miasto lw w n.
Download
Skip this Video
Download Presentation
Miasto Lwów

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 10

Miasto Lwów - PowerPoint PPT Presentation


 • 151 Views
 • Uploaded on

Miasto Lwów. Rynek Lwowski. Rynek lwowski  to główny plac Starego Miasta, w kształcie zbliżonym do kwadratu, z którego rogów wychodzą pod kątem prostym po dwie uliczki. Wokół Rynku wznoszą się cztery linie kamieniczek. Ich łączna liczba wynosi 44.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Miasto Lwów' - axl


Download Now An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
rynek lwowski
Rynek Lwowski
 • Rynek lwowski  to główny plac Starego Miasta, w kształcie zbliżonym do kwadratu, z którego rogów wychodzą pod kątem prostym po dwie uliczki. Wokół Rynku wznoszą się cztery linie kamieniczek. Ich łączna liczba wynosi 44.
 • Nie tworzą one w zasadzie żadnej jedności - różnią się zarówno wiekiem, stylem architektonicznym, jak i wartością artystyczną budynków. Każda jest inna i ma inną historię, ich zewnętrzne kształty to istny kalejdoskop stylu i smaku.
 • Lwów ze swym Rynkiem był świadkiem wielu ważnych dziejowych wydarzeń.
star wka lwowska
Starówka Lwowska
 • Stare Miasto we Lwowie – zabytkowa dzielnica Lwowa, część miasta lokowana w 1356 przez Kazimierza Wielkiego na prawie magdeburskim. W 1998 Stare Miasto razem z Wysokim Zamkiem, Podzamczem i archikatedralnym sobrem św. Jura zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
kolumna adama mickiewicza
Kolumna Adama Mickiewicza
 • Kolumna Adama Mickiewicza  jest bardzo ważnym pomnikiem wspaniałego poety jakim był Adam Mickiewicz. Mieści się ona na Placu Mickiewicza, na Starym Mieście  Pomnik w stylu neoklasycystycznym został zaprojektowany przez Antoniego Popiela, wzniesiony w latach 1902-1904, a jego uroczyste odsłonięcie miało miejsce 30 października 1904 roku. Plany co do jego budowy miały miejsce już w 1897 roku. Adam Mickiewicz to poeta, który umiłował sobie Lwówi zawsze bardzo chętnie powracał sercem i myślami do swojego ukochanego miasta.
pa ac potockich
Pałac Potockich
 • Pałac Potockich we Lwowie został wybudowany w stylu neorenesansowym dla członka jednego z najpotężniejszych rodów XIX-wiecznej Europy. Dzisiaj mieści w sobie oddział Lwowskiej Galerii Sztuki. Jest też lwowską rezydencją prezydenta Ukrainy.
kaplica biom w
Kaplica Biomów
 • Kaplica Biomów, znana też jako Kaplica Ogrójcowa, została wzniesiona na początku XVII w. obok Katedry Łacińskiej. Jest jednym z pierwszych w Europie Środkowej przykładów sztuki manierystycznej, której twórcy dążyli do doskonałości formalnej 
kamienica kr lewska
Kamienica Królewska
 • Kamienica, dziś zwana Królewską, została zbudowana w r. 1580 dla zamożnego lwowskiego kupca Konstantego Korniakta, wpływowego, pochodzącego z Krety Greka, który we Lwowie odnalazł swój ziemski raj. Budowla, zaprojektowana przez Piotra Barbona (niektórzy widzą tu raczej rękę jego ucznia, Pawła Rzymianina), wyróżnia się włoskim dziedzińcem arkadowym
cerkiew wniebowzi cia maryi panny
Cerkiew Wniebowzięcia Maryi Panny
 • Cerkiew Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Lwowie została wzniesiona w stylu renesansowym w latach 1591-1629 z inicjatywy Bractwa Uspienskiego. Dawniej mieścił się tu gotycki kościół, a następnie cerkiew, której fundatorem był hospodar mołdawski Aleksander Łopuszanin
arena lw w
Arena Lwów
 • Arena Lwów jest najnowocześniejszym i jednym z najnowszych boisk do piłki nożnej w Europie. To wygodny i wspaniały kompleks sportowy z rozwiniętą infrastrukturą zbudowany specjalnie dla przeprowadzenia Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012 i powołany do obsługi wydarzeń sportowych i rozrywkowych na najwyższym poziomie.
slide10

Wykonał

 • Tomasz Pruszkowski