slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Do kumenty PowerPoint Presentation
Download Presentation
Do kumenty

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 5

Do kumenty - PowerPoint PPT Presentation


  • 163 Views
  • Uploaded on

Zakres nauczania. Przegląd Projektu. Szkoła podstawowa (zajęcia pozalekcyjne). Przedział wiekowy. 11 – 13 lat. Cele. Stworzenie przez uczniów cyklicznego, multimedialnego serwisu informacyjnego o życiu szkoły. Poznanie szczegółów pracy dziennikarza telewizyjnego. Opis.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Do kumenty' - claral


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide1

Zakres nauczania

Przegląd Projektu

Szkoła podstawowa (zajęcia pozalekcyjne)

Przedział wiekowy

11 – 13 lat

Cele

Stworzenie przez uczniów cyklicznego, multimedialnego serwisu informacyjnego o życiu szkoły. Poznanie szczegółów pracy dziennikarza telewizyjnego.

Opis

Uczniowie zbierają bieżące informacje z życia szkoły, dokonują ich selekcji. Przy pomocy dostępnego oprogramowania przygotowują serwis informacyjny, który odtwarzają reszcie uczniów w czasie przerw między lekcjami.

Oprogramowanie

Słowa kluczowe

Microsoft Office, Windows MovieMaker, Microsoft Publisher

Autorzy

serwis informacyjny, wiadomości, wydarzenia, koło zainteresowań

mgr Aleksandra Maniecka - Żółtak, Szkoła Podstawowa nr 6, Sosnowiec

Dokumenty

slide2

Planowanie i zarządzanie działaniami Nauczyciela

Zaplecze i planowanie

W dokumencie zamieszczonym poniżej przedstawiłam całość uwarunkowań zewnętrznych projektu edukacyjnego, jego genezy i celów oraz opis sposobów planowania i zarządzania projektem.

Uczestnicy projektu

Uczestnicy projektu to uczniowie klasy V i VI zdiagnozowani jako uczniowie zdolni. Na spotkaniach rozeznałam potrzeby uczniów i ustaliłam z nimi plan działania. Bez problemu udało nam się pozyskać wielu sojuszników wśród rodziców i nauczycieli, którzy wspierali każde, niekiedy nawet dość nietypowe działanie. Na każdym etapie realizacji projektu uczniowie bardzo chętnie podejmowali powierzone im zadania. Często wykonywali działania dodatkowe mające na celu polepszenie jakości wspólnej pracy. Spotkania zespołu redakcyjnego odbywały się raz w tygodniu, dominującą formą pracy, była praca w zespołach zadaniowych.

slide3

Zasoby dydaktyczne

Komputery w pracowni komputerowej, wyposażone w oprogramowanie firmy Microsoft

Cyfrowa kamera wideo

Telefony komórkowe z aparatami cyfrowymi

Dyktafon

Rzutnik multimedialny

Z racji specyfiki projektu INFO6 nie zamieszczam tutaj przykładowych prac, rozmiar prezentacji na to po prostu nie pozwala. Odcinki INFO6 są zamieszczane na stronie internetowej szkoły, tam również można obejrzeć odcinki archiwalne.

Uczestnicy projektu przygotowali swoją własną stronę internetową. Można na niej znaleźć krótką informację o projekcie, obejrzeć zdjęcia z nagrań odcinków czy zobaczyć sam odcinek.

Dokumenty

slide4

Ocenianie i Standardy

Standardy

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2008 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół. (Dz. U. z dnia 15 stycznia 2009 r. Nr 4, poz. 17)

W dokumencie zamieszczonym poniżej przedstawiłam szczegółowo standardy dla tego projektu

Kryteria oceny

Bardzo trudno jest w projekcie takim jak INFO6 ustalić i stosować jakieś sztywne kryteria oceny prac uczestników. Są to przecież zajęcia nadobowiązkowe, wyłącznie dla ochotników, a i efekt końcowy jest bardzo trudno mierzalny.

Zwróciłam więc szczególną uwagę na sposób w jaki pracują uczestnicy, na ich podejście do przydzielonych zadań i na sam sposób rozdzielania obowiązków pomiędzy siebie. Zależało mi na tym, aby uczestnicy projektu sami do wszystkiego dochodzili ale bez zbyt zindywidualizowanych postaw. To praca zespołu jako całości była dla mnie najważniejsza.

Jeżeli już musiałam dokonać oceny końcowego materiału to koncentrowałam się na technicznym aspekcie projektu, tj. np. na jakości montażu odcinka.

Dokumenty

slide5

Informacje o szkole i nauczycielu

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Juliusza Słowackiego

ul. Wawel 13

41-200 Sosnowiec

tel: (032) 266-58-85

e-mail:sp6@sosnowiec.edu.pl

strona internetowa szkoły:

www.szkolap6.nazwa.pl

Aleksandra Maniecka-Żółtak

Aktualnie nauczyciel przyrody i wychowawca świetlicy. Z wykształcenia przede wszystkim geograf. Nauczyciel z pasją. Nie znosi nudy i rutyny na lekcjach. Uwielbia nowości w nauczaniu, sama również ciągle podnosi swoje kwalifikacje. W chwili obecnej przygotowuje się do awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego. Czasem pisze scenariusze na lekcje, którymi zdobywa jakieś nagrody : - )

Ostatnio np. III miejsce w ogólnopolskim konkursie na najciekawszy scenariusz lekcji w ramach kampanii PCK „Stop Malarii” lub np. wyróżnienie w regionalnym konkursie na scenariusz dotyczący profilaktyki HIV/AIDS

Prywatnie żona i mama 2 letniej Majki.