Nderli inin bilincinde olan kurulu
Download
1 / 27

- PowerPoint PPT Presentation


 • 177 Views
 • Uploaded on

‘’Önderliğinin bilincinde olan kuruluş’’ . TARİHÇEMİZ. 1954 yılında  MKE,TZDK, Ziraat Bankası, Tariş, Çukobirlik ve Minneapolis-Moline arasında imzalanan bir ön protokolle kurulmuştur. 1960 ve sonraki yıllarda yönetim Türk personelden oluşmuştur .

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '' - freya


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Nderli inin bilincinde olan kurulu

‘’Önderliğinin bilincinde olan kuruluş’’


Tar h em z
TARİHÇEMİZ

 • 1954 yılında MKE,TZDK,Ziraat Bankası, Tariş, Çukobirlik ve Minneapolis-Moline arasında imzalanan bir ön protokolle kurulmuştur.

 • 1960 ve sonraki yıllarda yönetim Türk personelden oluşmuştur.

 • 1979 yılında ilk ihracatını Pakistan'a gerçekleştirmiştir.

 • 12 Eylül 1992 tarihinde bütün kamu hisseleri Koç Topluluğu'na devredilmiştir.

 • 1998 yılında New Holland firmasıyla ortaklığa gidilmiştir ve 2011 yılında hisseler %50-50 eşitlenmiştir.

 • Koç Holding ve dünyanın en büyük traktör ve zirai ekipman üreticilerinden CNH ortaklığı bulunmaktadır.


Nderli inin bilincinde olan kurulu

 • Traktör ve tarım makineleri üreticisi CNH, Koç Holding’in 1995 yılında pamuk toplama makinelerinin ithalatını üstlenmesiyleTürkiye pazarına girdi.

 • Tarım ülkesi Türkiye'de sektördeki potansiyeli fark eden CNH, 1998 yılında Koç Holding iştiraklerinden Trakmak Traktör ve Ziraat Makineleri Ticaret A.Ş'ye ortak oldu. 


Lk trakt r m z
‘’İLK TRAKTÖRÜMÜZ’’

8 Mart

1955


Nderli inin bilincinde olan kurulu

VİZYONUMUZ:

Modern tarıma yön veren şirket olma vizyonuyla hareket eden TürkTraktör, Türkiye’nin en büyük üreticisidir. New Holland ve Case-IH marka traktörleri aynı anda üretebilme özelliğine sahiptir.

MİSYONUMUZ :

TürkTraktör,traktör ve tarım ekipmanları pazarlarında liderliğini ve yıllar içerisinde yakaladığı büyümeyi sürdürmeyi, bayi yapılanmasını daha da güçlendirmeyi, servis ve satış sonrası destek hizmetlerini müşteri talepleri doğrultusunda sürekli olarak geliştirmeyi ve Türk çiftçisini yeni ürün ve hizmetler ile tanıştırmayı devam ettirmeyi hedeflemektedir.Y net m yapimiz
YÖNETİM YAPIMIZ

Osman Turgay Durak -Yönetim Kurulu Başkanı

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Franco Fusignani

Yönetim Kurulu Üyesi - Genel Müdür

Marco VottaNderli inin bilincinde olan kurulu

TRAKTÖR

EKİPMAN


Tarlay kendi kendine s ren yar m milyarl k trakt r
Tarlayı Kendi Kendine Süren Yarım Milyarlık Traktör

 • 390 beygir gücüne sahip New Holland modeli dev traktör, normal traktörlerin 10 tanesinin yaptığı işi tek başına daha az süre ve maliyetle kendi kendine iş yapabilme özelliğine sahip. Söz konusu traktör, uydudan aldığı sinyallerle tarlayı sürüyor.

Sosyal sorumluluk projeler m z
SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ

 • Tarımsal üreticinin ekonomik ve sosyal yaşamına değer katmak amacıyla 14 Mayıs - 17 Eylül 2009 tarihleri arasında hayata geçirilen Tarım Seferberliği projesi ve bu kapsamda hayat bulan "1,000 Köye 100,000 Kitap" projesi.


Nderli inin bilincinde olan kurulu

 • Koç Topluluğu bayilerinden 35’i de, “Ülkem İçin” 46 projeyi hayata geçirdi. Bu projelerden 33’ü eğitim, dördü sağlık, altısı sosyal sorumluluk projeleri adı altındaydı. Koç Topluluğu şirketlerinden New Holland Trakmak, Şanlıurfa, Şırnak ve Manisa'daki köy okullarına eğitim materyalleri gönderdi. Aynı zamanda Türk Traktör çalışanlarının LÖSEV için yaptığı kan ve para bağışı ise diğer çalışmalarına örneklerdir.


Ft ler n t yatrosu anadolu turnes nde projes
ÇİFTÇİLERİN TİYATROSU ANADOLU TURNESİNDE PROJESİ

 • New Holland Trakmak A.Ş., sosyal sorumluluk projesi kapsamında oluşturduğu New Holland Trakmak Tiyatrosu, Türkiye’nin en uzun tiyatro turnesine çıktı. Üç ay boyunca köy köy dolaşan New Holland Trakmak Tiyatrosu, açık havada, köy meydanlarında ücretsiz olarak sergilediği oyunuyla çiftçilere hem tiyatro keyfini yaşattı hem de eğlendirdi. New Holland Trakmak Tiyatrosu turne sonunda 90 binden fazla çiftçi ve ailelerine ulaştı.


D ller m z
ÖDÜLLERİMİZ

 • TürkTraktör, 16. Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansı’nda, Kaizen ödülünü aldı.

 •  TürkTraktör’ün ödüle lâyık görülen “PPA (Noktasal Proses Analizi) İleri Kaizeni” çalışması, makine kaynaklı arızaları ortadan kaldırıyor. Türkiye tarım sektörünün lider ismi TürkTraktör, kalite ve mükemmellik konusunda çalışmalar yürüten KalDer tarafından, Kaizen ödülünü almaya layık bulundu.


Nderli inin bilincinde olan kurulu

 • TürkTraktör’ün 2011 yılı Faaliyet Raporu tasarımı, dünyanın en prestijli tasarım ve yaratıcılık ödüllerinin sahibi oldu. Tüm TürkTraktör çalışanlarının yer aldığı ve “57. Yıl Senfonisi” temasıyla hazırlanan raporda kullanılan enstrümanların tamamı, traktör parçalarından hazırlandı. Amerika merkezli uluslararası Mercomm Şirketi tarafından verilen Uluslararası ARC Ödülleri’nde, “Otomotiv Sektörü” ve “Genel Değerlendirme” kategorisinde bronz ödül kazandı.


Nderli inin bilincinde olan kurulu

 • Türktraktör, 2009-2010 yıllarında en yüksek düzeyde vergi ödeyen ve ihracat yapan firmalar arasında yer alarak, Ankara Ticaret Odası tarafından düzenlenen "Vergi Rekortmenleri" listesinde 4 ödül aldı.TürkTraktör, kurumlar vergisi kategorisinde, 2010 yılında 47.7 milyon lira ve 2009'da 6.5 milyon lira tahakkuk tutarı ile en yüksek düzeyde kurumlar vergisi ödeyen şirketler arasında yer aldı.
Modern tarima y n veren rket
’MODERN TARIMA YÖN VEREN ŞİRKET’’