Download
yjmy zdrowo n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Żyjmy ZDROWO ! PowerPoint Presentation
Download Presentation
Żyjmy ZDROWO !

Żyjmy ZDROWO !

167 Views Download Presentation
Download Presentation

Żyjmy ZDROWO !

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. Żyjmy ZDROWO ! Hasło naszej akcji do XVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

 2. „Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie Jako smakujesz Aż się zepsujesz”

 3. Żyj zdrowo !

 4. Zdrowie Wszyscy wiedzą co jest najważniejsze w życiu - oczywiście zdrowie. Zdrowie to dbanie o swój organizm i nie niszczenie go szkodliwym i toksycznym jedzeniem takim jak: chipsy, żelki, ale także sól, nadmiar tłuszczu i fastfoody.

 5. Nasz cel Większa część społeczeństwa wie, że należy dbać o zdrowie, ale tak naprawdę mało ludzi o nie dba. Naszym celem jest uzmysłowienie młodym ludziom o powadze problemu. W tym celu utworzyłyśmy dwie strony internetowe:

 6. Strona pierwsza:aplikacja na portalu Facebook Utworzyłyśmy ją w celu zrzeszenia ludzi, którzy mają na uwadze swoje zdrowie i je szanują. Można na niej dzielić się swoimi spostrzeżeniami, wymieniać ciekawymi linkami oraz polecać interesujące strony. Udostępnia ludziom kontaktowanie się z innymi o takich samych intencjach i zainteresowaniach. Link: http://www.facebook.com/pages/Zdrowo/201550439867250#!/pages/Zdrowo/201550439867250

 7. Druga strona:blog ze zdjęciami Znajdziemy na nim zdjęcia z naszych działań. Tu opisujemy swoje pomysły na promowanie zdrowego żywienia. Znajdziecie tu mnóstwo ciekawych koncepcji jak można promować zdrowe żywienie. Możecie wymieniać się pomysłami oraz powielać nasze i innych działania. Link: www.photoblog.pl/zdrowo

 8. Ankiety Chciałyśmy znać wasze zdanie i w tym celu przeprowadziłyśmy dwie ankiety: • Czy dobrym pomysłem jest wprowadzenie do szkół podstawowych i gimnazjów soczków, owoców lub warzyw? • Czy zgadzasz się, aby uczyć młodzież zdrowego żywienia? • Czy zgadzasz sie z naszą ideą zdrowego żywienia? Większość odpowiadających zgadzało się z naszymi pomysłami. Teraz wystarczy już tylko przejść do działania.  Linki: • http://www.ankieter.pl/wypelnij/ankiete/id/6775/ • http://www.ankieter.pl/wypelnij/ankiete/id/6737/

 9. A jak to reklamowałyśmy: 1. Ulotki.

 10. A jak to reklamowałyśmy: 2. Plakaty

 11. A jak to reklamowałyśmy: 3. Wizytówki.

 12. A jak toreklamowałyśmy: 4. Napisałyśmy również artykuł: http://tnij.org/artykul_zdrowo

 13. A jak toreklamowałyśmy: 5. List do dyrektorów szkół w powiecie.

 14. To tylko jedno z naszych działań.Pozostałe opiszemy w skrócie.

 15. Działanie 2: W dzisiejszych czasach spada zainteresowanie polską sztuką kulinarną. Należy je pielęgnować szczególnie wśród młodzieży. Zajęcia kulinarne mają na celu zachęcić młode osoby do nabywania doświadczeń kulinarnych i poznawania polskich potraw.

 16. Działanie 3: Obecnie fotografia jest pasją wielu osób. Warto rozwijać ten talent u młodzieży poprzez spotkania z profesjonalistami. Warsztaty praktyczne w studio i plenerze rozwiną horyzonty uczestników. W efekcie zorganizowanie tematycznych wystaw.

 17. Działanie 4: Zainteresowanie obcymi kulturami i ich zwyczajami jest coraz większe wśród młodzieży. Zajęcia, które opisane są poniżej mają na celu umożliwić zapoznanie się ze zwyczajami panującymi w innych krajach i przygotować do kontaktów z obcokrajowcami.

 18. Działanie 5: Wielu młodych ludzi w naszym otoczeniu interesuje się motoryzacją. Mini-zlot motocyklowy będzie miał charakter edukacyjny i rozrywkowy, m.in. będą tam: parada, prezentacje instruktażowe motocykli, konkursy sprawnościowe dla społeczności i przejażdżki.

 19. ZDROWO

 20. Żyj zdrowo ! Akcja przez nas reklamowana skierowana jest do wszystkich młodych ludzi, którzy bez świadomości konsekwencji niszczą samego siebie i skracają sobie życie. Wybrałyśmy pomysł o zdrowym żywieniu, gdyż naszym zdaniem trafi do najszerszej grupy osób. Jest wart rozpropagowania, ponieważ zdrowie jest najważniejsze w życiu każdego człowieka.

 21. Wykonały: Katarzyna Siek Julia Czuraj