Szkoła podstawowa, gimnazjum i ponadgimnazjalna
Download
1 / 6

Aut orzy - PowerPoint PPT Presentation


  • 109 Views
  • Updated On :

Szkoła podstawowa, gimnazjum i ponadgimnazjalna. Przegląd Projektu. Zakres nauczania. Przedział wiekowy. 7-18 lat. Cele. Wzmożenie kontroli frekwencji i postępów w nauce. Opis.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Aut orzy' - braden


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Slide1 l.jpg

Szkoła podstawowa, gimnazjum i ponadgimnazjalna

Przegląd Projektu

Zakres nauczania

Przedział wiekowy

7-18 lat

Cele

Wzmożenie kontroli frekwencji i postępów w nauce

Opis

„Dziennik ocen online” to serwis internetowy znajdujący się pod adresem http://dziennikcen.pl. Rodzice za pomocą przeglądarki internetowej zyskują stały dostęp do ocen, uwag i frekwencji swoich dzieci z możliwością analizy postępów w nauce na podstawie licznych statystyk wzbogaconych dynamicznymi wykresami.Danymi umieszczonymi w serwisie administruje wychowawca, który rejestruje indywidualne konto klasy w serwisie.

Oprócz rodziców/uczniów i wychowawcy z danych zgromadzonych w serwisie może korzystać dyrektor szkoły, który widzi dane wszystkich klas szkoły zarejestrowanych w „Dziennik ocen online”.

Oprogramowanie

Słowa kluczowe

Przeglądarka internetowa

dziennik, internetowy, elektroniczny, oceny, frekwencja

Autorzy

Krzysztof Gruchała

Zespół Szkół - Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej

Rawa Mazowiecka


Slide2 l.jpg

Planowanie i zarządzanie działaniami Nauczyciela (1/3)

Projekt który będę opisywał został napisany w listopadzie-grudniu 2007 roku w języku PHP (z wykorzystaniem JavaScript i MYSQ) i wdrażany do użytku szkolnego od dnia 01 stycznia 2008 roku. Projekt jest wciąż rozwijany i wiele pomysłów w jego realizację pochodzi od uczniów oraz rodziców. Z „Dziennika ocen online” korzysta 31 uczniów (rodziców) klasy której jestem wychowawcą. Oprócz tego to innowacyjne działanie wprowadziło 56 innych wychowawców z całej Polski i jego działaniem objętych jest obecnie 1154 uczniów.- dane z dnia 06 września 2008.

Projekt „Dziennik ocen online” jest projektem skierowanym zarówno do indywidualnych osób, jak i do całych szkół Bez względu czy działanie jest realizowane przez jednego nauczyciela, kilku czy też przez wszystkich nauczycieli w szkole, proces wdrażania „Dziennika ocen online” jest zawsze taki sam. Poniżej opiszę działania nauczyciela (wychowawcy) jakie musi wykonywać aby projekt był poprawnie zarządzany.

Proces wdrażania „”Dziennika ocen online” rozpoczynamy od rejestracji klasy w serwisie poprzez wypełnienie formularza online. Tak przygotowany formularz przesyłamy do administratora serwisu i po weryfikacji danych konto zostaje stworzone – treść formularza wymaga pieczątki szkoły oraz pieczątki i podpisu dyrektora (procedura ta ma zapobiec tworzenia „kont klas widmo” przez osoby do tego niepowołane).


Slide3 l.jpg

Planowanie i zarządzanie działaniami Nauczyciela (2/3)

Po zalogowaniu się na konto osobiste dalsza administracja kontem klasy odbywa się bez udziału administratorów serwisu. Nauczyciel sam tworzy konta uczniów i konta przedmiotów. Wraz ze stworzeniem konta ucznia/rodzica, mogą oni się logować na swoje konto – każde konto jest chronione hasłem i nie jest możliwe przeglądanie kont innych uczniów.

Po założeniu tych danych pozostało nam tylko systematyczne wprowadzanie danych do serwisu – oceny i frekwencja ucznia.

System pozwala na szybkie i przyjemne wprowadzanie danych. Aby korzystać z dobrodziejstw programu korzystamy z licznych klawiszy skrótów które są szczegółowo opisane w często pojawiających się w serwisie podpowiedziach.

Wprowadzone dane generują nam szereg statystyk, dzięki którym łatwiej nam analizować obecny stan postępów w nauce i frekwencji.

Dokumenty

formularzonline


Slide4 l.jpg

Planowanie i zarządzanie działaniami Nauczyciela (3/3)

Wprowadzone dane generują nam szereg statystyk ocen i frekwencji, dzięki którym łatwiej nam analizować obecny stan postępów w nauce i frekwencji.

Dokumenty


Slide5 l.jpg

Projekt w pracy nauczyciela

Każdy wychowawca przed spotkaniem z rodzicami boryka się z koniecznością analizy ocen i frekwencji swoich wychowanków. Opisany projekt ma pomóc wychowawcy przeprowadzić taką analizę oraz sprawić aby była ona dostępna również dla rodziców i uczniów w każdej porze roku szkolnego.

  • Wybrana opinia rodzica na temat projektu dziennika internetowego:

    • „Jestem bardzo zadowolony że mogę przeglądać oceny swojego syna przez Internet. Nie zastąpi to oczywiście kontaktu osobistego z wychowawcą, ale jest bardzo pomocne w kontroli swoich dzieci.”

  • Wybrana opinia ucznia na temat projektu dziennika internetowego:

    • „Rozumiem, że z punktu widzenia rodzica to super sprawa, z mojego uczniowskiego punktu troszkę gorsza bo rodzice wiedzą o wszystkim zanim zdążę ich na to przygotować . Ale jako uczeń postrzegam również pozytywy tego rozwiązania gdyż znam wszystkie swoje oceny – pamięć jest niestety zawodna a tu widać wszystko co jest w prawdziwym dzienniku.


Slide6 l.jpg

Informacje o szkole i nauczycielu

Jestem nauczycielem w Zespole Szkół – Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Rawie Mazowieckiej.

Szkołę tą ukończyłem 1994 roku a od roku 1997 jestem jej pracownikiem. Pracuje na stanowisku nauczyciela informatyki i nauczam przedmiotów informatycznych w liceum profilowanym, technikum i zasadniczej szkole zawodowej. Obecnie w roku szkolnym 2007/2008 jestem wychowawcą klasy pierwszej liceum profilowanego o profilu zarządzanie informacją, która jest objęta projektem Dziennik ocen online.