slide1
Download
Skip this Video
Download Presentation
مدیریت استراتژیک در شرکت آدیداس ویرایش و تنظیم : سایت drkia.ir

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 21

مدیریت استراتژیک در شرکت آدیداس ویرایش و تنظیم : سایت drkia.ir - PowerPoint PPT Presentation


  • 383 Views
  • Uploaded on

مدیریت استراتژیک در شرکت آدیداس ویرایش و تنظیم : سایت www.drkia.ir. تاریخچه آدیداس :  در سال 1920 دو برادر به نام هاي آدولف و رودولف داسلر در شهر «هرزوگن راخ» در نزديكی نورنبرگ كارخانه برادران داسلر را تاسيس كردند.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'مدیریت استراتژیک در شرکت آدیداس ویرایش و تنظیم : سایت drkia.ir' - elwyn


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide1
مدیریت استراتژیک در شرکت آدیداس

ویرایش و تنظیم : سایت www.drkia.ir

slide2
تاریخچه آدیداس : 

در سال 1920 دو برادر به نام هاي آدولف و رودولف داسلر در شهر «هرزوگن راخ» در نزديكی نورنبرگ كارخانه برادران داسلر را تاسيس كردند.

پس از استقبال خوب و شناخته شدن محصولات او، آدولف به فكر ثبت شركت و پیدا كردن نامی برای محصولات خود افتاد. چون خانواده و دوستان، او را آدی صدا میزدند او از کلمه آدی و 3 حرف از نام فامیلی خود استفاده کرد و نام آدیداس را برای شرکت و محصولات خود برگزید.

چندی بعد او به فكر گسترش شركت خود افتاد و محصولات خود را فقط به ارایه كفش ورزشی محدود نكرد. لباس ها و گرمكن های ورزشی نیز به محصولات آدیداس اضافه شدند. سپس آدیداس تجهیزات ورزشی مانند توپ و راکت را نیز تولید کرد.

slide3
پس از پايان جنگ جهانی دوم اختلاف شديد بين اين دو برادر بخاطر مسائل سیاسی باعث جدايی آنها شد.رودلف پس از جدایی شرکت پوما را تاسیس کرد.

سرانجام آدولف داسلر در 78 سالگی در سال 1978در گذشت و سهام این شرکت برای پسر و خانواده اش ماند اما در سال ۱۹۸۹ خانواده داسلر از شرکت بیرون رفتند و شرکت پس از خرید و ادغام با یک شرکت سازنده به شرکت سهامی عام SOLOMON-GROUPوسایل اسکی وکوهنوردی به نامتبدیل شد.

امروزه آدیداس در اكثر كشورهای دنیا دارای نمایندگی و شعبه است.کارمندان این شرکت بیش از 39 هزار نفر هستند.

آدیداس در اكثر رقابت ها و تورنمنت های معتبرجهانی مانند المپیك به عنوان یکی از حامیان اصلی حضور دارد.

شرکت آدیداس دومین بزرگ‌ترین تولید کننده لباس های ورزشی در جهان میباشد .این شرکت تولید کننده توپهای جام جانی 2006 و یورو 2008 است. همچنين اين شركت در فرانسه نيز شعبه بزرگی دارد. وسايل آديداس كه در ايران موجود می باشد اغلب ساخت ويتنام است كه تحت ليسانس شركت آديداس(در آلمان) می باشد.

slide4
محصولات آدیداس :

بطور کلی شرکت آدیداس لوازم ورزشی از جمله لباس ،توپ و کفش های ورزشی برای فوتبال ،گلف ،تنیس،بسکتبال،راگبی و.... تولید میکند.همچنین محصولات جانبی ورزشی مثل عطر و خوشبوکننده های ورزشی و لوازم پزشکی کمک ورزشی مانند ساعتهای کنترل کننده فشار خون و ضربان قلب می سازد.اخیرا نیز خبری با این عنوان منتشر شد: سامسونگ کفش آدیداس به پا می کند.این موبایلهای جدید آدیداس قابلیت های بی شماری از جمله محاسبه مسافت تمرین های ورزشی و میزان سوزاندن کالری را دارند. کاربران این تلفن ها علاوه بر این می توانند در حین انجام تمرین های ورزشی با سیستم پخش موسیقی این تلفن ها به صدای تپش قلب خود نیز گوش دهند.

slide5
افراد کلیدی سازمان در سال 2009: مدیر اجرایی: هربرت هاینر مدیر اجرایی برند آدیداس: اریک استامینگررئیس هیئت مدیره: ایگور لاندامدیر امور مالی گروه آدیداس: رابین استاکرمدیر عملیاتهای جهانی: گلن بنت
slide6
امور مالی:

درآمد در سال 2008: 15.6 بیلیون دلاردرآمد عملیاتی در سال 2008: 1.5 بیلیون دلارسود در سال 2008: 933 میلیون دلارتعداد کارکنان در سال 2008: 38980 نفر

slide8
زیر مجموعه ها و شرکای تجاری آدیداس : شرکت آدیداس شامل چند شرکت کوچک‌تر است که عبارت‌اند از : شرکت «ریبوک» که لباس ورزشی تولید می‌کند، شرکت «تیلور مید» و «مکس فلی» که توپ و وسائل گلف تولید می‌کنند.

آديداس پس از خريد ريبوک در اوايل سال 2006 به عنوان سلاحی در مقابله با رقيب اصلی خود شرکت نايک تا به حال زمان زيادی را صرف بازسازی اين شرکت کرده است.

شرکت ریبوک تمام تلاش خود را متمرکز بر بازارهای امريکا و انگليس کرده بود و به جای توجه بر کيفيت فقط به فروش فکر می‌کرد.

کاهش قيمت کفش‌های ريبوک تصوير برند را تضعيف کرد؛ به طوری که ريبوک درنظر مصرف کننده نهايی يک محصول بی نام و نشان بود.اولين اقدام آديداس برای بازگرداندن ريبوک به جايگاه اوليه، سرمايه گذاری عظيم بر روی محصول به خصوص مديريت محصول، طراحی و توسعه بود.

slide10
جایگاه مردم در آدیداس : 

طبق بیانیه ماموریت آدیداس:“ما سازمانی جهانی هستیم که مسئول اجتماعی و محیطی است.

پاداشهای خلاقانه و مالی به کارکنان و ذینفعان می دهیم“ برهمین اساس آنها اکنون برای ارتقای سلامتی جامعه با سازمانهای دولتی،اتحادیه های تجاری و عرضه کنندگان همکاری میکنند.همچنین برای حذف پی وی سی که یک چسب پلاستیکی مضر برای سلامتی انسان است وارد عمل شدهاند.

شرکت ریبوک نیز متمرکز بر حقوق انسانی است.ریبوک معتقد است که نژاد انسانی باید حقوق انسانی را درک و عدالت را رعایت کند.در همین راستا موسسه حقوق انسانی ریبوک را تاسیس کرده است.

تاریخچه ی خلاقیتهای آدیداس گواه اینست که واقعا "هیچ چیز غیر ممکن نیست"

موسس این شرکت آدی داسلر با تولید اولین کفش در سال 1920 با الهام از یک ایده ساده سعی کرد این چشم انداز را دستور کار خودش قرار دهد که

”همه ی ورزشکاران همراه محصولات ما باشند ”

slide11
بیانیه شرکت آدیداس :

آدیداس-سالمون در تلاش است تا رهبر جهانی در صنعت کالاهای ورزشی باشد.این امر براساس برند ورزشی مبتنی بر شور و شوق برای ورزش و سبک زندگی ورزشی است.

ما مشتری گرا هستیم.این بدان معنی است که ما دائما کیفیت،ظاهر،احساس و درک محصولات و ساختار شرکتمان را بهبود می بخشیم تا با انتظارات مشتریان منطبق و حتی از آن فراتر رویم و بیشترین ارزش را برای آنها بیافرینیم.

ما رهبر خلاقیت و طراحی هستیم.که درصددیم به ورزشکاران در تمام سطوح مهارتی کمک کنیم تا به حداکثر توانایی خود دست یابند که بوسیله هریک از محصولاتی که به بازار می آوریم صورت می گیرد.

ما سازمانی جهانی هستیم که مسئول اجتماعی و محیطی است.پاداشهای خلاقانه و مالی به کارکنان و ذینفعان می دهیم.

ما متعهدیم که پیوسته برندها و محصولاتمان را قوت بخشیم تا موقعیت رقابتیمان را بهبود بخشیم.

slide12
استراتژیهای شرکت آدیداس : استراتژیهای موسسه قبل از ساختار دهی مجدد 2006-2005

1.استراتژی توسعه محصول

نوآوری مداوم محصول

استراتژی رشد_استراتژی تمرکز

2.استراتژی تغییر

معرفی مدیران جدید

کاهش هزینه ها،بهبود سبکها،ارائه مدلهای جدید،بستن قرارداد با ورزشکاران نامی

3.استراتژی تنوع بخشی

تملک salmonsa

slide13
استراتژیهای موسسه بعد از ساختار دهی مجدد 2006-2005

1.استراتژی تغییر

خلق تصورات متمایز برای محصولات،راه اندازی خطوط جدید محصول،افزایش تبلیغات،دستیابی به کارایی در زنجیره تامین جهانی

2.استراتژی بی بهره سازی

فروش salmon AG در سال 2005

باقی گذاشتن tylormadeبعنوان تنها واحد کسب و کار

3.استراتژی ادغام افقی

خرید ریبوک در سال 2005

تمرکز مجدد بر قابلیتهای تولید کفش و پوشاک ورزشکاری

4.استراتژی ادغام عمودی رو به جلو

جایگزینی توزیع کنندگان با تاسیس فروشگاهها

کنترل فضای خرده فروشی(مغازه های خرده فروشی تک برند،فروش در محل فروش،مغازه های

در خروجی شرکت،سایتهای فروش الکترونیکی)

5.استراتژی توسعه بازار

گسترش فروش با تاسیس فروشگاههای خرده فروشی در بازار بین المللی

slide20
اثر بحران اقتصادی بر فعالیتهای آدیداس

شرکت آدیداس طی بيانيه ای ضمن اعلام کاهش 93 درصدی ميزان سودهی خود، خاطر نشان کرد: سود خالص شرکت آديداس طی 3 ماهه دوم سال جاری ميلادی به 9 ميليون يورو کاهش يافته است.

ايندرحالی است که سود خالص اين شرکت درهمين زمان مشابه طي سال 2008 ميلادی 116 ميليون يورو بوده است."هربرت هينر" مدير كل شركت آديداس اظهار داشت:

بحران مالي و کاهش قدرت خريد موجب کاهش بی سابقه مصرف کنندگان محصولات آديداس در سطح جهان شده است.با وجود این اطمينان دارم طی ماه های آينده وضعيت اين شرکت بهبود می يابد.

ad