iii liceum og lnokszta c ce im krzysztofa kamila baczy skiego w bia ymstoku n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
III Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku PowerPoint Presentation
Download Presentation
III Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 58

III Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku - PowerPoint PPT Presentation


  • 112 Views
  • Uploaded on

III Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku. DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA w roku szkolnym 2012/ 2013. Współpraca z RCKiK w Białymstoku.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'III Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku' - linus-rasmussen


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
wsp praca z rckik w bia ymstoku
Współpraca z RCKiK w Białymstoku

11 września 2012 r. w czytelni III Liceum Ogólnokształcącego miała miejsce akcja pobierania krwi, w której licznie uczestniczyło 41 uczniów naszej szkoły.

udzia w og lnopolskiej zbi rce ywno ci zorganizowanej przez bank ywno ci
Udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności zorganizowanej przez Bank Żywności

W dniach 28 i 29 września 2012 r. uczniowie naszej szkoły z klasy 0g, Ic oraz IIe wzięli udział w zbiórce żywności, która odbywała się w białostockich sklepach. Organizatorem akcji były Banki Żywności  a partnerem firma Danone. 

kwesta na rynku ko ciuszki na rzecz fundacji pom im
Kwesta na Rynku Kościuszki na rzecz Fundacji „Pomóż Im”

7 października 2012r. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kweście na rzecz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci, prowadzonego przez Fundację „Pomóż Im’’.

pola nadziei
„ Pola Nadziei”

10 października 2012r. o godz. 13:00 w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim

w Białymstoku odbyła się inauguracja trzeciej edycji akcji „Pola Nadziei”

Fundacja „Pomóż Im” prowadząca Białostockie Hospicjum dla Dzieci zorganizowała tegoroczną akcję „Pola Nadziei” pod hasłem

„Człowiek człowiekowi NADZIEJĄ”.

Otrzymaliśmy cebulki żonkili, by sadząc kolejne „pola nadziei” przypominać

o chorych i solidaryzować się i z niosącymi nadzieję cierpiącym i umierającym. Koordynatorem tej akcji w naszej szkole była Pani Małgorzata Łupińska.

akcja korek zbieranie zakr tek dla miko aja na jego rehabilitacj i protezy r k i n g
Akcja „Korek” – zbieranie zakrętek dla Mikołaja, na jego rehabilitację i protezy rąk i nóg

Mikołaj Janeczko z Dęblina urodził się 12 września2010 r. Po porodzie okazało się, że nie ma nóżek, a jego rączki kończą się na stawach łokciowych. Rodzice chcą, aby ich syn był sprawny

i samodzielny. Rehabilitacja i protezy nóg i rąk są bardzo kosztowne. Chcąc pomóc, włączyliśmy się do akcji, której koordynatorem w Białymstoku był Pan Piotr Omelianczuk – prywatna osoba, ojciec rodziny, który poznał historię Mikołajka dzięki programowi tv

i zainicjował akcję „Korek” w naszym mieście.

ywa lekcja historii i patriotyzmu
ŻYWA LEKCJA HISTORII I PATRIOTYZMU

20 listopada 2012r. młodzież ze Szkolnego Koła Caritas naszej szkoły odwiedziła Pana Jana Żądło w celu głębszego poznania historii Polski

z czasów II wojny światowej. Pan Żądło, jako były żołnierz Armii Krajowej

w bardzo ciekawy i barwny sposób przybliżył im historię okupowanego Krakowa, jak i również przytaczył wiele ciekawych anegdot i sytuacji

z czasów swojej młodości.

slide12
„Spotkania z Panem Żądło są dla nas wartościową lekcją nie tylko historii, ale także i nauki bycia Polakiem, gdyż każdy z nas może wiele nauczyć się i skorzystać z wiedzy i doświadczenia tego pełnego ciepła i mądrości życiowej byłego żołnierza AK”.

/ Katarzyna Wojtach – uczennica klasy Ig/ 

slide13

26 marca 2013r. odwiedziliśmy przyjaciela naszej szkoły Pana Jana Żądło. W imieniu całej społeczności szkolnej złożyliśmy Panu Janowi życzenia

z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych oraz podarowaliśmy Jemu drobne upominki świąteczne wykonane przez uczniów naszej szkoły.

slide14

10 kwietnia 2013r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Pana Jana Żądło, emerytowanego nauczyciela, żołnierza AK. Pan Jan kolejny już raz zaprosił naszych uczniów do siebie, aby opowiedzieć im o swojej młodości,

która przypadła na czas II wojny światowej.

pan d o podczas wizyty jego ekscelencji ksi dza arcybiskupa edwarda ozorowskiego w iii lo
Pan Żądło podczas wizyty Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego w III LO
ostatnia w tym roku szkolnym ywa lekcja historii i patriotyzmu z panem d o
Ostatnia w tym roku szkolnym „Żywa lekcja historii i patriotyzmu” z Panem Żądło

Ostatnie przed wakacjami spotkanie młodzieży z Panem Janem Żądło rozpoczęło się złożeniem Jemu życzeń z okazji Jego imienin, odśpiewaniem piosenki

oraz podarowaniem kwiatów i albumu ze zdjęciami ze spotkań młodzieży z Panem Janem.

opowie ci pana jana i zas uchana m odzie z su
Opowieści Pana Jana i zasłuchana młodzież z SU

Pan Jan opowiadał młodzieży jak spędzał wakacje, o swoich podróżach, pięknie naszego kraju ojczystego, o ukochanym Krakowie, Wilnie, historii Polski, Kresów. Młodzież aktywnie włączała się do rozmowy, bo okazało się iż, Marta kocha Kraków i ciągle odwiedza to miasto, Weronika niedawno była ze swoim chórem w Wilnie, zaś Mateusza interesuje historia Kresów. Panu Janowi, który zawsze uwielbia spotkania z młodzieżą, młodnieje z każdą opowiedzianą historią, bardzo trudną było rozstać się z tak wiernymi słuchaczami.

slide19

W listopadzie 2012 r. na terenie naszej szkoły ruszyła akcja

„Przeczytaj to, co mi się podobało”, podczas której zbierane były książki. Wszystkie podarowane w tej zbiórce książki zostały przekazane do antykwariatu przy ul. Lipowej w Białymstoku i były dostępne w okresie świątecznym jako podarunek od uczniów III LO dla miłośników książek.

kiermasz na rzecz hospicjum dla doros ych im opatrzno ci bo ej w bia ymstoku
Kiermasz na rzecz Hospicjum dla Dorosłych im. Opatrzności Bożej w Białymstoku

5 listopada 2012 r. Szkolne Koło Caritas zorganizowało kiermasz wyrobów własnych na rzecz Hospicjum „Dom Opatrzności Bożej”. Wpłacono na konto Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” kwotę 641 zł. Przekazany datek został przeznaczony na potrzeby podopiecznych placówki, dotkniętych ciężkimi

i przewlekłymi chorobami.

slide21

24 kwietnia 2013r. uczniowie klasy II i wysłuchali

prelekcji dr Tadeusza Borowskiego na temat historii powstania hospicjum w Białymstoku. s. Jana opowiedziała na czym polega opieka nad chorymi, przekazała uczniom własne doświadczenia, spostrzeżenia na temat życia, cierpienia, śmierci.

slide22

24 maja 2013r. uczniowie kl. Ie odwiedzili Hospicjum im. Opatrzności Bożej

w Białymstoku. Dyrektor placówki dr n. med. Tadeusz Borowski-Beszta opowiedział uczniom historię powstania hospicjum. 

wsp praca ze stowarzyszeniem pomocy rodzinie i dzieciom szansa
Współpraca ze Stowarzyszeniem Pomocy Rodzinie i Dzieciom „ Szansa”

Dnia 20 listopada 2012 r. młodzież ze Szkolnego Koła Caritas odwiedziła dzieci

ze świetlicy socjoterapeutycznej przy ulicy Barszczańskiej 18. Uczniowie naszej szkoły sprawili wielką radość podopiecznym świetlicy wypiekając smaczne ciasta, organizując zbiórkę pieniędzy, przygotowując wiersze Jana Brzechwy, gry i zabawy.

i ty mo esz zosta wi tym miko ajem
I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

„Większa jest radość w dawaniu niż w braniu,

bo przez to stajemy się bardziej ludzcy”.

Wczuwając się w trudne położenie polskich dzieci z Domu Dziecka w Taboryszkach i Solecznikach Pani Małgorzata Łupińska zorganizowała zbiórkę w naszej szkole żywności (mąka, kasza, makaron, cukier, słodycze, herbata, konserwy itp.), materiałów piśmienniczych, przyborów szkolnych, środków czystości ( mydło, pasta do zębów, proszek do prania) oraz zabawek.Zbiórka była prowadzona w sali 249 w dniach od 5 do 30 listopada.

szlachetna paczka kl ig
SZLACHETNA PACZKA; Kl. Ig

W grudniu 2012r. Uczniowie klasy I G wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ,,Szlachetna Paczka’’ i zgromadzili ponad 1600 zł na rzecz chorej  na ostrą białaczkę limfoblastyczną Pani Krystyny.

slide26

Gromadzenie funduszy na SZLACHETNĄ PACZKĘ. Kiermasz podczas Mikołajek zorganizowany przez klasę Ig i sympatyków (SKC, kl. IIC i IID)

szlachetna paczka kl iib i iie
SZLACHETNA PACZKA – kl. IIB i IIE

W grudniu 2012r. uczniowie klas II B i II E wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ,,Szlachetna Paczka’’ i zebrali łącznie 1500 zł. Pieniądze te zostały przeznaczone na realizację marzeń oraz potrzeb wybranej rodziny.

slide31

W dniach 14 – 15 grudnia 2012r. nasza młodzież uczestniczyła

wogólnopolskiej zbiórce żywności organizowanej przez Caritas pod hasłem „TAK, POMAGAM” która dla naszej szkoły miała miejsce w Carrefour

w galerii „Zielone Wzgórza”.

koncert kol d w wietlicy socjoterapeutycznej przy ul barszcza skiej
Koncert kolęd w świetlicy socjoterapeutycznej przy ul. Barszczańskiej

18 grudnia 2012r. Młodzież naszej szkoły odwiedziła dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej przy ul. Barszczańskiej, aby zaprezentować im tradycyjne jak i również nowe kolędy.

slide33

Szkolne Koło Caritas zorganizowało zbiórkę żywności na rzecz Pani Jolanty i jej 10-letniego synka, którzy znaleźli się w ciężkiej sytuacji materialnej.

Przez długi czas byli ofiarami przemocy rodzinnej. Nie byliśmy obojętni i zadbaliśmy, by Święta Bożego Narodzenia będące czasem radosnym były również takie i dla nich. Wszystkim ofiarodawcom, nauczycielom oraz uczniom naszej szkoły serdecznie dziękujemy za aktywne zaangażowanie.Produkty żywnościowe zostały przekazane na ręce pani Jolanty.

kiermasz przed wi teczny
Kiermasz przedświąteczny.

Ozdoby choinkowe, kartki na kiermasz przedświąteczny wykonali uczniowie z wielu klas naszej szkoły. Ponadto upiekli ciasta, babeczki, pierniki, podarowali figurki, świece, płyty. Tak wielu uczniów z różnych klas zaangażowało się również w prowadzenie kiermaszu. Naszym uczniom pomaganie sprawia radość.

slide35

W dniach 17 – 19 grudnia 2012r. w naszej szkole odbył się kiermasz przedświąteczny. Zgromadzone pieniądze przeznaczyliśmy

dla podopiecznych Domu Dziecka przy ul. 11 Listopada , na zakupienie batoników dla dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej

przy ul. Barszczańskiej.

Spełniliśmy również marzenie pewnego chłopca.

slide36

Współpraca z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Białymstoku Zbiórka pieniędzy i zakup paczek żywnościowych( z okazji Świąt Bożego Narodzenia) dla dwóch rodzin wskazanych przez Zespół Pracowników Socjalnych nr 3 w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Białymstoku

wsp praca z fundacj mam marzenie
WSPÓŁPRACA Z FUNDACJĄ „MAM MARZENIE”.

11 stycznia 2013r. w siedzibie Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku odbyło się uroczyste spotkanie wolontariuszy oddziału Fundacji Mam Marzenie w Białymstoku. Naszej szkole została wręczona tablica pamiątkowa pod nazwą: „Przyjacielowi Fundacji Mam Marzenie oddziału Białystok”.

slide39

Zbiórka pieniędzy na laptop Asus G75VW G74SX i 7-3610QM

dla 14-letniego Łukasza - podopiecznego Fundacji

„Mam Marzenie”

tak pomagam
„TAK. POMAGAM”

W dniach 8 i 9 marca 2013r.  pod hasłem „Tak, Pomagam” odbyła  się ogólnopolska wielkanocna zbiórka żywności organizowana przez Caritas. Celem jej było zebranie produktów żywnościowych na paczki dla rodzin potrzebujących wsparcia. Uczniowie uczestniczyli w tych dniach w zbiórce żywności w PSS SPOŁEM BOJARY przy ul. Słonimskiej.

akcja zosta potencjalnym dawc szpiku
Akcja „Zostań potencjalnym dawcą szpiku”

W dniu 21 marca w naszej szkole odbyła się akcja „Zostań potencjalnym dawcą szpiku”. Koordynatorem akcji było PCKiK w Białymstoku a w naszej szkole opiekun szkolnego koła PCK  Anna Siemienkowicz. Akcję przeprowadzono wśród uczniów klas II i III, którzy ukończyli 18 rok życia.

wsp praca z domem dziecka nr 2 im dr ireny bia wny
Współpraca z Domem Dziecka Nr 2 im. Dr Ireny Białówny

Dnia 4 kwietnia 2013 r. uczniowie klas II b oraz II e pod opieką pani Małgorzaty Schroeder odwiedzili dzieci w Domu Małego Dziecka znajdującego się przy ulicy 11 Listopada 6. Dzięki inicjatywie wychowawczyni i mobilizacji klas zebrane środki pieniężne zostały przeznaczone na zakup telewizora oraz prezentów dla dzieci.

wizyta w wietlicy socjoterapeutycznej w wasilkowie prowadzonej przez caritas
16 kwietnia 2013r. młodzież naszej szkoły odwiedziła podopiecznych świetlicy socjoterapeutycznej w Wasilkowie. Świetlica jest prowadzona przez Caritas.

Nasi uczniowie świetnie się z nimi bawili w różnorodne gry (chowanego, piłkarzyki, bilard, tenis stołowy), jak również pomagali im w odrabianiu lekcji.

Wizyta w świetlicy socjoterapeutycznej w Wasilkowie prowadzonej przez Caritas
kiermasz na rzecz franka wypieki nauczycieli i uczni w kl ig
KIERMASZ NA RZECZ FRANKA – wypieki nauczycieli i uczniów kl. Ig

15 stycznia 2013 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Franciszka z rodzicami. Przekazaliśmy, w obecności wicedyrektorów Pani Ewy Zaniewskiej i Pani Barbary Kalinowskiej oraz Pani z sekretariatu LiliCewkowicz na leczenie chłopczyka chorego na mukowiscydozę, kwotę 1272 zł.

wsp praca z fundacj matio opiekuj c si dzie mi chorymi na mukowiscydoz koncert na rzecz franka
Współpraca z Fundacją MATIO opiekującą się dziećmi chorymi na mukowiscydozę.KONCERT NA RZECZ FRANKA
nauczyciele naszej szko y na koncercie kt rego celem by o zgromadzenie funduszy na leczenie franka
Nauczyciele naszej szkoły na koncercie, którego celem było zgromadzenie funduszy na leczenie Franka
slide47

Dnia 18 kwietnia 2013 r. odbył się w naszej szkole koncert charytatywny,z którego dochód przeznaczony będzie w całości na leczenie chorego

na mukowiscydozę półrocznego Franka Borysewicza. Udało nam się zebrać 4852,50 zł na leczenie chłopca.

wizyta w wietlicy socjoterapeutycznej w wasilkowie
Wizyta w świetlicy socjoterapeutycznej w Wasilkowie

29 kwietnia 2013 r. młodzież naszej szkoły kolejny raz odwiedziła podopiecznych świetlicy socjoterapeutycznej w Wasilkowie.Czas tam spędzony poświęcili na pomoc dzieciom w nauce, a także poznawanie ich poprzez rozmowy, wspólne gry i zabawy w świetlicy oraz na placu przy kościele

wsp praca z caritas szkolenie wolontariuszy
Współpraca z Caritas. Szkolenie wolontariuszy.

W maju grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w szkoleniu wolontariuszy. Szkolenie sponsorowane było przez Urząd Miasta, ale odbywało się

w siedzibie Caritas Archidiecezji Białostockiej przy ul. Warszawskiej 32.

kwesta na rzecz pani iwony truszkowskiej
Kwesta na rzecz Pani Iwony Truszkowskiej

W środę 29 maja 2013r. Szkolne Koło Caritas wraz z Samorządem Uczniowskim przeprowadziło zbiórkę pieniędzy na leczenie pani Iwony Truszkowskiej, mamy naszej koleżanki z V LO. Dzięki naszej wspólnej ofiarności przekazaliśmy Pani Iwonie 1005 zł.

wsp praca z domem dziecka nr 2 im dr ireny bia wny zorganizowanie festynu z okazji dnia dziecka
Współpraca z Domem Dziecka Nr 2 im. Dr Ireny Białówny. Zorganizowanie festynu z okazji Dnia Dziecka.

3 czerwca 2013 r. uczniowie klasy II b, II c i II e pod opieką p. Małgorzaty Schroeder, p. Małgorzaty Tomaszewskiej i p. Wojciecha Panasewicza uczestniczyli w festynie zorganizowanym dla wychowanków Domu Dziecka nr 2 im. dr Ireny Białówny w Białymstoku, z okazji ich święta.

slide52

Wszyscy potrzebują ciepła, akceptacji, a przede wszystkim bezwarunkowej miłości, dlatego starajmy się pomagać innym w miarę naszych możliwości

slide53
Mecz piłki nożnej naszych uczniów ze starszymi podopiecznymi Domu Dziecka zakończył się wygraną wychowanków.
slide55

Zbiórka pieniędzy zorganizowana w ramach

Programu Starszy Brat Starsza Siostra.

Pieniądze były też zbierane dla dzieci uchodźców z Ośrodka dla Uchodźców „Budowlani”.

Będą za nie kupione materiały papiernicze. 14.06.2013 zebraną kwotę przekazaliśmy Koordynatorowi Wolontariatu Julicie Sakowskiej.Wszystkim uczniom i wychowawcom klas,

którzy uczestniczyli w tym przedsięwzięciu dziękujemy.

Akcję na terenie szkoły zorganizował Zespół

do działań charytatywnych.

kolejna wizyta w wietlicy socjoterapeutycznej w wasilkowie prowadzonej przez caritas
Kolejna wizyta w świetlicy socjoterapeutycznej w Wasilkowie, prowadzonej przez Caritas

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia się, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta”.

/Jan Paweł II/

slide57

17 czerwca 2013r. kolejny raz uczniowie naszej szkoły spotkali się z podopiecznymi świetlicy socjoterapeutycznej w Wasilkowie, by pomagać w odrabianiu lekcji, rozmawiać, poznawać się wzajemnie – młodzież opowiadała o swoich pasjach, zainteresowaniach. Ponadto były gry i zabawy oraz podwieczorek przygotowany wspólnie.Dzięki hojności naszej społeczności szkolnej młodzież klasy Id oraz Ig zebrała do puszki 244zł. 14zł przeznaczyliśmy na słodycze i napoje dla podopiecznych świetlicy,

zaś 230 zł podarowaliśmy s. Sylwii, by mogła zrealizować marzenia swoich podopiecznych o wyjeździe do kina lub kręgielni do Białegostoku.