technika 2008 09 l.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
TECHNIKA 2008/09 PowerPoint Presentation
Download Presentation
TECHNIKA 2008/09

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 13
lorene

TECHNIKA 2008/09 - PowerPoint PPT Presentation

123 Views
Download Presentation
TECHNIKA 2008/09
An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author. While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. MUZYKA W PROGRAMIE HIP HOP eJay 6 TECHNIKA 2008/09

 2. W WOLNYM CZASIE ZAJMUJE SIĘ TWORZENIEM MUZYKI.DZIS ZAPREZENTUJE WAM W JAKI SPOSÓB TO ROBIĘ…

 3. DO TWORZENIA BITÓW UŻYWAM PROGRAMU Hip Hop eJay 6

 4. HipHop eJay 6 - Jest to profesjonalny program do tworzenia muzyki. Łączy w sobie zarówno bardzo zaawansowane funkcje jak i prostą obsługę. Robienie własnego utworu polega na logicznym układaniu klocków które są odpowiednikami różnych dźwięków. Brzmienia podzielone są na różne kategorie jak np. basy, bębny, dźwięki elektroniczne itp. Łącznie do wyboru mam kilka tysięcy takich krótkich tonów, co daje praktycznie nieograniczoną ilość kombinacji. Sami decydujemy o tym jak długi ma być utwór. Do dyspozycji dla bardziej zaawansowanych są również różne efekty miksowania.

 5. ZOBACZCIE JAKIE TO PROSTE…

 6. Tak wygląda główne menu tego programu. Możemy tu znaleźć zarówno instrukcje obsługi jak i różnego rodzaju konfiguracje. Dodatkowym atutem jest to, że nasze utwory możemy zamieszczać w Internecie za pośrednictwem tego oprogramowania. Jednak my dzisiaj zajmiemy się stworzeniem nowej nuty.

 7. To właśnie tutaj powstaje muzyka. Jak możemy zauważyć, całe pole podzielone jest w równe prostokąty. W które następnie dodajemy basy, melodie, śpiew (rapowanie) – zarówno damskie jak i męskie czy perkusje. Do wybory, w oryginalnej wersji tego programu, mamy do dyspozycji około 5000 tysięcy takich dźwięków.

 8. Dalej jest już bardzo prosto. Przesuwamy „klocki” na naszą planszę. Jak już wspomniałem każdy klocek to inny dźwięk lub składanka dźwięków dlatego ustawiając je w wybranej kolejności tworzymy muzykę a później całą piosenkę.

 9. Każda wymieniona wcześniej kategoria dźwięków (basy, perkusja, śpiew itd.) ma swój własny kolor klocków, np., basy, mają kolor ciemno czerwony a perkusja brązowy.

 10. Dodatkowa opcją jest wybór oraz konfiguracja poszczególnych ustawień. Są tutaj również dostępne efekty miksowania.

 11. A TERAZ MOŻECIE USŁYSZEĆ, JAK I ZOBACZYĆ, CO MOŻNA STWORZYC W TYM PROGRAMIE.

 12. Z góry przepraszam za zaistniałe zakłócenie obrazu ;)

 13. Autor: Kacper Sitarz, uczeń Społecznego Gimnazjum im. S.F Klonowica. Muzyka: 1.) Jamal – Ogień 2.) Autorska muzyka z programu eJay hip hop 6 KONIEC Dziękuje za obejrzenie mojej prezentacji. TECHNIKA 2008/09