Semin rna pr ca fem mo aspekt
Download
1 / 9

- PowerPoint PPT Presentation


  • 132 Views
  • Uploaded on

Seminárna práca FEM MO –Aspekt. Date:6. jún 2004. WINDOWS. Windows je operačný systém počítača. Čo je operačný systém?.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '' - jody


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Semin rna pr ca fem mo aspekt

Seminárna prácaFEMMO –Aspekt

Date:6. jún 2004


Windows
WINDOWS

  • Windows je operačný systém počítača. Čo je operačný systém?


Semin rna pr ca fem mo aspekt

Môžeme si ho predstaviť ako čiastočne viditeľnú, čiastočne neviditeľnú infraštruktúru, ktorá sa užívateľovi obracia svojim užívateľským rozhraním, teda akousi prívetivou, pochopiteľnou tvárou a ovládacími prvkami.


Semin rna pr ca fem mo aspekt

Prirovnajme operačný systém počítača k iným veciam z reálneho sveta. Asi poznáte cestovanie lietadlom: kúpite si letenku, prejdete rôznymi kontrolami, niekde si necháte batožinu, ste niekam odvezený, usadený, lietadlom prenesený, vysadený, batožina sa znovu objaví. Systém, ktorý je „za tým“ a ktorý zabezpečuje aby to celé fungovalo je operačný systém leteckej dopravy.


Hlavn panel
Hlavný panel reálneho sveta. Asi poznáte cestovanie lietadlom: kúpite si letenku, prejdete rôznymi kontrolami, niekde si necháte batožinu, ste niekam odvezený, usadený, lietadlom prenesený, vysadený, batožina sa znovu objaví. Systém, ktorý je „za tým“ a ktorý zabezpečuje aby to celé fungovalo je operačný systém leteckej dopravy.

  • Hlavný panel slúži na ukazovanie aktuálne spusteného programu, umožňuje priamy a okamažitý prístup k často používaným programom alebo adresám na internete a nakoniec indikuje dôležité nastavenia alebo činnosti.


Semin rna pr ca fem mo aspekt
Word reálneho sveta. Asi poznáte cestovanie lietadlom: kúpite si letenku, prejdete rôznymi kontrolami, niekde si necháte batožinu, ste niekam odvezený, usadený, lietadlom prenesený, vysadený, batožina sa znovu objaví. Systém, ktorý je „za tým“ a ktorý zabezpečuje aby to celé fungovalo je operačný systém leteckej dopravy.

  • Word je textový editor, ktorý sa využíva hlavne na spracovanie textovej dokumentácie, prípadne jej doplnenie rôznymi obrázkami.


Excel
Excel reálneho sveta. Asi poznáte cestovanie lietadlom: kúpite si letenku, prejdete rôznymi kontrolami, niekde si necháte batožinu, ste niekam odvezený, usadený, lietadlom prenesený, vysadený, batožina sa znovu objaví. Systém, ktorý je „za tým“ a ktorý zabezpečuje aby to celé fungovalo je operačný systém leteckej dopravy.

  • Je tabuľkový editor na spracovávanie rôznych údajov. V tomto editore môžeme spracovávať štatistické údaje a dopĺňať ich výpočtami a grafmi.


V po tov technika
Výpočtová technika reálneho sveta. Asi poznáte cestovanie lietadlom: kúpite si letenku, prejdete rôznymi kontrolami, niekde si necháte batožinu, ste niekam odvezený, usadený, lietadlom prenesený, vysadený, batožina sa znovu objaví. Systém, ktorý je „za tým“ a ktorý zabezpečuje aby to celé fungovalo je operačný systém leteckej dopravy.

  • Windows

  • Hlavný panel

  • Word

  • Excel

Dovidenia