PRÁCE S DOTAZY
Download
1 / 10

PRÁCE S DOTAZY - PowerPoint PPT Presentation


  • 111 Views
  • Uploaded on

PRÁCE S DOTAZY. Eva Karmazínová, 4. Y. Postup při vytváření dotazů:. 1) Vytvoříte vlastní aplikaci 2) Vytvoříte tabulku v aplikaci 3) Vytvoříte strukturu nové tabulky 4) Vytvoříte dotaz na danou tabulku. Vytvoření vlastní tabulky pro práci s dotazy:

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' PRÁCE S DOTAZY' - genica


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

PRÁCE S DOTAZY

Eva Karmazínová, 4. Y


Postup p i vytv en dotaz

Postup při vytváření dotazů:

1) Vytvoříte vlastní aplikaci

2) Vytvoříte tabulku v aplikaci

3) Vytvoříte strukturu nové tabulky

4) Vytvoříte dotaz na danou tabulku


Vytvoření vlastní tabulky pro práci s dotazy:

Nejdříve musíte spustit WinBase. Zobrazí se okno, ve kterém budete požádáni o zadání svého uživatelského jména a hesla.


Nyní se konečně spustí WinBase, což se projeví zobrazením jejího okna.V tomto okně je okno Aplikace, ve kterém je seznam již hotových aplikací. A v tomto okně můžete také vytvořit novou aplikaci.


Nyní klikněte v okně Aplikace na tlačítko Vytvořit. Zobrazí se dialogové okno, ve kterém musíte zadat jméno pro aplikaci, kterou chcete vytvořit. Jméno se smí skládat maximálně z deseti znaků. Potom klikněte na tlačítko Hotovo.


Nyní se zobrazí okno aplikace. V levém sloupci jsou tlačítka obstarávající přístup k jednotlivý složkám této aplikace. Kdyby jste pracovali s aplikací, která již některé složky obsahuje, po kliknutí na některé z těchto tlačítek by se v prostřední kolonce zobrazil seznam složek toho typu, který je napsán na tlačítku.


Návrch struktury nové tabulky: tlačítka obstarávající přístup k jednotlivý složkám této aplikace. Kdyby jste pracovali s aplikací, která již některé složky obsahuje, po kliknutí na některé z těchto tlačítek by se v prostřední kolonce zobrazil seznam složek toho typu, který je napsán na tlačítku.

Do návrhu struktury nové tabulky zadáte jména atributů, které v dané tabulce chcete mít.Dotaz začneme vytvářet s odkazem na námi stanovenou tabulku. V levé horní části je oblast s nadpisem „SELECT“ - Výběr atributů. Do ní zapíšete atributy z tabulky, které chcete, aby se vyskytovaly v odpovědi na dotaz. Můžete tam uvést všechny atributy nebo jen některé.


Vlevo dole je oblast s nadpisem „WHERE“ - Výběrové podmínky. Ta je nejdůležitější. Do ní budete zapisovat podmínky, které musí splňovat záznamy obsažené v odpovědi.