W ochy
Download
1 / 14

W?ochy - PowerPoint PPT Presentation


 • 147 Views
 • Uploaded on

Włochy. Geografia. Państwo położone W Europie Południowej na półwyspie Apenińskim przypominającym but. Flaga Włoska ma kolory: zielony, biały i czerwony. Są to pionowe pasy. Potrawy popularne.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'W?ochy' - latona


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

Geografia
Geografia

 • Państwo położone W Europie Południowej na półwyspie Apenińskim przypominającym but.

 • Flaga Włoska ma kolory: zielony, biały i czerwony. Są to pionowe pasy.


Potrawy popularne
Potrawy popularne

 • Makaron – włosi znani są ze swojego zamiłowania do makaronów. Legenda głosi, że przepis na makaron przywiózł z Azji Marco Polo, ale już w czasach starożytnych był on obecny we Włoszech. Włosi jadają makarony pod wieloma postaciami, często jednak dania makaronowe nie stanowią głównego dania podczas obiadu, a jedynie je poprzedzają.


Potrawy popularne1
Potrawy popularne

 • Lasagne /lazania/ to potrawa której każdy z pewnością spróbował. Jest to przysmak kota Garfielda /garfilda/. Składa się on z kilku warstw mięsa w sosie pomidorowym, makaronu i sera. Całość zwieńczona jest sosem beszamelowym


Kanneloni
kanneloni

 • Zapiekanka makaronowa z mięsem w sosie pomidorowym. Makaron w kształcie rurek nadziewa się mięsem i zalewa obficie sosem na bazie pomidorów, a następnie całość zapieka się w piekarniku.


Pizza
pizza

 • Pizza to kolejna potrawa, którą wszyscy znają. Początkowo była to potrawa ludzi biednych. Włoska królowa Margarita lubiła ją z sosem pomidorowym, bazylią i serem, stąd też wzięła się nazwa tej najprostszej pizzy. Od tamtego czasu powstało wiele przepisów na pyszną pizze.


Ciekawostka
Ciekawostka

 • Włochy zajmują pierwsze miejsce w produkcji win na świecie (zaraz po nich jest Francja)

 • Największe znaczenie ma przemysł środków transportu. Istotny jest przemysł motoryzacyjny – Włosi produkują między innymi samochody marki Fiat, Ferrari, Maserati, Iveco, Lancia, Alfa Romeo, Pagani i Lamborghini, jak również wysokiej klasy motocykle Ducati.


S awni w osi
Sławni włosi

 • Leonardo da Vinci – legendarny włoski malarz, wynalazca i wizjoner. Człowiek renesanu – znał się i interesował się wieloma zagadnieniami. Namalował „Mona Lisę” i „Ostatnią wieczerzę”.


S awni
sławni

 • Gianluigi Buffon- włoski piłkarz grający na pozycji bramkarza. Grał dla FC Parma i Juventusu Turyn. Wielokrotnie zdobywał nagrody dla najlepszego piłkarza Europy.


S awni w osi1
Sławni włosi

 • Giacomo Casanova- legendarny miłośnik kobiet, a w rzeczywistości dyplomata i awanturnik i pisarz, który większą część swojego życia spędził na uciekaniu przed ludźmi, z którymi miał na pieńku bądź którym był winien pieniądze. Przebywał także w Polsce, skąd również musiał salwować się ucieczką.


Tradycje
Tradycje

 • Włochy, a oficjalnie Republika Włoska, to kraj leżący w południowej części Europy – na Półwyspie Apenińskim. Państwo różnorakie i pod wieloma względami bogate. Również pod względami tradycji i wiary. Nie jest to jednak oczywiście powodem do sprzeczek czy zatargów międzyludzkich. Wręcz przeciwnie, Włosi to uprzejmi tradycjonaliści. Przede wszystkim zasady grzecznościowe wysuwają się tu na sam przód.


W oski styl
Włoski styl

 • Znany w świecie „włoski styl” to czysta gra pozorów. Chodzi tu o to, by przy każdej okazji i względnie w każdym miejscu wyglądać zamożnie. Zapraszając gości do własnego domu Włoch będzie starał się wypaść jak najlepiej, przy jednocześnie maksymalnym zaspokojeniu potrzeb swych gości. Natomiast jeżeli zaprosi swych gości do restauracji, kwestią honorową będzie dla niego uregulowanie rachunku wszystkich osób siedzących przy stole. W dobrym tonie jest też przynieść podarunek, chociażby najskromniejszy.


Wesela
Wesela

 • Wesela

 • Poza tym Włosi uwielbiają komplementy – można je usłyszeć w odniesieniu do praktycznie wszystkiego: zdrowego stylu życia lub dobrego wychowania. Również włoskie wesela to kwestia tradycji. Muszą być uroczyste a także obfite. Nie może zabraknąć białego rolls rolce’a , a prezenty powinny występować też i w wersji gotówkowej ( najlepiej niezbyt niskich kwot ). Cała zabawa trwa do momentu wyjazdu pary młodej w podróż poślubną.


Koniec
Koniec

 • Dziękujemy za obejżenie prezentacji.

 • Która wykonała Martyna Zaparta


ad