Przewodnik m j folder ebsco host my ebsco host
Download
1 / 14

- PowerPoint PPT Presentation


  • 134 Views
  • Uploaded on

Przewodnik Mój folder EBSCO host (My EBSCO host ). Przewodnik.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '' - keran


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Przewodnik m j folder ebsco host my ebsco host

Przewodnik Mój folder EBSCOhost (My EBSCOhost)

Przewodnik

support.ebsco.com


Przewodnik m j folder ebsco host my ebsco host

Witamy w przewodniku dotyczącym My EBSCOhost, w którym omówiono sposób utworzenia oraz użytkowania spersonalizowanego folderu (My EBSCOhost), umożliwiającego użytkownikom wykorzystywanie wyników wyszukiwania EBSCOhost również po zakończeniu bieżącej sesji. Utworzenie spersonalizowanego konta jest bardzo łatwe, może je utworzyć każdy użytkownik uzyskujący dostęp do EBSCOhost.


Przewodnik m j folder ebsco host my ebsco host

Oprócz wyników wyszukiwania, użytkownicy My EBSCOhost mogą w nim przechowywać obrazy, filmy wideo,stałe linki do wyszukiwań, zapisane wyszukiwania, alerty dotyczące wyszukiwania, alerty dotyczące czasopism oraz strony internetowe utworzone za pomocą bezpłatnego programu EBSCO do tworzenia stron (Page Composer). W spersonalizowanym folderze użytkownicy mogą wydrukować, wysłać e-mailem, zapisać lub wyeksportować wyniki wyszukiwania, obrazy lub filmy wideo.


Przewodnik m j folder ebsco host my ebsco host

My EBSCOhost umożliwia również użytkownikom tworzenie własnych folderów specjalnych w folderze My EBSCOhost. Funkcja ta może pomóc w uporządkowaniu zapisanych artykułów podczas wyszukiwania poprzez rozmieszczenie ich w różnych folderach. Wystarczy kliknąć link Nowy, nazwać folder i kliknąć Zapisz.


Przewodnik m j folder ebsco host my ebsco host

Twój folder jest dodawany do obszaru Mój folder specjalny. Wybierz artykuły z obszaru Mój folder, kliknij Kopiuj do lub Przenieś do i wybierz swój folder specjalny z menu rozwijanego, by skopiować lub przenieść artykuły.


Przewodnik m j folder ebsco host my ebsco host

Utwórz folder My EBSCOhost, klikając link Zarejestruj się. Kliknij link Utwórz nowe konto, wypełnij pola i kliknij opcję Wyślij. Po zatwierdzeniu podanych przez Ciebie informacji system automatycznie zarejestruje Cię jako użytkownika spersonalizowanego foldera.


Przewodnik m j folder ebsco host my ebsco host

Gdy przeprowadzasz wyszukiwanie podstawowe lub zaawansowane po zalogowaniu się do swojego spersonalizowanego foldera, możesz zapisać w nim poszczególne pozycje z listy wyników klikając link Dodaj do foldera znajdujący się po lewej stronie paska trafności przy każdym artykule. Zapisane wyniki wyszukiwania można później dokładniej przeanalizować, a także wydrukować, wysłać e-mailem lub zapisać na swoim komputerze.


Przewodnik m j folder ebsco host my ebsco host

Klikając link po zalogowaniu się do swojego spersonalizowanego foldera, możesz zapisać w nim poszczególne pozycje z listy wyników klikając link Alert/Zapis/Współdzielenie, a następnie klikając link z szukanym terminem obok opcji Dodaj wyszukiwanie do foldera, możesz dodać do swojego spersonalizowanego foldera stały link do wyszukiwania, który można przesłać e-mailem, zapisać lub kliknąć później w celu uruchomienia wyszukiwania umożliwiającego wyświetlenie nowych wyników dodanych do bazy danych.


Przewodnik m j folder ebsco host my ebsco host

Po kliknięciu opcji po zalogowaniu się do swojego spersonalizowanego foldera, możesz zapisać w nim poszczególne pozycje z listy wyników klikając link Historia wyszukiwania pod polem Wyszukaj możesz zapisać wyszukiwanie w celu późniejszego wykorzystania. Możesz również wydrukować historię wyszukiwania klikając link Drukuj historię wyszukiwania.


Przewodnik m j folder ebsco host my ebsco host

Na stronie Szczegóły publikacji większości czasopism po zalogowaniu się do swojego spersonalizowanego foldera, możesz zapisać w nim poszczególne pozycje z listy wyników klikając link zawartych w bazie danych, którą przeszukujesz, możesz utworzyć alert dotyczący czasopisma, który będzie przechowywany w Twoim spersonalizowanym folderze My EBSCOhost, dopóki go nie usuniesz. Alerty dotyczące czasopism uruchamiają automatyczne powiadomienia e-mailem, gdy do bazy danych dodany został nowy numer określonej publikacji, co pozwala uniknąć konieczności ciągłego sprawdzania, czy w bazie pojawiły się nowe numery.


Przewodnik m j folder ebsco host my ebsco host

EBSCO po zalogowaniu się do swojego spersonalizowanego foldera, możesz zapisać w nim poszczególne pozycje z listy wyników klikając link host zawiera bezpłatny program do tworzenia stron internetowych - Page Composer. Umożliwia on tworzenie niestandardowych stron internetowych zawierających pozycje z listy wyników, pole wyszukiwania, obrazy oraz kreatywne grafiki, które można wykorzystać na przykład jako zadania dla studentów (po opublikowaniu na innej stronie internetowej). Program Page Composer dostępny jest wyłącznie w folderzeMy EBSCOhost, gdzie przechowywane są strony internetowe utworzone za jego pomocą.


Przewodnik m j folder ebsco host my ebsco host

My EBSCO po zalogowaniu się do swojego spersonalizowanego foldera, możesz zapisać w nim poszczególne pozycje z listy wyników klikając link host zawiera również użyteczną opcję obciążania kont, umożliwiając śledzenie czasu korzystania z sesji EBSCOhost dla celów obciążania klientów. Informacje zawarte w raporcie dotyczącym wykorzystania można wydrukować lub wysłać mailem na wskazane przez Ciebie adresy.


Przewodnik m j folder ebsco host my ebsco host

W każdej chwili możesz kliknąć link po zalogowaniu się do swojego spersonalizowanego foldera, możesz zapisać w nim poszczególne pozycje z listy wyników klikając link Pomoc, aby wyświetlić pełny system pomocy online.


Przewodnik m j folder ebsco host my ebsco host

Aby uzyska po zalogowaniu się do swojego spersonalizowanego foldera, możesz zapisać w nim poszczególne pozycje z listy wyników klikając link ć więcej informacji, odwiedź stronę Działu Wsparcia EBSCO http://support.ebsco.com