalvų priešpriešos. Tokiu būdu sukuriamas linijų ir spalvų judėjimo erdvėje įspūdis. Optiniai paveikslai galėjo būti statiški – judėjimo iliuzija tuomet sukuriama tik šviesos ir optinių reiškinių.


J agamas pie inys su besikei ian iu judesiu
J.Agamas. Piešinys su besikeičiančiu judesiu poveikio ir gerai žinomų optinių reiškinių, pavyzdžiui, akies polinkio atkurti antrinį vaizdą iš juodos ir baltos spalvų kontrastų, arba tam tikrų spalvų priešpriešos. Tokiu būdu sukuriamas linijų ir spalvų judėjimo erdvėje įspūdis. Optiniai paveikslai galėjo būti statiški – judėjimo iliuzija tuomet sukuriama tik šviesos ir optinių reiškinių.


Brid ita raili
Bridžita Raili poveikio ir gerai žinomų optinių reiškinių, pavyzdžiui, akies polinkio atkurti antrinį vaizdą iš juodos ir baltos spalvų kontrastų, arba tam tikrų spalvų priešpriešos. Tokiu būdu sukuriamas linijų ir spalvų judėjimo erdvėje įspūdis. Optiniai paveikslai galėjo būti statiški – judėjimo iliuzija tuomet sukuriama tik šviesos ir optinių reiškinių.


Brid ita raili1
Bridžita Raili poveikio ir gerai žinomų optinių reiškinių, pavyzdžiui, akies polinkio atkurti antrinį vaizdą iš juodos ir baltos spalvų kontrastų, arba tam tikrų spalvų priešpriešos. Tokiu būdu sukuriamas linijų ir spalvų judėjimo erdvėje įspūdis. Optiniai paveikslai galėjo būti statiški – judėjimo iliuzija tuomet sukuriama tik šviesos ir optinių reiškinių.


Op menas

Kadangi opdailė paprastai laikoma visai uždaru, savimi apsiribojusiu reiškiniu, paprastai nekalbama apie galimus ryšius su kitomis abstrakčiojo meno kryptimis.


Lyg tai viskas
Lyg tai viskas. apsiribojusiu reiškiniu, paprastai nekalbama apie galimus ryšius su kitomis abstrakčiojo meno kryptimis.