dro s internets n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Drošs internets PowerPoint Presentation
Download Presentation
Drošs internets

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 21

Drošs internets - PowerPoint PPT Presentation


 • 171 Views
 • Uploaded on

Drošs internets. Ceļvedis vecākiem. Sagatavoja Jaunogres vidusskolas 10. klases skolnieks Maksims Aleksandrenkovs. Fakti pārdomām. Viena trešdaļa bērnu vecumā no 9 līdz 10 gadiem ik dienu atrodas internettīklā, bet pusaudži pēc 15 gadiem dara to gandrīz pilnā sastavā - 80%.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

Drošs internets


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
dro s internets

Drošs internets

Ceļvedis vecākiem

Sagatavoja Jaunogres vidusskolas 10. klases skolnieks

Maksims Aleksandrenkovs

fakti p rdom m
Fakti pārdomām
 • Viena trešdaļa bērnu vecumā no 9 līdz 10 gadiem ik dienu atrodas internettīklā, bet pusaudži pēc 15 gadiem dara to gandrīz pilnā sastavā - 80%.
 • Latvijā tikai 4% vecāku izmanto speciālu programmu, lai nodrošinātu bērnu aizsardzību internetā (Eiropā tādu vecāku ir aptuveni 14%).
potenci lie upuri
Potenciālie upuri
 • Pusaudži ir visievainojamākā grupa.
 • Neskatoties uz to, ka saskarsme internetā var būt pilnīgi anonīma, pusaudži ne vienmēr izmanto šo iespēju aizsargāt sevi, jo neapzinās līdz galam iespējamās sekas.
jaunie cilv ki visievainojam kie priek aundariem
Jaunie cilvēki, visievainojamākie priekš ļaundariem:
 • iesācēji internetā, kuri nezina un neievēro tīkla etiķeti;
 • nedraudzīgie lietotāji;
 • cilvēki, kuriem patīk izmēģināt kaut ko jaunu, kas ir saistīts ar asām izjūtām;
 • cilvēki, kuri aktīvi mēklē uzmanību un pieķeršanos;
 • dumpinieki;
jaunie cilv ki visievainojam kie priek aundariem1
vientuļie vai pamestie;

ziņkārīgie;

cilvēki, kuriem ir problēmas ar seksuālo orientāciju;

tie, kurus pieaugušie var viegli apmānīt;

tie, kuriem patīk subkultūra, kura nav saprotama viņu vecākiem.

Jaunie cilvēki, visievainojamākie priekš ļaundariem:
paz mes ka b rns k u v is par upuri
Pazīmes, ka bērns kļuvis par upuri
 • Bērns pavada daudz laika internetā.

Vairākums bērnu, kurus izmanto noziedznieki, veltīja ļoti daudz laika tīklam, it īpaši “čatam”. Bieži vien viņi aizver savas istabas durvis un slēpj, ar ko viņi nodarbojas datorā.

slide7
Ģimenes datorā paradās pornogrāfiskie materiāli.

Noziedznieki bieži izmanto tādus materiālus. Kā iemeslu seksuālas sarunas sākumam, ļaundari var apgādāt bērnus ar fotogrāfijām, ar norādēm uz attiecīgiem saitiem un sūtīt erotiska satura paziņojumos.

slide8
Bērnam zvana nepazīstami cilvēki vai viņš pats zvana uz nepazīstamiem numuriem, dažreiz uz citu pilsētu.
 • Neļaujiet bērnam satikties ar svešiniekiem!
slide9
Bērns saņēma vēstules, dāvanas vai sūtījumus no nepazīstama cilvēka.

Parasti noziedznieki sūta saviem potenciālajiem upuriem vēstules, dāvanas vai sūtījumus. Seksuālie manjaki pat nosūta brauciena biļetes, lai pierunātu bērnu personīgi satikties.

slide10
Bērns atturīgi izturas pret ģimeni un draugiem; ātri izslēdz datora monitoru vai pārslēdzas uz citu „logu”, ja istabā ienāk pieaugušais.

Internet-noziedznieki cenšas izšķirt bērnu ar viņa ģimeni un bieži pārspīlē nelielas nepatikšanas bērna attiecībās ar tuviniekiem.

slide11
Bērns izmanto svešus datus, ienākot internetā.

Pat bērni, kuriem mājās nav interneta, var satikties ar vajātāju, ienākot internetā pie draugiem vai kaut kādā sabiedriskā vietā, piemēram, bibliotēkā. Kādreiz noziedznieki piedāvā saviem upuriem savus datus, lai būtu iespēja ar viņiem sazināties.

rekomend cijas vec kiem
Rekomendācijas vecākiem
 • Izstāstiet saviem bērniem par ļaundaru esamību un par iespējamiem draudiem internettīklā!
slide13
Neļaujiet maziem bērniem izmantot “čatus” – briesmas ir pārmērīgi lielas. Tikai tad, kad bērns izaugs, var atļaut sazināties saitos, kuri tiek kontrolēti. Vispār, jebkurā vecumā labāk, lai bērni apmeklētu tikai tādus “čatus”.
slide14
Ja Jūsu bērni izmanto “čatus”, Jums jāzina, kādus, un ar ko viņi tur sazinās. Personīgi apmeklējiet “čatu”, lai pārbaudītu par kādām tēmām tur notiek apspriešanās.
slide15
Iestāstiet bērniem, ka nekad nevar atstāt kopējo “čatu”. Daudziem saitiem ir „privātistabas”, kur lietotāji var sarunāties divatā, un administratori nevar lasīt šīs sarunas.
slide16
Pieslēgtajam pie internettīkla datoram jāatrodas kopējā istabā, nekad neuzstādiet to bērna guļamistabā! Noziedzniekam būs daudz grūtāk uzsākt attiecības, ja datora ekrāns būs labi redzams pieaugušajiem. Bet pasēdēt bērnam blakus, kad viņš atrodas internettīklā, nepieciešams jebkurā gadījumā.
slide17
Kamēr bērni ir mazi, būtu labāk izmantot e-pastu ar ģimenes (vecāku) adresi, nevis personīgi bērnam izveidotu.
slide18
Izstāstiet bērniem, ka nekad nevar atbildēt uz nepazīstamu cilvēku paziņojumiem vai e-pasta vēstulēm. Ja bērni izmanto datorus vietās, kurās Jūs nevarat viņus kontrolēt, piemēram, bibliotēkā, skolā vai mājās pie draugiem, noskaidrojiet, kādas aizsargprogrammas tur tiek izmantotas.
slide19
Izdariet visu, lai pārtrauktu Jūsu bērna kontaktus ar ļaundari. Noteikti jāgriežas policijā. Saglabājiet visu informāciju, kura var noderēt policijai: e-pasta adreses, saišu un “čatu” adreses un paziņojiet tās attiecīgajiem dienestiem!