student motyvacijos fiziniam aktyvumui laisvalaikiu vertinimas n.
Download
Skip this Video
Download Presentation
STUDENTŲ MOTYVACIJOS FIZINIAM AKTYVUMUI LAISVALAIKIU VERTINIMAS

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 14

STUDENTŲ MOTYVACIJOS FIZINIAM AKTYVUMUI LAISVALAIKIU VERTINIMAS - PowerPoint PPT Presentation


  • 231 Views
  • Uploaded on

STUDENTŲ MOTYVACIJOS FIZINIAM AKTYVUMUI LAISVALAIKIU VERTINIMAS. Mindaugas Misiūnas Lektorė Vaida Kerulienė. Temos aktualumas.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'STUDENTŲ MOTYVACIJOS FIZINIAM AKTYVUMUI LAISVALAIKIU VERTINIMAS' - bazyli


Download Now An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
student motyvacijos fiziniam aktyvumui laisvalaikiu vertinimas

STUDENTŲ MOTYVACIJOS FIZINIAM AKTYVUMUI LAISVALAIKIU VERTINIMAS

Mindaugas Misiūnas

Lektorė Vaida Kerulienė

temos aktualumas
Temos aktualumas

Mokymo programose gerokai sumažinus privalomų kūno kultūros pratybų, daugumoje aukštųjų mokyklų sumažėjo studentų fizinis aktyvumas. Jau pirmaisiais studijų metais studentai praranda galimybę išsiugdyti reguliarių fizinių pratimų poreikį. Antra vertus, studentai, reguliariai sportavę vidurinėse mokyklose, aukštosiose mokyklose gana dažnai neturi galimybių, o kartais ir noro realizuoti asmeninių fizinės saviugdos programų. Daugelis mokslininkų mano, kad didelė dalis jaunimo suvokia būtinumą patiems rūpintis savo sveikata, kad viena iš paprasčiausių ir efektyviausių žmogaus organizmo stiprinimo priemonių yra fizinis aktyvumas, tačiau jaunuoliai mažai, o dažniausiai nieko konkretaus nedaro.

tyrimo tikslas ir u daviniai
Tyrimo tikslas ir uždaviniai
  • Tyrimo tikslas – įvertinti studentų motyvaciją fiziniam aktyvumui laisvalaikiu, lyginant skirtingo fizinio pasirengimo grupes.
  • Tyrimo uždaviniai: nustatyti studentų fizinio aktyvumo dažnumą ir trukmę; įvertinti studentų sveikatos būklę; išsiaiškinti veiksnius skatinančius studentus laisvalaikiu sportuoti; identifikuoti priežastis trukdančias studentams laisvalaikiu sportuoti.
tyrimo objektas
Tyrimo objektas

Tyrimoobjektas - Studentų motyvacijos fiziniam aktyvumui.

tyrimo metodai
Tyrimo metodai

Atliktaskiekybinis tyrimas, kuriam pasirinkta anoniminė anketinė apklausa, vykdyta Utenos kolegijos sveikatos priežiūros ir socialinės rūpybos fakultete. Apklausoje dalyvavo Utenos kolegijos studentai (n=50). Anketinė apklausa vykdyta

nuo 2013 – 03 – 13 iki 2013 – 03 – 27.

tyrimo rezultatai
Tyrimo rezultatai

Apklausoje dalyvavo studentai iš keturių skirtingų studijų programų: odontologinės priežiūros, kineziterapijos, kosmetologijos ir socialinio darbo. Buvo klausiama klausimų apie asmens fizinę veiklą, bendrą sveikatos būklę ir kokia fizine veikla užsiima arba galbūt norėtų užsiimti.

tyrimo rezultatai1
Tyrimo rezultatai
  • Respondentų buvo klausiama, kas geriausiai apibūdina jų fizinį aktyvumą, ar pastovus treniravimasis, arba toks aktyvus poilsis, kaip pasivaikščiojimai, važiavimas dviračiu, bėgiojimas ir t.t. Didžioji dalis, net 92% atsakė, kad jiems yra labiau priimtinas aktyvus poilsis, negu pastovus treniravimasis, kuris apklausus tiriamuosius užėmė tik 8%.
tyrimo rezultatai2
Tyrimo rezultatai
  • Apklaustieji dažniausiai sportuoja laisvalaikiu, į šį klausimą teigiamai atsakė 64 proc. respondentų, o 36 proc. neigiamai tai reiškia , kad jie neužsiima jokia fizine veikla. Priežastys, kurios lėmė pasyvų gyvenimo būdą , yra laiko stoka 41 proc., finansinės problemos 18 proc., nemėgimas sportuoti 29 proc., kitos priežastys 12 proc.- dažniausiai buvo įvardijama sveikatos problemos.
tyrimo rezultatai3
Tyrimo rezultatai

Respondentų paklausus kiek kartų per pastarąsias 7 dienas buvo fiziškai aktyvūs ne mažiau kaip valandą per dieną16 proc. studentų nebuvo fiziškai aktyvūs nė vienos dienos, 8 proc. studentų fiziškai aktyvūs buvo tik vieną dieną per savaitę, 38proc. studentų fiziniu aktyvumu užsiėmė tik dvi dienas per savaitę, 22 proc. studentų fiziškai aktyvūs buvo tris dienas per savaitę, 12 proc. studentų fiziniu aktyvumu užsiėmė keturias dienas per savaitę ir tik 4 proc. studentų buvo fiziškai aktyvūs penkias ir daugiau dienų per savaitę. Mėgstamiausios fizinės veikos nurodė 52 proc. mankštą, 32proc. yra bėgimas, kita fizinė veikla 16proc., tokia kaip plaukimas, treniravimasis sporto salėje, joga.

tyrimo rezultatai4
Tyrimo rezultatai

Respodentų buvo paprašyta įvertinti savo bendrą sveikatos būklę per pastaruosius 12 mėnesių: 10 proc. įvertino puikiai įvertino, 52 proc. gerai, 32 proc. vidutiniškai, 6%, prastai. Dažniausiai sirgo 26 proc. kvėpavimo organų ligomis, 14proc. infekcinėmis ligomis, 12 proc., virškinimo sistemos ligomis, 24 proc. buvo apsinuodiję, susižeidę ar patyrę kitas traumas, 24 proc. nesirgo jokiomis ligomis, 56 proc. studentų savo psichinę emocinę sveikatą vertina geriau, negu 44 proc., kurie geriau įvertino savo fizinę sveikatą.

tyrimo rezultatai5
Tyrimo rezultatai

Respodentai nurodė , kokios priežastys lemia, skatina arba motyvuotų jų norą užsiimti fizine veikla 30 proc. noras būti patraukliems, atrodyti estetiškai, gražiai, 20proc. jaustųsi geriau,nes tai yra atgaiva kūnui, 15 proc. stiprina raumenys, lavina lankstumą, 15proc. stiprinti bendrą organizmo sveikatą ir imunitetą,15 proc. atsipalaidavimo priemonė(suvaldyti stresą,laikas skirtas apmąstymams),5proc. galimybė bendrauti su kitais žmonėmis.

i vados
Išvados
  • Didžioji dalis respondentų per pastarąja savaitę buvo fiziškai aktyvūs nuo dviejų iki trijų dienų, vienas penktadalis fizine veikla užsiėmė nuo keturių iki penkių dienų, o visiškai neaktyvių vienas penktadalis.
  • . Savo sveikatos būklę per pastarus metus įvertino: puikiai vienas trečdalis, gerai daugiau negu pusė respodentų, vidutiniškai du trečdaliai ir prastai – vienas trečdalis. Daugiau negu pusė studentų savo psichinę emocinę sveikatą vertina geriau, negu fizinę sveikatą.
i vados1
Išvados
  • Didžiausia nesportavimo priežastis, laiko stoką nurodė du penktadaliai respodentų , finansinės problemas nurodė vienas penktadalis, visi kiti likusieji respodentai nurodė sveikatos problemas, nemėgimą sportuoti, motyvacijos stoką.
  • Apklaustieji studentai nurodė priežastis kas juos motyvuoja arba motyvuotų sportuoti apie trečdalį teigė, kad būti patraukliems, atrodyti gražiai, estetiškai, vienas trečdalis lavinti kūną, stiprinti imunitetą ir bendrą sveikatos būklę, o likusieji nurodė kaip atsipalaidavimo priemonė, valdyti stresui, susikaupti apmąstymams ir aišku galimybę bendrauti su kitais žmonėmis