zuzana oroszov n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Zuzana Oroszová PowerPoint Presentation
Download Presentation
Zuzana Oroszová

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 15

Zuzana Oroszová - PowerPoint PPT Presentation


  • 100 Views
  • Uploaded on

Zuzana Oroszová. Viedeň 2010. Bola celkom jednoduchá, kedže Viedeň nieje tak ďaleko, ja som cestovala z Prešova do Bratislavy IC vlakom cca za 15 eur zo zľavou na ISIC, mimo SR zľava neplatí, ale do Viedne stojí spiatočný lístok 11eur.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Zuzana Oroszová' - dympna


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
zuzana oroszov
Zuzana Oroszová

Viedeň 2010

cesta

Bola celkom jednoduchá, kedže Viedeň nieje tak ďaleko, ja som cestovala z Prešova do Bratislavy IC vlakom cca za 15 eur zo zľavou na ISIC, mimo SR zľava neplatí, ale do Viedne stojí spiatočný lístok 11eur.

  • Jedinou podmienkou bolo dostaviť sa včas na stretnutie s pánom profesorom tzv.Kaffe-Jauce, ktoré sa konalo o 17:00 v reštaurácii neďaleko internátu.
Cesta:
ubytovanie

V študentskom domove,každý mal samostatnú izbu s internetom.Vybavenie izby zahrňovalo posteľ, skriňu veľký písacistôl,konferenčný stolík dve stoličky a umývadlo.Sociálne zariadenie bolo na chodbe,dve sprchy a dve toalety pre cca.6 osôb,čo bolo vyhovujúce.kuchynky boli na každom druhom poschodí vybavené chladnickami, sporákmi, riadom,elektrospotrebičmi a dostatkom miesta na spoločenské stretnutia.

Ubytovanie:
slide4

K dispozícii boli aj čistiace prostriedky, žehlička a všetko potrebné na údržbu. Na začiatku pobytu sme mali stertnutie s domácimi o základných pravidlách a skladali sme sa po 2 eura na výdavky spojené s upratovaním. Nebol problém ani ubytovať návštevu len to bolo potrebné vopred nahlásiť a zaplatiť 5 eur za noc.

nemocnica
Nemocnica:
  • Bola som pridelená na gynekologicko-pôrodnícke oddelenie na klinike Hietzing, čo bolo vzdialené asi 5O min metrom a električkou od internátu.
slide6

Oddelenie bolo rozdelené na pôrodnícku časť, gynekologickú, v rámci ktorej boli aj tzv.onkoizby na jednodňovú chemoterapiu.Súčasťou boli aj dve veľké operačné sály a ambulancie,ktoré sa špecializovali na urogynekológiu, graviditu, endokrinnologickú problematiku,onkogynekológiu a plánované rodičovstvo.

slide7

Náš deň začínal ranným sedením o 7:45,potom sme sa mali rozdeliť na operačné sály, neskôr pomôcť na oddelení a keď už bolo trochu volnejšie mohli sme ísť pozrieť na ambulancie. V nemocnici sme mali byť do 13:00.

slide8

V rámci pôrodníckej časti boli dve izby s útulným vybavením kde prebiehali spontánne pôrody za asistencie pôrodných asistentiek,ktoré so ženami spolupracovali počas celého tehotenstva a obdobia kontrakcií s nimi prekonávali za pomoci aromaterapie, relaxačných cvičení a hudby. Budúce mamičky si mali možnosť rodiť aj do vody alebo na špeciálnej stoličke.

  • Tu sme veľa práce neodviedli ale mohli sme sa prizerať a mala som šancu byť pri dvoch spontánnych pôrodoch.
slide9

Na gynekologickom oddelení ležali ženy pred alebo po operácii,alebo kvôli diagnostike gynekologických ochorení a rakoviny prsníka.

Tu našou úlohou bolo urobiť príjem novej pacientky s anamnézou, fyzikálnym vyšetrením odberom krvi, záznamom EKG.

slide10

Pri pacientkách, ktoré prišli kvôli chemoterapii sme okrem bežného príjmu mohli asistovať lekárom pri podávaní infúzii a transfúzii.

slide11

Snáď najväčším prekvapením aj zážitkom pre mňa bolo,že od nás očakávali asistencie pri operáciách a už od prvého dňa sme boli denne vypísaní v operačnom programe ako asistenti. A tak som skutočne zblízka mala možnosť vidieť mnoho zákrokov.

strava
Strava:
  • Jedine naša nemocnica v Hiezingu poskytovala famulantom ( ako nas volali) stravu zdarma,jedno celé denné menu na osobu.Varili vynikajúco.
social program

Klub Lion pre nás zorganizoval úvodné stretnutie, kde sme okrem privítania a predstavenia sponzorov dostali mapu mesta, vreckové 300 eur a mesačník na verejnú dopravu. Krátko nato sme mali spoločnú prehliadku mesta s pozvaním na večeru do pravej viedenskej reštaurácie.Na rozlúčku sme mali posedenie, kde každý zreferoval v skratke svoje dojmy a zážitky z celého pobytu. Iné spoločné aktivity záviseli od nás študentov a keďže vo Viedni je toho veľa čo obdivovať dohodli sme sa vždy na základe toho, čo koho najviac zaujímalo a v menších skupinkách sme navštívili kultúrne pamiatky, parky, múzeá, operu, kluby a aj vrch Kahlenberg.

Social program:
slide14

Tento pobyt bol pre mňa obohacujúcou skúsenosťou, mám veľa zážitkov aj spomienok na krásne miesta a viacero príjemných ľudí, s ktorými verím, že sa opäť stretnem, možno aj vďaka tomuto výbornému programu Lionsclub-u,ktorý bol zorganizovaný veľmi precízne.