Lokalne serwery www - PowerPoint PPT Presentation

slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Lokalne serwery www PowerPoint Presentation
Download Presentation
Lokalne serwery www

play fullscreen
1 / 9
Lokalne serwery www
149 Views
Download Presentation
dalila
Download Presentation

Lokalne serwery www

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

  1. Lokalne serwery www Serwer WWW - ang. Web server jest to oprogramowanie zainstalowane na serwerze podłączonym do sieci Internet. Używające technologii klient-serwer i przesyłające dane protokołem WorldWide Web Hypertext Transfer Protocol - HTTP. Oprogramowanie to nazywane serwerem WWW udostępnia użytkownikom (klientom) pliki stron WWW umieszczone na tym serwerze. Najbardziej popularnymi serwerami obecnie są Apache oraz ISS firmy Microsoft.

  2. Apache Apache jest oprogramowaniem, które można powiedzieć zdominowało w pewnym stopniu rynek aplikacji serwerowych.  Do działania wykorzystuje on protokół HTTP (RFC2616). Jak sama nazwa wskazuje Apache (a patcheserver) składa się z wielu modułów. Można to zauważyć już na pierwszy rzut oka.

  3. PHP PHP (angielski akronim rekurencyjny, którego rozwinięcie to PHP HypertextPreprocessor), pierwotnie nazwany Personal Home Page - skryptowy język programowania, służący przede wszystkim do tworzenia dynamicznych stron WWW i wykonywany w tym przypadku po stronie serwera, z możliwością zagnieżdżania w HTML (bądź XHTML). PHP jest podobny w założeniach do dużo starszego mechanizmu SSI (Server SideIncludes), jednak jest w stosunku do SSI nieporównanie bardziej rozbudowany. Udostępniany jest na zasadach licencji open-source. Jego składnia bazuje na językach C, Java i Perl.

  4. XAMPP Program XAMPP jest produktem posiadającym ogromne możliwości. Dla podstawowej pracy wystarczy zainstalować Apache 2, PHP5 i phpMyAdmin (ułatwia pracę z bazami danych). W celu zarządzania programem z przeglądarki wystarczy wpisać: http://localhost/xampp/ po czym pojawi się komunikat powitalny systemu.

  5. Php.ini W pliku php.ini można zmienić konfigurację PHP. Kopia pliku znajduje się w katalogu c:\xampp\php\. Do prawidłowego działania programu potrzebny jest plik php.ini a dokładnie do umieszczania bibliotek. Podstawowe pliki katalogu XAMPP

  6. Panel XAMPP

  7. Strona Programu XAMPP Panel W zakładce phpinfo możemy dowiedzieć się podstawowych informacji na temat wersji PHP.