EYLÜL-EKİM AYINDA NELER YAPTIK? ETKİNLİKLERİMİZ EYLÜL-EKİM AYI KAVRAMLARIMIZ EYLÜL AYI MEYVESİ - PowerPoint PPT Presentation

slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
EYLÜL-EKİM AYINDA NELER YAPTIK? ETKİNLİKLERİMİZ EYLÜL-EKİM AYI KAVRAMLARIMIZ EYLÜL AYI MEYVESİ PowerPoint Presentation
Download Presentation
EYLÜL-EKİM AYINDA NELER YAPTIK? ETKİNLİKLERİMİZ EYLÜL-EKİM AYI KAVRAMLARIMIZ EYLÜL AYI MEYVESİ

play fullscreen
1 / 20
EYLÜL-EKİM AYINDA NELER YAPTIK? ETKİNLİKLERİMİZ EYLÜL-EKİM AYI KAVRAMLARIMIZ EYLÜL AYI MEYVESİ
339 Views
Download Presentation
fia
Download Presentation

EYLÜL-EKİM AYINDA NELER YAPTIK? ETKİNLİKLERİMİZ EYLÜL-EKİM AYI KAVRAMLARIMIZ EYLÜL AYI MEYVESİ

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. BÜLTENİMİZDE NELER VAR? • EYLÜL-EKİM AYINDA NELER YAPTIK? • ETKİNLİKLERİMİZ • EYLÜL-EKİM AYI KAVRAMLARIMIZ • EYLÜL AYI MEYVESİ • EKİM AYI SEBZESİ • GEZİLERİMİZ • 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI BALOMUZ • EYLÜL-EKİM AYINDA DOĞAN ÖĞRENCİLERİMİZ • KASIM AYINDA NELER YAPACAĞIZ? • KASIM AYI MİNİ BÜLTENİ • KASIM AYI AİLE KATILIMI

 2. EYLÜL-EKİM AYINDA NELER YAPTIK TÜRKÇE DİL:“OKULUMUZ” -Okulda ve sınıfta kimler var? -Okulda ve sınıfta hangi kurallara uymalıyız? -Okulda hangi bölümler var? Sınıfta hangi köşeler var? -Okulda çalışanların görevleri nelerdir? -Okula ulaşımımızı nasıl sağlıyoruz? “DUYGULARIMIZ” -Duygu nedir? -İnsanlar hangi duygular içinde olur? -Bizi en çok ne mutlu eder? Mutlu olunca neler yaparız? -Bizi en çok ne üzer? Üzgün olunca ne yaparız? -Bizi en çok ne kızdırır? Kızınca ne yaparız? -Bizi en çok ne şaşırtır? Şaşırınca ne yaparız?

 3. “ATATÜRK VE ATATÜRKÇÜLÜK” -Atatürk’ün hayatımızdaki yeri ve önemi -Atatürk’ün kişisel özellikleri nelerdir? -Atatürk’ün Türk toplumuna ve insanlara verdiği önem nedir? “GEMS KONUMUZ:FİLLER VE FİLYAVRULARI” -Fil posterlerini inceleme -Filler hakkında neler biliyoruz? -Filler hakkında neler öğrenmek istiyoruz? -Fil aileleri neler yapar? -Fillerin kulakları ne işe yarar? -Fillerin hortumları ne işe yarar? -Filler ne yer? “29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI” -Cumhuriyet nedir? -Atatürk’ün ilke ve inkılapları nelerdir? -29 Ekim Cumhuriyet Bayramını nasıl kutluyoruz?

 4. YAŞAYAN DEĞERLER KONULARIMIZ “SORUMLULUK SAHİBİ OLMAK” -Sorumluluk nedir? -Neden sorumluluk sahibi olmalıyız? -Kendimize karşı sorumluluklarımız nelerdir? -Ailemize karşı sorumluluklarımız nelerdir? -Çevremize karşı sorumluluklarımız nelerdir? -Okulumuza karşı sorumluluklarımız nelerdir? “BARIŞÇIL OLMAK” -Barış nedir? -Sınıfta barış nasıl olur? -Evimizde barış nasıl olur? -Dünyada barış nasıl olur? -Niçin barışçıl olmalıyız? -Kollarımız ne işe yarar?

 5. KIRMIZI SINIF ÖĞRENCİLERİ "SORUMLULUK" İÇİN NE DEDİLER? AHMET EFE GÜNEYSULU: Oyuncakları kırmamak. MEHMET EFE ANAYURT: Erken yatmak, erken kalmak. EFE BERAT MERT: Oyuncakları kırmamamız gerekir. BORA SOYBAY: Yemekhane sorumlusu ekmek dağıtır. Sorumluluk bir şeyi kırmamaktır. OZAN ÇOKUĞURLUEL: Arkadaşımız bir şey yaparken onu rahatsız etmemek. BERKAY HACIÖMEROĞLU: Oyuncakları toplamak, elbiseleri toplamak, annemizin ve babamızın sözünü dinlemek. KAAN FİDAN: Her şeyi yerine getirmek. DEMİR DİNÇER: Görevimizi yerine getirmek. EMİR CENK ALACAOĞLU: Birisinin yaptığı şeyi bozmamak. Başkasının oyuncaklarını kırmamak. NAZ MADENLİ: Öğretmenimiz oyuncakları toplayın dediği zaman oyuncakları toplamalıyız. EZGİ İREM DÜZGÜN: Anne ve babaların sözünü dinlemek. Derslerimizi iyi tamamlamak. Akıllı olmak. SUDE MÜNİRE KAYA: Kağıtları yırtmamak. HAYAT DOĞA ŞAYIR: Kendi işlerimizi yapmak. Bebeklerimizi toplamak. Çiçekleri koparmamak. ECE HİTAYCA: Sorumluluk demek öğretmene yardım etmektir. ZEYNEP SUDE SOYTÜRK: İş yapmak demektir. YAREN DURU AKKUŞ: Oyuncakları toplamak ve oyuncakları kırmamak. GAMZE ÖZCAN: Diş fırçalarını yere düşürmemek.

 6. KIRMIZI SINIF ÖĞRENCİLERİ "BARIŞ" İÇİN NE DEDİLER? AHMET EFE GÜNEYSULU: Birisine vurduğun zaman barışabilirsin. MEHMET EFE ANAYURT: Dövüşmemektir. EFE BERAT MERT: Öğretmenine saygı duymak. BORA SOYBAY: Hiçbir şeyi kırmamak. OZAN ÇOKUĞURLUEL: Bir çocuk arkadaşının en sevdiği oyuncağı kırarsa sonra o oyuncağı yapar ve barışırlar. BERKAY HACIÖMEROĞLU: Kendimizi korumak. Birbirimizi dövmemek. KAAN FİDAN: Arkadaşına vurunca özür dilemelisin. DEMİR DİNÇER: Çevremize zarar vermemek. Arkadaşlarımızı küçükleri sevmek. Paylaşmak. CENK ALACAOĞLU: Ülkeyi korumak. NAZ MADENLİ: Küsünce barışmak. EZGİ İREM DÜZGÜN: Öğretmenlerin sözlerini dinlemek. SUDE MÜNİRE KAYA: Arkadaşlarımızı zarar vermemek. HAYAT DOĞA ŞAYIR: Birisi arkadaşına vurduğu zaman arkadaşı üzülür. Sonra özür diler barışırlar. ECE HİTAYCA: Arkadaşlarımızı üzmemektir. Arkadaşlarımız oyun oynamak ve paylaşmak içindir. GAMZE ÖZCAN: Birbirimizi sevmek ve iyi davranmak. Birisi birisini cimcik leyince özür dilerim der ve barışırlar. ZEYNEP SUDE SOYTÜRK: Paylaşmak. Arkadaşlarımızla kavga etmemek. Bir misafir gelince onunla oyun oynamak, onu kırmamak. YAREN DURU AKKUŞ: Bir adam birisine zarar verince özür diler . Sonra da barışırlar.

 7. HİKAYE:“Milly Molly ve Çomar”“Oyuncak Hikayesi” “Ormanın yeni komşuları” “Kitap Perisi” “Tako Yeryüzünde” “Sevgi Ormanı” “”Neşeli Orman” “Canı Sıkılan Aydede” “Kitaplar Neden Ağlar” “Kır Gezisi” “Küçük Fil” “Kızamık Olan Fil” “Atatürk ve Küçük Çoban” “Atatürk Olmak” MÜZİK:”Okula Başladık” “Neşeli Ol Ki Genç Kalasın” “Palyaço” “Görevini Yapmışsan Mutlu Olmalısın” “Sevimli Hayvanlar” “Fil Ve Arı” “Resimdeki Atatürk” SANAT:“İlk gün resmim” “İlk gün karnesi” “Palyaço Kuklası” “Barış Yıldızları” “Kollarımız ne işe yarar?” “Artık materyallerle Fil Maskesi” ”Gezi sonrası gördüklerimizin resimleri çalışmaları” “Daire şekilleri ile obje oluşturma” “Serbest pastel boya çalışmaları” “Oyun hamuru” OYUN:“Bahçe oyunları” “Oyun odasında oyun” “Tanışma oyunu” “Kahkaha oyunu” “Bayrak Yarışı” “Topuk Burun” “Tavşan Kaç” OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK:“1-5 arası ritmik sayma” “Daire şeklini tanıma” “Eksik insan resmi tamamlama” “sayı nesne eşleştirme” Çizgi tamamlama çalışmaları” “1-2 rakamlarını tanıma ve yazma çalışması”

 8. EYLÜL- EKİM AYI KAVRAMLARIMIZ

 9. EYLÜL AYI MEYVESİ: MUZ MUZUN YARARLARINI ÖĞRENEREK, MUZLU SÜT YAPARAK İÇTİK.

 10. EKİM AYI SEBZESİ: HAVUÇ HAVUCUN YARARLARINI ÖĞRENEREK, HAVUÇ SALATASI YAPTIK.

 11. KUKLA TİYATROLARIMIZ "Neden Baba Okulu Değil?" "Mandalina İle Çekirge"

 12. FLORYA ATATÜRK KÖŞKÜ GEZİMİZ

 13. 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI BALOMUZ

 14. EYLÜL-EKİM AYINDA DOĞAN ÖĞRENCİLERİMİZ EFE BERAT MERT-CENK ALACAOĞLU-KAAN FİDAN

 15. KASIM AYINDA NELER YAPACAĞIZ?

 16. KASIM AYI MİNİ PROGRAMI

 17. KASIM AYI AİLE KATILIMI