slide1 l.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Jak to jest zrobione... Komputer PowerPoint Presentation
Download Presentation
Jak to jest zrobione... Komputer

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 24

Jak to jest zrobione... Komputer - PowerPoint PPT Presentation


  • 245 Views
  • Uploaded on

Jak to jest zrobione... Komputer. Kinga Małczuk. BUDOWA KOMPUTERA. Urządzenia :. Jednostka Centralna. Wejściowe Wyjściowe. JEDNOSTKA CENTRALNA. Procesor Płyta główna Obudowa Karta muzyczna Pamięć operacyjna Karta graficzna CD/DVD-ROM Dysk twardy Zasilacz. PROCESOR.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Jak to jest zrobione... Komputer' - cade


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide1

Jak to jest zrobione...

Komputer

Kinga Małczuk

slide2

BUDOWA

KOMPUTERA

Urządzenia:

Jednostka Centralna

Wejściowe

Wyjściowe

slide3

JEDNOSTKA

CENTRALNA

Procesor

Płyta główna

Obudowa

Karta muzyczna

Pamięć operacyjna

Karta graficzna

CD/DVD-ROM

Dysk twardy

Zasilacz

procesor
PROCESOR

Procesor to układ scalony, którego działanie polega na wykonywaniu instrukcji programów. Nadzoruje on i synchronizuje prace wszystkich urządzeń w komputerze.

p yta g wna
PŁYTA GŁÓWNA

Płyta główna jest bardzo ważnym składnikiem komputera, na którym umieszczane i podłączane są wszelkie elementy zestawu komputerowego.

obudowa
OBUDOWA

Obudowy dzielimy na dwa typy: Desktop czyli obudowy komputera, które charakteryzują się poziomym ustawieniem i Tower czyli obudowy komputera, które charakteryzują się pionowym ustawieniem. W zależności od rozmiaru rozróżniamy obudowy: minitower, miditower i bigtower.

karta muzyczna
KARTAMUZYCZNA

Karta rozszerzeń pozwalająca na odgrywanie oraz nagrywanie na komputerze dźwięku w formie plików muzycznych.

pami c operacyjna
PAMIĘC OPERACYJNA

Pamięć operacyjna (Random Access Memory) czyli pamięć o dostępie swobodnym. Jest to pamięć, w której jest umieszczony aktualnie wykonywany program lub jego część oraz dane tego programu.

karta graficzna
KARTA GRAFICZNA

Umiejscowiona jest na płycie głównej poprzez gniazdo PCI Express x16 lub AGP x4, x8, która odpowiada w komputerze za obraz wyświetlany przez monitor. Karty różnią się między sobą szybkością pracy, wielkością pamięci RAM, wyświetlaną rozdzielczością obrazu, liczbą dostępnych kolorów oraz częstotliwością odświeżania obrazu. 

cd dvd rom
CD/DVD-ROM

CD/DVD–ROM – (Pamięć tylko do odczytu na dysku kompaktowym). Pamięć zewnętrzna o bardzo dużej pojemności pozwalająca jedynie na odczyt danych.

dysk twardy
DYSK TWARDY

Element komputera służący do trwałego przechowywania danych. Na twardym dysku znajduje się oprogramowanie decydujące o funkcjonalności komputera: system operacyjny i programy użytkowe.

zasilacz
ZASILACZ

Zasilacz komputera zamienia prąd zmienny dostępny w sieci elektrycznej na cały zestaw napiąć potrzebnych do pracy komputera. Jego stabilna i niezawodna praca w dużej mierze przekłada się na stabilność działania i na żywotność pozostałych elementów komputera.

slide13

Urządzenia

wejściowe

Pamięci masowe

Skaner

Mysz

Klawiatura

skaner
SKANER

Skaner to urządzenie służące do wytworzenia cyfrowego obrazu obiektu, np. zdjęcia, a następnie wprowadzenie go do komputera.

slide15
MYSZ

Mysz to urządzenie, które służy do komunikacji użytkownika z komputerem. W wielu przypadkach pozwala zastąpić klawiaturę, często jego użycie jest znacznie wygodniejsze.

klawiatura
KLAWIATURA

Klawiatura, jest to podstawowe urządzenie służące do wprowadzania danych przez użytkownika komputera.

slide17

Urządzenia

wyjściowe

Monitor

Drukarka

Ploter

Pamięci masowe

monitor
MONITOR

Monitor to urządzenie służące do wyświetlania informacji przekazywanej przez komputer, na nim ukazuje się to wszystko nad czym właśnie pracujemy.

drukarka
DRUKARKA

Drukarka to podstawowe urządzenie wyjścia służące do wydruku danych z komputera. Wyróżniamy trzy rodzaje drukarek : igłowe, atramentowe i laserowe

ploter
PLOTER

Ploter to urządzenie peryferyjne rysujące opracowane komputerowo wykresy, linie na nośniku fizycznym (np. papierze) za pomocą pisaków umieszczonych na ruchomej głowicy.

slide21

Pamięci

masowe

CD, DVD

HDD

FDD

Pendrive

cd dvd
CD, DVD

CD(Compact Disc, płyta kompaktowa)to krążek służący do odtwarzania cyfrowo zapisanego dźwięku lub informacji za pomocą promienia laserowego.

DVD(Digital Versatile Disc, Cyfrowy Dysk Video)to rodzaj nośnika danych, przypominający płytę CD-ROM. Ilość danych zapisanych na płycie DVD jest jednak dużo większa. Istnieje kilka możliwych sposobów nagrywania płyty DVD różniących się pojemnością płyty. Można na niej nagrać aż do 17 GB danych.

slide23
FDD

FDD (Floppy Disk Drive) jest to urządzenie umożliwiające zapisywanie odczytywanie dyskietek, charakteryzujące się stałą niezbyt dużą prędkością obrotową. Najczęściej używane są napędy dysku elastycznego średnicy 3,5 cala. Spotyka się również napędy dysku elastycznego średnicy 5, 25 cala.

pendrive
PENDRIVE

Pendrive to zewnętrzna pamięć dyskowa ROM typu FLASH podłączana przez port USB. Najkrótsza charakterystyka urządzenia sprowadza się do stwierdzenia: dyskietka dużej pojemności na porcie USB.