استاد: زمان زاده نگارش : محمدباقر مقدم نیا موضوع: (Medicom) شرکت مه شکن سازه (BPR) مدیریت - PowerPoint PPT Presentation

slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
استاد: زمان زاده نگارش : محمدباقر مقدم نیا موضوع: (Medicom) شرکت مه شکن سازه (BPR) مدیریت PowerPoint Presentation
Download Presentation
استاد: زمان زاده نگارش : محمدباقر مقدم نیا موضوع: (Medicom) شرکت مه شکن سازه (BPR) مدیریت

play fullscreen
1 / 15
استاد: زمان زاده نگارش : محمدباقر مقدم نیا موضوع: (Medicom) شرکت مه شکن سازه (BPR) مدیریت
138 Views
Download Presentation
brooks
Download Presentation

استاد: زمان زاده نگارش : محمدباقر مقدم نیا موضوع: (Medicom) شرکت مه شکن سازه (BPR) مدیریت

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. به نام خدا استاد: زمان زاده نگارش : محمدباقر مقدم نیا موضوع: (Medicom) شرکت مه شکن سازه (BPR)مدیریت

 2. مقدمه: شرکت مه شکن سازه فعالیت خود را در سال 1373 آغاز کرد و در سال 1377 به طور رسمی ثبت گردید. این شرکت،متشکل از سه بخش (دفتر مرکزی و دو کارخانه) می باشد.از خدمات این شرکت می توان به: ساخت،طراحی و تجهیز کردن آمبولانس،ساخت و طراحی تجهیزات پزشکی مانند برانکارد،تجهیز کردن بیمارستانها و اتاق عمل و ... اشاره کرد. این شرکت دارای صادرات و واردات با کشورهایی مانند آلمان،ترکیه،چک می باشد. به طوری که مواد خام قابل استفاده را وارد و محصولات خود را به فروش می رساند.

 3. استراتژی: بعد از تصمیم این شرکت مبنی بر گسترش ابعاد کاری خود،نیاز به ایجاد تحول در فعالیت ها به وجود آمد.هدف از انجام مدیریت مجدد بر روند کاری این شرکت،قدیمی و از رده خارج شدن سیستم کاری آن،راه اندازی خطوط تولید جدید،گسترش فعالیت کارخانه ها،ارائه محصولات و خدمات جدید،افزایش کیفی محصولات،کاهش هزینه های مصرفی،افزایش سطح بازار هدف،خصوصا بازار خارج از کشور می باشد.

 4. AS-IS مشتری تماس با شرکت ارسال کاتالوگ سفارش انبار کارخانه خرید مواد خام چک کردن مشتری چک کردن تولید DELIVERY SERVICE کندن کف سقف سازی تحویل شرکت نصب تجهیزات برق

 5. TO-BE مشتری سفارش کارخانه تولید کندن کف سقف سازی نصب تجهیزات برق ارسال مشتری

 6. Principle 0 : stream line ساده سازی مطابق این اصل تا حد امکان پروسه را ساده و مواردی که باعث اتلاف وقت می شد،حذف کردیم.برای این منظور،مشتری مستقیما با کارخانه در تماس است نه به طور واسطه از طریق شرکت.پس از آماده شدن محصول نیز،کارخانه مستقیما آن را برای مشتری صادر می کند.سیستم انبارداری و خرید مواد اولیه نیز مطابق این اصل بهینه شده است.به طوری که با استفاده از یک نرم افزار،موجودی دقیق اجناس قابل دسترسی است و با اتمام یک کالا،دفتر مرکزی آن را خریداری می کند.پیش از این،تعداد کالاها با شمردن دستی به دست می آمد و از طریق تلفن بین انبار و دفتر مرکزی خرید صورت می گرفت.نبود آمار دقیق از اجناس موجب ضرر و زیان می گشت.

 7. Principle 1: lose wait حذف زمان انتظار مطابق این اصل،زمان انتظار را تا حد امکان کاهش دادیم. قبل از انجام مدیریت مجدد،خط تولید آمبولانس،به صورت خطی انجام می شد.یعنی چند گروه با کار های متفاوت،یکی پس از دیگری کارهای خود را انجام می دادند.حال این گروه ها،طوری به حداقل رسیده اند و با هم کار می کنند که کارهایشان با یکدیگر تداخل نداشته باشد.

 8. Principle 2:orchestrade هماهنگ سازی بنا بر این اصل،یک سری از قطعات آمبولانس ها،که پیش از این درون کارخانه تولید می شد،به شرکت های تواناتر در آن ضمینه سپرده شد.برای مثال،تولید برانکارد پیش از این درون کارخانه صورت می گرفت.حال با (up sourceقیمتی مشابه در یک کارخانه دیگر ( با کیفیتی بهتر ساخته و خریداری می شود.

 9. Principle 3:mass customize سفارش سازی انبوه با ساخت و ارائه ی یک پایگاه اینترنتی،می توان نوعی تعامل میان مشتری و کارخانه بر سر محصول مورد نظر ایجاد کرد.پیش از،مشتری مجبور به انتخاب یکی از چند مدل ذکر شده در کاتالوگ بود.حال می تواند با انتخاب اجزای محصول خود نوعی شخصی سازی صورت دهد.برای مثال نوع ماشین،امکانات داخل آن و... را انتخاب کند.

 10. Principle 4:synchronize همزمان سازی با اضافه کردن بخش سفارش و خرید اینترنتی، همچنین هماهنگی انبار و دفتر مرکزی برای تامین کالاهای مورد نیاز،و مدیریت این امکانات جدید،نوعی هماهنگی میان بخش های بالا دست و پایین دست و بخش داخلی به وجود آمده است.این هماهنگ سازی میان بخش های فیزیکی و غیر فیزیکی،(تولید و خرید و فروش)باعث افزایش بازده کار و جلوگیری از تاخیر است. بدین ترتیب،محصولی منتظر فروش نمی ماند و همچنین حجم بالای تقاضا باعث ایجاد بی نظمی نمی شود.

 11. Principle 5:digitalize الکترونیکی کردن اطلاعات بنا بر این اصل،سیستم کاردکسی (کاغذی) انبار،با یک نرم افزار جایگزین شده است.به این طریق موجودی دقیقی از مواد خام همواره موجود است.همچنین تبلیغات اینترنتی و کاتالوگ به صورت فایل متنی،جایگزین تبلیغات کاغذی شده است.ارسال فکس و نامه الکترونیکی نیز نا هماهنگی های قبل میان دفتر مرکزی و کارخانه به علت استفاده از تلفن به وجود می آمد را رفع کرده است.

 12. Principle 6:vitrify شفاف سازی با ساختن یک پروفایل شخصی برای هر مشتری و آپدیت روزانه ی آن،این امکان برای مشتری به وجود می آید که در هر لحظه بداند که سفارشش جه مرحله ای را طی می کند.در موارد ارسال محصول به خارج از کشور و شهرستان ها می توان به کمک دستگاه ردیاب این امکان برای مشتری فراهم شود که محصول مورد نظر در کجا قرار دارد.

 13. Principle 7:sensitize حساس سازی می توان قسمتی بر روی پایگاه اینترنتی،برای ثبت واکنش های مشتریان و بازار هدف،مبنی بر وجود معایب،ایده های جدید و ... برای افزایش سطح کیفی محصولات در نظر گرفت.همچنین می توان در هر مرحله از تولید به وسیله ی نرم افزار های هوشمند،معایب و باگ های احتمالی شناسایی و رفع گردد.

 14. IT tools ابزارهای فناوری اطلاعات 1-نرم افزار هایی برای کنترل موجودی انبار،کنترل کیفیت محصولات 2-پایگاه اینترنتی برای تبلیغات و خرید اینترنتی 3-استفاده از یک دیتا بیس برای ایجاد پروفایل مشتری برای کنترل محصول خود 4-ردیاب روی محصولات ارسالی برای رهگیری آن ها 5-پست الکتریکی و فکس به منظور هماهنگی میان مشتریان و کارخانه،دفتر مرکزی و کارخانه 6-یک شبکه داخلی برای هماهنگی قسمت های مختلف

 15. Result نتیجه گیری با وجود نیاز به هزینه زیاد و زمان و نیروی انسانی برای انجام چنین کاری،انتظار می رود سود و پیشرفت قابل توجهی نتیجه شود: 1-افزایش سطح کیفی محصولات 2-کاهش زمان تولید،افزایش تولیدات در بازه زمانی مشابه با قبل 3-توانایی استفاده از حداکثر نیرو های انسانی برای تولید محصولات جدید 4-شناسایی نیازهای بازار از طریق استفاده از بازخورد های مشتریان 5-کاهش هزینه ها و اتلافات،به علت حذف هزینه های امور کاغذی و وجود موجودی دقیق در هر لحظه 6-افزایش سطوح بازار هدف و سهم بازار