slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
play PowerPoint Presentation
Download Presentation
play

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 6
ermin

play - PowerPoint PPT Presentation

129 Views
Download Presentation
play
An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author. While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

  1. play

  2. Dlaczego śnieg jest biały? Każdy zadaje sobie to pytanie więc ja na nie odpowiem.

  3. Pytasz mnie, dlaczego śnieg jest biały. Żeby na to pytanie odpowiedzieć, trzeba najpierw powiedzieć o czymś bardziej podstawowym.

  4. Śnieg jest biały, chociaż kryształki lodu, z których się składa, są przezroczyste. Jest tak z powodu wielokrotnych odbić i załamań światła na tych kryształkach, co powoduje, że dużo światła padającego na śnieg wraca do nas, i to dla każdej długości fali świetlnej podobnie. Widzimy więc śnieg jako biały.

  5. Z tymi substancjami białymi jest zwykle jeszcze trochę śmieszniej. Większość z nich jest przezroczysta jak szkło. Trochę światła odbija się jednak od ich ścianek, tak jak zawsze odbija się i od powierzchni szyby.

  6. Więc wynik jest prosty światło powoduje że śnieg jest biały nie tak nadaje mu koloru jak się od niego odbija. Dziękuje bardzo za poświęcenie chwili i obejrzenie mojej prezentacji. KONIEC