1 / 51

Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi. 100/50. Test z pravidel házené otázka číslo 1. Míč leží na čáře brankoviště. Útočník A7 míč zvedá a pokouší se vystřelit. A7 má jasnou brankovou příležitost, je však faulován v rozporu s pravidly. Rozhodnutí? a) Volný hod pro družstvo B

fayre
Download Presentation

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author. Content is provided to you AS IS for your information and personal use only. Download presentation by click this link. While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server. During download, if you can't get a presentation, the file might be deleted by the publisher.

E N D

Presentation Transcript

1. Test z pravidel házené 2010- správné odpovědi 100/50

2. Test z pravidel házené otázka číslo 1 Míč leží na čáře brankoviště. Útočník A7 míč zvedá a pokouší se vystřelit. A7 má jasnou brankovou příležitost, je však faulován v rozporu s pravidly. Rozhodnutí? a) Volný hod pro družstvo B b) Volný hod pro družstvo A c) 7m hod pro družstvo A d) Vyhazování (hod brankáře) pro družstvo B

3. Test z pravidel házené otázka číslo 2 • Ve kterých případech vyžaduje diskvalifikace navíc písemné hlášení pro řídící orgán soutěže? • a) zvláště bezohledný nebo mimořádně nebezpečný faul • b) předem promyšlený nebo záludný zákrok, který nijak nesouvisí s herní situací • c) zásah funkcionáře družstva do hry na hrací ploše nebo z prostoru pro střídání • nesportovní chování poté, co byl hráč diskvalifikován • během poslední minuty utkání je míč mimo hru a hráč nebo funkcionář brání provedení hodu protihráčem s cílem zabránit soupeři v možnosti vystřelit na branku • reflexivní oplácení po obdrženém faulu

4. Test z pravidel házené otázka číslo 3 Hráč A4 se dostavil k utkání pozdě a vbíhá přímo na hřiště, bez ohlášení u časoměřiče. Na hrací ploše nijak neovlivnil hru. Správné rozhodnutí? a) Hráč A4 bude vyloučen na 2 minuty b) Hráč A4 bude po dopsání do zápisu oprávněn k účasti na utkání c) Hráč A4 bude diskvalifikován a družstvo A bude redukováno na hrací ploše o jednoho hráče po celý zbytek hrací doby. d) Hráč A4 bude diskvalifikován a družstvo redukováno na dobu 2 minut - jeden z dalších hráčů určený vedoucím družstva musí opustit hrací plochu. e) Odpovědný funkcionář družstva A bude progresivně potrestán.

5. Test z pravidel házené otázka číslo 4 Hrací doba byla přerušena kvůli možnému zranění hráče. Během time-outu vbíhá na hrací plochu nadpočetný hráč A5, přestože rozhodčí nedali povolení ke vstupu na hrací plochu. Jaké je správné rozhodnutí? a) Napomenutí hráče A5 b) Vyloučení hráče A5 na 2 minuty, bez redukce na hrací ploše c) Diskvalifikace hráče A5 d) Vyloučení A5 na 2 minuty a redukce družstva A na hrací ploše na 2 minuty

6. Test z pravidel házené otázka číslo 5 Míč je ve vzduchu a letí k postranní čáře. Hráči A3 se podaří zahrát rukou míč k A7 předtím, než míč doletí k čáře. Přitom A3 jednou nohou stoupl mimo hrací plochu. A7 chytá míč a střílí gól. Jaké bude správné rozhodnutí ? a) Vhazování pro B b) Volný hod pro B c) Gól d) 2 minuty pro A3

7. Test z pravidel házené otázka číslo 6 Družstvo A je v rychlém protiútoku a má jasnou brankovou příležitost. Hráč B3 špatně střídá. Časoměřič ani zapisovatel sice nereagují, ale rozhodčí v poli vidí, co se stalo. Rozhodnutí? a) okamžité vyloučení B3 a volný hod pro A b) okamžité vyloučení B3 na 2 minuty a 7m hod pro družstvo A c) rozhodčí vyčká skončení akce, pak vyloučení B3 a volný hod pro družstvo A d) rozhodčí vyčká skončení akce, pak vyloučení B3 a zahájení hry hodem odpovídajícím herní situaci

8. Test z pravidel házené otázka číslo 7 20 vteřin před koncem utkání je stav 20:19 pro družstvo A. Brankář A16 zdržuje provádění vyhazování a dribluje si v brankovišti. Jaký bude správný postup ? a) Povinný time-out b) Volný hod proti A c) Zapískání k provedení vyhazování d) Vyloučení A16 na 2 minuty e) Napomenutí A16 f) Varování pro pasivní hru brzy po rozehrání

9. Test z pravidel házené otázka číslo 8 Brankář A nedokázal dostat míč pod kontrolu. Míč se kutálí přes brankoviště směrem k postranní čáře. Brankář A zasáhne míč nohou a zahraje ho tak za brankovou-autovou čáru. Jaké je správné rozhodnutí? a) Hod brankáře A b) Volný hod pro družstvo B c) Vhazování pro družstvo B d) Progresivní potrestání brankáře

10. Test z pravidel házené otázka číslo 9 Po chycení střely stojí brankář A neopatrně na čáře brankoviště s míčem v ruce. Hráč B15 stojící ve hracím poli sebere míč brankáři z ruky a dává gól. Rozhodnutí? a) Hod brankáře A b) Gól c) Progresivní potrestání hráče B15 d) Diskvalifikace brankáře A za hrubé nesportovní chování e) Volný hod pro družstvo A

11. Test z pravidel házené otázka číslo 10 • Zblokovaná střela družstva B skončí • v brankovišti, kde se míč zastaví. • Brankář A se míče nedotkne. Rozhodnutí? • a) Hod brankáře A • b) Vyhazování na zapískání • c) 7-m hod pro B • Volný hod pro družstvo B • Míč zůstává ve hře • Míč je mimo hru

12. Test z pravidel házené otázka číslo 11 Hráč A7 chce po driblingu přihrát spoluhráči A5, který je však obsazen protihráčem. Zmatenému A7 míč padá, ale před dopadem na zem ho znovu chytí. Rozhodnutí ? a) Pokračuje se ve hře b) Volný hod pro družstvo B c) Volný hod pro družstvo A

13. Test z pravidel házené otázka číslo 12 • Útočník B3 zkouší přihrát těsně nad zemí. Střední obránce A7 se pokouší míč vědomě zablokovat nohou, což již předtím několikrát učinil. Míč se odrazí od nohy A7 a skončí v brance družstva A. Jak rozhodnou rozhodčí? • a) Volný hod pro družstvo B • b) Gól • c) 7m hod pro B • Progresivní potrestání hráče A7 • Napomenutí hráče A7

14. Test z pravidel házené otázka číslo 13 Jak se trestá vícekrát opakovaná pasivní hra ? a) Volný hod a napomenutí b) Volný hod a vyloučení c) Volný hod d) Volný hod a diskvalifikace

15. Test z pravidel házené otázka číslo 14 • Kdy musí být hráč diskvalifikován ? • a) Za faul, který ohrožuje zdraví protihráče • b) Za odhození nebo udeření míče po výroku rozhodčích • c) Za opakované nesportovní chování na hrací ploše • d) Za chybné střídání během vyloučení • Za opakované nesportovní chování při střelbě 7-m hodů po prodloužení • Pokud jako brankář zaviní srážku s protihráčem běžícím do rychlého útoku

16. Test z pravidel házené otázka číslo 15 Těsně před koncem 1.poločasu se hráč A7 dopustí násilnosti a zmaří tak jasnou brankovou příležitost hráče B5. Automatický závěrečný signál zazní dříve, než rozhodčí stačí zapískat. Jaké bude správné rozhodnutí? a) Konec I. poločasu, žádný trest pro A7 b) Konec poločasu, žádný volný ani 7m hod již není možný c) Vyloučení hráče A7 do konce utkání d) Diskvalifikace hráče A7 e) 7m hod pro družstvo B f) Volný hod pro družstvo B

17. Test z pravidel házené otázka číslo 16 • Brankář B chytil těžkou střelu. Chce založit protiútok, míč mu však vypadne a dokutálí se do vlastní branky. Jak rozhodnou rozhodčí ? • a) Gól • b) Opakování hodu brankáře • c) Vhazování pro družstvo A • Volný hod pro družstvo A • Výhoz pro družstvo A

18. Test z pravidel házené otázka číslo 17 Hráč A13 byl faulován a rozhodčí správně ukazují viníkovi B3 znak č.14. Dosud netrestaný A13 však okamžitě a vztekle faul oplácí. Jaké bude správné rozhodnutí ? a) 2 minuty pro A13 b) Diskvalifikace A13 c) Napomenutí A13 d) Zpráva pro řídící orgán soutěže e) Vyloučení A13 do konce utkání

19. Test z pravidel házené otázka číslo 18 Družstvo A střílí 7m hod a míč padá do branky; avšak dříve než míč opustil střelcovu ruku, překročil jeho spoluhráč čáru volného hodu. Rozhodnutí ? a) Gól b) Opakování 7m hodu c) Volný hod pro družstvo B d) Napomenutí pro hráče, který se provinil

20. Test z pravidel házené otázka číslo 19 Družstvo A střílí 7m hod a míč letí nad branku; avšak dříve než míč opustil střelcovu ruku, překročil obránce B3 čáru volného hodu. Rozhodnutí ? a) Gól b) Opakování 7m hodu c) Volný hod pro družstvo B d) Napomenutí pro hráče B3

21. Test z pravidel házené otázka číslo 20 Dosud netrestaný obránce B7 vidí, že pivot A9 by byl sám proti brankáři, kdyby dostal míč. Proto obíhá hráče A9 brankovištěm – což B7 již udělal jednou předtím – aby A9 nemohl přijmout přihrávku. A9 přesto dostává míč, otáčí se a vráží do B7, který je již mimo brankoviště. Rozhodnutí? a) 7m hod pro družstvo A b) Volný hod pro družstvo A c) Volný hod pro družstvo B d) Napomenutí hráče B7 e) Povinný time-out f) Vyloučení B7 na 2 minuty

22. Test z pravidel házené otázka číslo 21 B2 je připraven k provedení 7m hodu. Hned po zapískání překračuje A5 čáru volného hodu, ale B2 přesto střílí gól. Jaké bude správné rozhodnutí ? a) Opakování 7m hodu a napomenutí hráče A5 b) Gól a vyloučení hráče A5 c) Gól d) Opakování 7m hodu a diskvalifikace hráče A5

23. Test z pravidel házené otázka číslo 22 Který z následujících přestupků se musí podle pravidel trestat diskvalifikací ? a) Funkcionář družstva vstoupí podruhé do hrací plochy bez povolení b) Funkcionář nutí družstvo k odchodu ze hřiště a odstoupení z utkání c) Nastřelení nepohybujícího se brankáře do obličeje ze 7m hodu d) Hráč v reakci na rozhodnutí rozhodčích zahodí míč do hlediště e) Hráč mimo hrací plochu plivne na diváka

24. Test z pravidel házené otázka číslo 23 Hráč byl vyloučen za faul na 2 minuty. Při odchodu ze hřiště urazil rozhodčího, který mu poté ukázal červenou kartu. To hráče rozčílilo natolik, že rozhodčího udeřil. Rozhodnutí ? a) Diskvalifikace s hlášením vedení soutěže b) Vyloučení do konce utkání c) Družstvo hraje oslabeno o jednoho hráče v poli po dobu 6 minut d) Družstvo bude oslabeno o dva hráče na hrací ploše po dobu 2 minut e) Družstvo bude oslabeno o jednoho hráče na hrací ploše po dobu 4 minut

25. Test z pravidel házené otázka číslo 24 Při příchodu do haly potkají rozhodčí hráče B4, již oblečeného v dresu, který se hlasitě děsí “Kurva, zase tihle dva kokoti”. Rozhodnutí? a) Vyloučení hráče B4 na 2 minuty od začátku utkání b) Diskvalifikace hráče B4, družstvo B zahájí utkání redukováno o 1 hráče v poli c) Diskvalifikace hráče B4; družstvo může nastoupit se 14 hráči, záznam do zápisu d) Zpráva pro řídící orgán soutěže

26. Test z pravidel házené otázka číslo 25 Při diskvalifikaci se počet hráčů na hrací ploše redukuje o jednoho s výjimkou: a) diskvalifikace za přestupky funkcionářů b) diskvalifikace za přestupek mimo hrací plochu c) diskvalifikace za přestupky před zahájením utkání d) diskvalifikace během přestávky e) diskvalifikace za urážky rozhodčích

27. Test z pravidel házené otázka číslo 26 • Během přestávky o poločase se hráč A7 dopustí násilnosti proti brankáři B. • Jak budou postupovat rozhodčí ? • a) Diskvalifikace hráče A7 a záznam do zápisu o utkání • b) Vyloučení hráče A7 do konce utkání • c) Napomenutí hráče A7 • Pouze varování pro hráče A7, neboť utkání bylo přerušeno • Družstvo A bude ve 2.poločase oslabeno o 1 hráče na dobu 2 minut

28. Test z pravidel házené otázka číslo 27 Po odpískání konce 1.poločasu se hráči A9 a B5 srazí na hřišti a hrubě si nadávají. Poté hráč A9 úmyslně srazí hráče B5 k zemi, takže B5 spadne na záda a krvácí. Rozhodnutí ? a) Vyloučení A9 na 2 minuty na začátku 2.pol. b) Vyloučení hráče A9 do konce utkání c) Družstvo A bude na začátku 2.poločase po dobu 2 minut redukováno o 1 hráče. d) Diskvalifikace hráče A9 a zpráva pro řídící orgán soutěže e) Diskvalifikace hráče B5 f) Družstvo B bude na začátku 2.poločasu po dobu 2 minut na hrací ploše redukováno.

29. Test z pravidel házené otázka číslo 28 Jaké tresty vyžadují zvláštní zprávu pro řídící orgán soutěže? a) Diskvalifikace za 3.vyloučení b) Vyloučení do konce utkání c) Diskvalifikace za hrubé urážky jiných osob d) Diskvalifikace za hrubé nesportovní chování namířené proti rozhodčím e) Diskvalifikace udělené za reflexivní oplácení faulů f) Diskvalifikace za cynické hrubé fauly v poslední minutě vyrovnaného utkání.

30. Test z pravidel házené otázka číslo 29 Kdo je oprávněn korektně diskutovat s rozhodčími během utkání? a) Každý hráč b) Trenér c) Odpovědný vedoucí družstva d) Kapitán družstva

31. Test z pravidel házené otázka číslo 30 A6 je s míčem v ruce připraven k provedení 7m hodu. V tom trenér B volá brankáře B1 ke střídání; B1 poslechne a míří ke střídačce. Správné rozhodnutí ? a) Bez zásahu rozhodčích b) Napomenutí trenéra B c) Napomenutí trenéra B i brankáře B1 d) Napomenutí brankáře B1 e) Time-out

32. Test z pravidel házené otázka číslo 31 Ve kterých situacích musí být povinně přerušena hrací doba (time-out)? a) Napomenutí b) Vyloučení na 2 minuty c) Působení vnějších vlivů d) Nařízení 7-m hodu e) Diskvalifikace

33. Test z pravidel házené otázka číslo 32 Brankář B12 provádí hod brankáře. Míč se odrazí od rozhodčího a v poli ho znovu chytá B12, který mezitím vyběhl z brankoviště. Jak rozhodnou rozhodčí ? a) Pokračuje se ve hře b) Opakování vyhazování c) Volný hod pro družstvo A d) Volný hod pro družstvo B na zapískání

34. Test z pravidel házené otázka číslo 33 Jak vymezují pravidla zónu pro koučování a chování funkcionářů v ní? a) Zóna pro koučování zahrnuje prostor pro střídání a začíná u středové čáry b) Funkcionář může v zóně se zelenou kartou vyčkávat na ideální čas pro time-out c) Jeden funkcionář může v zóně stát a volně se pohybovat; ostatní mají sedět d) Zóna musí být na ploše vyznačena e) Zóna začíná 4,5 m od středové čáry

35. Test z pravidel házené otázka číslo 34 Jaké náležitosti stanoví pravidla pro dresy hráčů ? a) Hráč nasazený jako brankář musí mít oblečení odlišné barvy od hráčů v poli obou družstev a brankáře soupeře. b) Hráči musí mít nejméně 20 cm vysoká čísla na hrudi i na zádech c) Hráč z pole nasazený do branky musí mít dres v barvě jako brankáři, může mít jiné číslo d) Hráči včetně brankářů mohou používat celá čísla od 1 do 99 e) Všichni hráči jednoho družstva nasazení jako brankáři musí mít oblečení stejné barvy.

36. Test z pravidel házené otázka číslo 35 Která z následujících tvrzení o team time-outu jsou v souladu s pravidly ? a) Time-out může být vyžádán pouze odpovědným funkcionářem družstva b) Pokud družstvo požádá o time-out ve chvíli, kdy soupeř drží míč, časoměřič musí vrátit zelenou kartu funkcionáři. c) Doba 1 minuty pro time-out začíná hvizdem časoměřiče d) Porušení pravidel během team time-outu mají stejné následky jako během hrací doby e) Po skončení team time-outu je hra vždy zahájena hodem družstva, které o něj žádalo

37. Test z pravidel házené otázka číslo 36 A11 vystřelil na branku. Míč se nedotkl soupeře, odrazil se od břevna nahoru, dotknul se stropu a padá do rukou brankáře B. Jak se bude pokračovat ? a) Výhoda, pokračuje se ve hře b) Vyhazování pro družstvo B c) Vhazování pro družstvo B d) Volný hod pro družstvo A e) Time-out f) Vhazování pro družstvo A

38. Test z pravidel házené otázka číslo 37 Po které z následujících akcí bude ukončen varovný signál pro pasivní hru? a) Opětovné získání míče poté, co brankář vyrazil 7-m hod b) Opětovné získání míče poté, co se střela odrazila od břevna zpět do pole c) Napomenutí obránce za nedodržení 3m d) Důrazná a rychlá akce, po které začne družstvo znovu hrát pasivně e) Současné vyloučení obránce a útočníka na 2 minuty za vzájemné strkání f) Po žádné z akcí uvedených výše (a až e)

39. Test z pravidel házené otázka číslo 38 Hráč A11 byl v prvním poločase napomínán a o přestávce mezi 2.poločasem a prodloužením se znovu dopustí nesportovního chování. Jak bude potrestán ? a) Napomenutí hráče A11 b) Vyloučení hráče A11 na 2 minuty c) Diskvalifikace hráče A11 d) Družstvo A bude na začátku prodloužení redukováno po dobu 2 minut e) Družstvo A zahájí prodloužení s počtem hráčů stejným jako na konci 2.poločasu

40. Test z pravidel házené otázka číslo 39 Kdo není oprávněn střílet 7-m hod, je-li utkání nerozhodné i po prodloužení ? a) Hráč, který urazil rozhodčího bezprostředně po skončení prodloužení b) Brankáři c) Hráč, jehož vyloučení na 2 minuty neskončilo ke konci prodloužení d) Diskvalifikovaný hráč

41. Test z pravidel házené otázka číslo 40 Po automatickém závěrečném signálu na konci 1.poločasu se ještě musí provést volný hod. Hráč B9 zaujímá správnou pozici a střílí na branku A. Když míč opustil ruku B9, časoměřič píská. Míč letí do branky, brankář A neměl šanci. Časoměřič informuje rozhodčí, že obránce A7 před volným hodem špatně střídal. Správné rozhodnutí ? a) Vyloučení hráče A7 na 2 minuty b) Diskvalifikace hráče A7 c) Gól pro B d) 7m hod pro B e) Opakování volného hodu na zapískání

42. Test z pravidel házené otázka číslo 41 Stav 26:26; hráč A5 je v protiútoku sám u bran-koviště družstva B, připraven střílet na branku. V tento moment časoměřič píská a signalizuje konec utkání. Rozhodčí však zjišťují, že se má ještě 20 sekund hrát. Správné rozhodnutí ? a) Volný hod pro družstvo A od stolku časoměřiče b) 7m hod pro družstvo A c) Záznam do zápisu o utkání d) Volný hod pro družstvo A na místě, kde byl míč při zapískání časoměřiče

43. Test z pravidel házené otázka číslo 42 Za stavu 26:26, v čase 59:40 je hráč B5 zcela sám s míčem v protiútoku, připraven střílet na branku A. V tento moment náhle zhasne v hale osvětlení, cca po minutě se znovu řádně rozsvítí. Jak rozhodnou rozhodčí ? a) Volný hod pro družstvo B od stolku časoměřiče b) 7m hod pro družstvo B c) Záznam do zápisu o utkání d) Volný hod pro družstvo B na místě, kde byl míč při výpadku elektřiny e) Ukončení utkání

44. Test z pravidel házené otázka číslo 43 • Trenér družstva A byl napomínán a později potrestán vyloučením. Protože v zápise má tým A pouze 10 hráčů, doplní trenér A své jméno do zápisu mezi hráče. Poté, co se zapojí do hry na hrací ploše, protestuje opět proti rozhodnutí rozhodčích. Žádný jiný hráč družstva A dosud nebyl trestán. Jaké bude správné rozhodnutí? • a) napomenutí • b) vyloučení na 2 minuty • diskvalifikace • zpráva pro řídící orgán soutěže

45. Test z pravidel házené otázka číslo 44 Družstvo A má míč a žádá o team time-out. Pro velký hluk však rozhodčí neslyší signál časo-měřiče. Až po 10 sekundách, kdy již má míč v držení družstvo B, rozhodčí zaregistrují signál a přeruší hrací dobu. Správné rozhodnutí? a) team time-out pro družstvo A b) hra je znovu zahájena volným hodem pro B c) team time-out nelze udělit d) hra je znovu zahájena volným hodem družstva A e) časomíra bude zastavena až po signalizaci rozhodčích

46. Test z pravidel házené otázka číslo 45 Odpovědný vedoucí družstva A byl již na střídačce napomínán za nevhodnou kritiku rozhodčích. Později opustil prostor pro střídání a sedl si do hlediště, odkud pokračoval v protestech proti výrokům rozhodčích. Co bude následovat ? a) žádné potrestání není možné b) vyloučení na 2 minuty c) diskvalifikace d) záznam do zápisu o utkání

47. Test z pravidel házené otázka číslo 46 • 15 sekund před koncem vyrovnaného utkání byl hráč A6 s míčem u čáry volného hodu soupeře a protihráč B5 ho hrubým faulem srazil k zemi. Mezi A6 a brankou stál v tu chvíli ještě hráč B8. Jaké bude rozhodnutí? • a) Volný hod pro družstvo A • b) Diskvalifikace hráče B5 • c) Vyloučení hráče B5 na 2 minuty • d) 7m hod pro družstvo A • Popis situace do zápisu o utkání • Zvláštní zpráva pro řídící orgán soutěže

48. Test z pravidel házené otázka číslo 47 Po skončení hrací doby bude družstvo A ještě provádět volný hod ze vzdálenosti 10 metrů před brankou B. Které z uvedených akcí po závěrečném signálu nejsou korektní? a) Brankář B1 střídá za brankáře B12 b) Pouze brankář družstva A střídá, v brankářském dresu nastupuje střelec A17 c) Dva hráči družstva A střídají d) 4 hráči družstva A tvoří zeď, maskují, kdo z nich má míč, a čekají na zapískání e) Družstvo A žádá o team time-out

49. Test z pravidel házené otázka číslo 48 Hráč A4 při střelbě z levého křídla přešlápl, míč skončil v brance B. Co následuje? a) Hod brankáře pro družstvo B b) Volný hod pro družstvo B c) Gól platí d) Brankář může rozehrát z kteréhokoli místa brankoviště e) S tolerancí až 3 m od místa přestupku může z hracího pole rozehrávat i brankář.

50. Test z pravidel házené otázka číslo 49 Dva vlasatí mladíci oblečení jako fanoušci družstva A obtěžují a hrubě uráží rozhodčí při příchodu do haly. V 15.minutě utkání se jeden z nich hlásí u zapisovatele, odpovědný vedoucí družstva A ho zapisuje jako osmého hráče A48 do zápisu. Jak rozhodnou rozhodčí? a) Diskvalifikace hráče A48 b) Redukce družstva A na hrací ploše na 2 min. c) A48 je po kontrole oprávněn ke hře d) Progresivní potrestání odpovědného funkcionáře družstva A e) Napomenutí A 48 f) Zpráva pro řídící orgán soutěže