kamera analogowa n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Kamera analogowa PowerPoint Presentation
Download Presentation
Kamera analogowa

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 7

Kamera analogowa - PowerPoint PPT Presentation


  • 195 Views
  • Uploaded on

Kamera analogowa. Taśma filmowa 35 mm. Taśma filmowa - celuloidowy, perforowany, światłoczuły nośnik filmu, negatyw lub kopia pokazowa pozytywowa - najczęściej o szerokości 35 mm ale także 16, 8 i 70 mm - najpopularniejsze z firm: Kodak, Fuji, Agfa i nie istniejącą już Orwo.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

Kamera analogowa


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
ta ma filmowa 35 mm
Taśma filmowa 35 mm

Taśma filmowa - celuloidowy, perforowany, światłoczuły nośnik filmu, negatyw lub kopia pokazowa pozytywowa - najczęściej o szerokości 35 mm ale także 16, 8 i 70 mm - najpopularniejsze z firm: Kodak, Fuji, Agfa i nie istniejącą już Orwo.

Rozmiar 35 mm uznano za optymalny między kosztem materiału filmowego a oferowanej przez niego jakości obrazu. Wszechobecność projektorów na 35 milimetrową taśmę w kinach spowodowała, że jest to obecnie jedyny tak powszechny standard projekcji filmów na świecie.

Na taśmie film jest zapisany w postaci pojedynczych klatek - kadrów, przesuwających się w projektorze kinowym z prędkością 24 klatki na sekundę (w epoce kina niemego było to 16 klatek na sek.). Oprócz obrazu z boku kadru znajduje się ścieżka dźwiękowa.

kamera vhs
Kamera VHS

VHS - w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych popularny standard zapisu i odtwarzania kaset wideo przeznaczony dla rynku konsumenckiego. Wyparty przez DVD.

kamera cyfrowa
Kamera cyfrowa

KAMERA CYFROWA - urządzenie rejestrujące obraz oraz dźwięk i zapisujące sygnał audiowizualny w postaci cyfrowej, najczęściej na taśmie Digital Video w kasetach DV albo MiniDVD, na płycie DV, karcie pamięci, czy dysku twardym.

format obrazu
Format obrazu
  • Standard 4:3 (standardowe monitory i telewizory)
  • Standard 16:9 (telewizja wysokiej rozdielczości, monitory panoramiczne)
formaty filmowe
Formaty Filmowe
  • AVI
  • MPG
  • WMV
  • ASF
  • DAT
  • MKV