Online Otel Rezervasyon - PowerPoint PPT Presentation

slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Online Otel Rezervasyon PowerPoint Presentation
Download Presentation
Online Otel Rezervasyon

play fullscreen
1 / 13
Online Otel Rezervasyon
309 Views
Download Presentation
hakanozerdem
Download Presentation

Online Otel Rezervasyon

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. atgOtel SUNUM DOSYASI

 2. atgOtel Nedir? Her şey bir fikirle başlar… atgOtel Online Rezervasyon Sistemi size talep edeceğiniz tüm özellikleri bir arada sunacak şekilde geliştirilmiştir. Burada sizi teknik detaylara boğmadan sadece günümüzün en gelişmiş yazılım dillerinden birisi olan ASP.NET ve en sağlam veritabanı sistemlerinden MsSQL ile desteklenmektedir. Ayrıca online ödeme sistemlerinin gerektirdiği tüm güvenlik gerekliliklerine sahip sunucularda barındırılmaktadır. Bu konuda ister sizin belirleyeceğiniz sunucularda, ister bizim size sunacağımız sunucularda atgOtel Online Rezervasyon Sistemi kullanımınız mümkün kılınmaktadır. atgOtel Online Rezervasyon Sistemihalen yayında olan sitenize birkaç satır kod ile entegre edilebilir şekilde hazırlanmıştır. Ayrıca dilerseniz otelinizin tüm sitesinin kontrolünü atgOtel ile yapablirsiniz. Entegrasyon sonucunda ziyaretçileriniz sadece sizin kontrolünüzde olan rezervasyon alanını kullanarak ödemelerini kredi kartları ile yapabileceklerdir. Tabii ki, havale ve mail order yolunu da kullanmaları mümkün kılınmıştır. Günümüzde otellerin en başta gelen taleplerinden bir tanesi, tüm online rezervasyon işlemlerini kendi bünyelerinde takip etmek olmaktadır. Bununla ilgili sunulan hizmetlerin de yeterliliği halen tartışılmaktadır. Bu tür sistemler otellerin birlikte çalıştıkları acentalar ile aynı güdüde davranarak, otele yapılan her rezervasyondan pay alma hedefli olmaktadır. Bu da kısa vadede avantaj sağlar gibi görünse de, uzun vadede otelin olası satış grafiğinden edeceği kar marjının sürekli olarak olması gerekenden düşük şekilde gerçekleşmesine neden olmaktadır. Bu durumu bir çok çözüm ortağımızla yıllardır tartışır dururuz. Temel hedef otelin kazancının tamamının otel tarafından edinilmesi ise bu durumda hal’i hazırda geçerli rezervasyon sistemleri bekleneni sunmaktan hayli uzak kalmaktadır. Biz Antalya Tasarım Grubu olarak atgOtel Online Rezervasyon Sistemini otellerin avantajlarını koruyarak geliştirmeyi hedefledik ve bunu da başardık.

 3. atgOtel Kolaylıkları Her detay sizin için düşünüldü… atgOtel rezervasyon işlemini yapacak olan kullanıcının mümkün olan en kolay şekilde online rezervasyon işlemini tamamlamasını hedeflemektedir. Ziyaretçiniz sadece oda türlerini görmekle kalmayacak, dilerse otelinizde sunulan diğer etkinlik, ve hizmet paketlerinizi de ayrıca satın alma hakkına sahip olacaktır.

 4. atgOtel Rahatlığı Otelinizin yönetimi hiç bu kadar kolay olmamıştı… atgOtel Online Rezervasyon sistemi ile otelinizin tüm bilgilerini tamamı ile güvenli bir alanda görüntüleme, düzenleme gibi haklara sahip olacaksınız. Ayrıca rezervasyon alanınız ile birlikte tüm sitenizi de bu yönetim paneli üzerinden dilediğiniz dile çevirme imkanınız bulunmaktadır. Dilerseniz size tüm özelliklerimizi kısaca anlatmaya başlayalım.

 5. atgOtel Oda Tanımları Odalarımızı tanıtalım… atgOtel Online Rezervasyon sistemi ile otelinizin odalarının açıklamalarını girebileceğiniz alan tamamen sizin kullanım kolaylığınız düşünülerek hazırlanmıştır. Tıpkı Microsoft Word kullanır gibi tanıtım yazınızı ekleyebilir, yazınızı resimlerle güncelleyebilir, yazınızdaki içerikten bağlantı verebilir ve hatta hazırda yayınlanan videolarınızı bu alana gerekli kodları ekleyerek girebilirsiniz. Odalarınızın sıralamasını ise sadece sürükleyip bırakarak yapabilirsiniz.

 6. atgOtel Servis Tanımları Servislerimizi, hizmetlerimizi tanıtalım… atgOtel Online Rezervasyon sistemi ile sadece otel odalarınızı değil, sunduğunuz tüm hizmetleri de ziyaretçilerinize satış imkanınız bulunmaktadır. SPA Center’da bir günden, turlara, özel akşam yemeklerinden, animasyon etkinliklerine, sunduğunuz tüm hizmet ve ekstra servisleri yönetim paneli üzerinden tanımlayıp, fiyatlandırarak, ziyaretçilerinizin rezervasyon işlemi esnasında bu hizmetlerinizi de satın almasını sağlayabilirsiniz.

 7. atgOtel Konsept Tanımları Otelimizin konsept tanımlarını ekleyelim… atgOtel Online Rezervasyon sistemi ile Tam Pansiyon, Yarım Pansiyon, AllInclusive gibi konaklama konseptlerinizi eklemek, ve odalarınızı bu konseptlere göre fiyatlandırmak hakkınız da bulunmakta. Size kalan sadece hangi konseptleri uygulamak istediğiniz ve fiyatlandırmanız. Gerisini atgOtel halledecektir. Sitenizdeki rezervasyon formunda eklediğiniz tüm konseptler otomatik olarak yayına alınacaktır.

 8. atgOtel Çocuk Yaşları Çocuklarımız geleceğimiz, onları da unutmadık… atgOtel Online Rezervasyon sistemi hazırlanırken her otelin çocukları ile gelen ziyaretçilere farklı ücretlendirme politikaları uyguladığının da farkındaydık. Geleceğimiz olan çocuklarımızı unutmak da Antalya Tasarım Grubu olarak bize yakışmazdı. Biz de yaş aralıklarına göre çocuk ziyaretçilerimize farklı fiyatları dilediğiniz gibi oluşturmanızı sağlayacak bir yönetim alanını eklemeyi uygun gördük.

 9. atgOtel Döviz Kurları Dünya sadece $, € işaretleri üzerinde dönmüyor… atgOtel Online Rezervasyon sistemi ile sadece Dolar, Avro ve Türk Lirası ile çalışmak zorunda değilsiniz. Merkez Bankası tarafından desteklenen Kanada Doları, Danimarka Kronu, İsviçre Frangı, Norveç Kronu, Japon Yeni, Suudi Arabistan Riyali, Kuveyt Dinarı, Avustralya Doları, İngiliz Sterlin, Rus Rublesi para birimlerini de sitenizin fiyatlandırma alanında kullanabilirsiniz. İster kur paritelerini Merkez Bankası üzerinden alın, isterseniz kendiniz düzenleyin.

 10. atgOtel Fiyatlandırma Sezonları düzenle, kontenjanı belirt, fiyatlandır… atgOtel Online Rezervasyon sistemi ile otelinizin sezon fiyatlarını belirlemeniz oldukça kolaydır. Önce sezonlarınızı tanımlar, ardından sezonlar ve gerekli tarihlere kontenjan girişlerinizi yapar, son olarak da tanımlı oda ve pansiyon türlerinizin fiyatlandırmalarınızı girersiniz. Size bir müjdemiz daha var. Halen kullandığınız yazılımların veritabanlarına ulaşıp tüm bu işlemleri ek modül kullanımı ile Fidelio ve AmonRa gibi yazılımlardan otomatik olarak alma imkanımız da bulunmaktadır.

 11. atgOtel Rezervasyon Rezervasyonları görüntüle, onayla, düzenle… atgOtel Online Rezervasyon sistemi ile otelinizde yapılan rezervasyonların listesini görüntüleyebilir, havale ve mail order kullanıldığında onaylayabilir ve iptal edebilirsiniz. Online rezervasyon sistemi ile ilgili sözleşme koşullarını kullandığınız her dilde girebilir, ayrıca havale için kullanacağınız banka hesap bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Dahası otelinizde yapılan rezervasyonları Excel dosyasına alabilir ve ziyaretçilerinize bir modül desteği ile mail ve GSM mesajı gönderimi bile yapabilirsiniz.

 12. Sonuç olarak atgOtel Otelinizin internetteki rezervasyon bürosu… atgOtel Online Rezervasyon Sistemi size 2 gün içinde sunulacak kadar yakınınızdadır. Tek yapmanız gereken bize 0242 247 23 01 no’lu telefonumuzdan, 0555 369 18 43 no’lu cep telefonumuzdan, www.antalyatasarim.com adresimizden, twitter.com/antalyatasarim hesabımızdan veya info@antalyatasarim.com mail adresimizden ulaşmak olacaktır. Antalya Tasarım Grubu yetkilileri size pratik, kullanışlı, işe yarayan, uygun fiyatlı ve sonuca yönelik en uygun çalışmayı sunmayı garantilemektedir. Bize söylemeniz gereken tek şey “ne istediğinizi” belirtmek olacaktır. atgOtel Online Rezervasyon Sistemitamamen Windows sunucularda çalışmaktadır. Yayında olan sitelere entegre edilebilir, veya tamamen internet sitenizin yönetimini devralabilir. Kullanılacak modüllere, çalışılan bankalara ve çeşitli dış etkenlere dayalı olarak yazılımın entegrasyon sürecinde değişiklikler olabilmektedir. Online Rezervasyon Sistemi kullanımınız için Sanal POS sahibi olunması şarttır. Şu ana dek anlattıklarımızın hepsi aslında tek bir hedefe ulaşmanızı sağlamak içindir. O da “acente ve aracılara ihtiyacınız olmadan, otelinizin online rezervasyon alabilmesini sağlamak” olmaktadır. Otelinizin yıldız sayısı, çalıştırdığı personel adeti, oda sayısı önemli değildir. Önemli olan otelinizi ne derece profesyonel sunduğunuzdur. Konumuz hizmet ise bir otel yönetiminden daha iyi bu işi bilecek bir meslek kolunun olmadığını düşünerek, siz otel yönetimlerine hakettiğiniz desteği sağlayacak web tabanlı yazılım paketimizi sunmaktayız. atgOtel size en çok herhangi bir bilgisayara yazılım kurmanızı gerektirmeden, tüm otel rezervasyon sistemi ihtiyacınızı karşılayarak fayda sağlayacaktır. İster sadece rezervasyon modülünüz olarak, isterseniz de tüm internet sitesi altyapınızı Online Otel Rezervasyon Sistemi ile destekli şekilde kullanmanız için ideal çözüm olan atgOtel günümüzün teknolojisini en iyi şekilde kullanmanızı ve bir daha satış için aracılara ihtiyaç duymamanızı sağlayacaktır.

 13. İlginiz İçin Teşekkürler! Tekrar görüşmek üzere!