krapkowice moim miastem n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Krapkowice Moim Miastem PowerPoint Presentation
Download Presentation
Krapkowice Moim Miastem

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 8

Krapkowice Moim Miastem - PowerPoint PPT Presentation


  • 136 Views
  • Uploaded on

Krapkowice Moim Miastem. Krapkowice - Historia. Historia naszego miasta sięga XIII wieku i jest ściśle związana z dziejami dwóch osad, działających po obu stronach Odry, które dzisiaj administracyjnie tworzą jedno miasto - Krapkowice. Co się znajduje w moim mieście?.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Krapkowice Moim Miastem' - finn


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
krapkowice historia
Krapkowice - Historia

Historia naszego miasta sięga XIII wieku i jest ściśle związana z dziejami dwóch osad, działających po obu stronach Odry, które dzisiaj administracyjnie tworzą jedno miasto - Krapkowice.

co si znajduje w moim mie cie
Co się znajduje w moim mieście?

Krapkowice posiadają wiele wspaniałych zabytkowych budowli takich jak :

  • Kościół W.N.M.P.
  • Zamek
  • Baszta
  • Most kolejowy
ko ci wniebowzi cia naj wi tszej marii panny
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krapkowicach - Otmęcie jest rzymskokatolicką parafią dekanatu Krapkowice.

Parafia została utworzona w 1223 roku. Kościół został wybudowany w XIV wieku w stylu gotyckim, zniszczony w 1945, odbudowany w latach 1945-1946 w stylu neobarokowym.

zamek krapkowicki
Zamek Krapkowicki

Nie ma wzmianki o tym kiedy powstał. Przyjmuje się, że powstał on w średniowieczu, jeszcze przed nadaniem osadzie praw miejskich, czyli przed rokiem 1294.

Prawdopodobnie fundatorem był sam książę, chociaż miejscowa legenda przypisuje tutaj udział templariuszy. Zamek wielokrotnie zmieniał właściciela.

krapkowicka baszta
Krapkowicka Baszta

Wiadomo, że w Krapkowicach od XIV wieku do 1829 roku istniały mury miejskie z czterema bramami. Pierwsze wzmianki na temat budowy murów miejskich pochodzą z 1384 i 1418 roku.

Z obwarowań do czasów współczesnych zachowały się m.in. XIV-wieczna wieża Bramy Górnej. Najbardziej atrakcyjnym elementem tych zabudowań jest właśnie ta wieża , czyli Krapkowicka Baszta.

most kolejowy
Most kolejowy

Niestety nie posiadamy zbyt dużo informacji na temat krapkowickiego mostu kolejowego. Wiemy, że został zniszczony przez powódź w roku 1997.

Nie jest on wykorzystywany przez polskie koleje. Prawdopodobnie most ma zostać przekształcony i ma na nim powstać jezdnia.

tw rcy
Twórcy:
  • JAKUB CZAPSKI
  • MARCIN SPRANZEL

POD NADZORSTWEM:

  • DAMIAN DRAB
  • ANNA DEMBIŃSKA

DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ!!!