niemieckie samochody n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Niemieckie samochody PowerPoint Presentation
Download Presentation
Niemieckie samochody

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 18

Niemieckie samochody - PowerPoint PPT Presentation


 • 477 Views
 • Uploaded on

Niemieckie samochody. Deutsche Autos. Audi. Audi (łac. audi – "słuchaj") – niemiecka marka samochodów osobowych, należąca do koncernu Volkswagen, produkowana przez spółkę Audi AG z siedzibą w Ingolstadt.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Niemieckie samochody' - chaim-day


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
niemieckie samochody

Niemieckie samochody

Deutsche Autos

slide2
Audi
 • Audi (łac. audi – "słuchaj") – niemiecka marka samochodów osobowych, należąca do koncernu Volkswagen, produkowana przez spółkę Audi AG z siedzibą w Ingolstadt.
 • Samochody te produkowane są w Niemczech w Ingolstadt, Neckarsulm, węgierskim Győr i Sao José dosPinhais (Brazylia).
 • Historia przedsiębiorstwa Audi sięga 1899 roku, kiedy to August Horch (1869-1951) założył w Kolonii przedsiębiorstwo Horch. Potem przeniósł zakład do Zwickau. Po kłopotach finansowych i problemach w zarządzie odszedł w 1909 ze spółki i założył nowe przedsiębiorstwo. Ponieważ z nowym przedsięwzięciem nie mógł już łączyć swojego nazwiska, nazwał je przez przetłumaczenie swojego nazwiska (horch to tryb rozkazujący od horchen, czyli nasłuchiwać) na łacinę – czyli "audi". W 1932 przedsiębiorstwo Audi, łącząc się z zakładami Horch, Wanderer i DKW, weszło do spółki Auto Union, której logo (cztery przeplatające się pierścienie, symbolizujące czterech udziałowców spółki). Jest ono do dzisiaj używane przez Audi.
slide6
BMW
 • BMW (Bayerische MotorenWerke; z niem. "Bawarskie Zakłady Silnikowe") – niemieckie przedsiębiorstwo produkujące samochody osobowe i motocykle oraz skutery pod marką BMW. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Monachium, w kraju związkowym Bawaria.
 • BMW jest właścicielem również innych marek samochodów: MINI, Rolls-Royce. Przedsiębiorstwo angażuje się także w liczne sporty motorowe.
volkswagen
Volkswagen
 • Volkswagen – marka samochodów produkowanych przez niemiecką firmę Volkswagen AG. W dosłownym tłumaczeniu znaczy „Samochód ludu”.
mercedes benz
Mercedes-Benz
 • Mercedes-Benz – marka samochodów produkowanych obecnie przez koncern Daimler AG (poprzednia nazwa DaimlerChrysler), zaś wcześniej przez koncern Daimler-Benz, popularnie nazywana Mercedes. Pod marką tą produkowane są samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe i autobusy. W kategorii samochodów osobowych, Mercedes-Benz uważany jest za jedną z najbardziej prestiżowych marek na świecie.
koniec
Koniec
 • Dziękujemy za uwagę.
 • Mateusz Taborski & Bartosz Prusak
 • Źródła: Wikipedia, google grafika.