przedszkole krasnal ha aba a w ka mierzu n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Przedszkole „Krasnal Hałabała” w Kaźmierzu PowerPoint Presentation
Download Presentation
Przedszkole „Krasnal Hałabała” w Kaźmierzu

play fullscreen
1 / 29
Download Presentation

Przedszkole „Krasnal Hałabała” w Kaźmierzu - PowerPoint PPT Presentation

arlais
203 Views
Download Presentation

Przedszkole „Krasnal Hałabała” w Kaźmierzu

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. Przedszkole „Krasnal Hałabała” w Kaźmierzu „Pośród drzew zielonych nasze jest Przedszkole, z Hałabałą się co rano bawić wolę (…) H. Tomikowska – HYMN PRZEDSZKOLA [fragm.]

 2. Przedszkole „Krasnal Hałabała” w Kaźmierzu- TO ODKRYWAMY TAJEMNICE PRZYRODY Z KRASNALEM HAŁABAŁĄ

 3. Pałac neogotycki rodziny Sachsen-Coburg-Gothazbudowany w XIX wieku w stylu romantycznym, otoczony parkiem krajobrazowym z XIX w. - obecnie znajdują się w nim dwa oddziały przedszkolne ŹRÓDŁO: www.powiat-szamotuły.pl

 4. HISTORIA PRZEDSZKOLA • Przedszkole rozpoczęło działalność 1 października 1974 roku w pomieszczeniach zaadaptowanych nad gorzelnią w Nowej Wsi. Otwarcia przedszkola dla dzieci pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych dokonał dyrektor Kombinatu PGR mgr inż. T. Maryś. Dyrektorem przedszkola została pani K. Student. Placówka była dwuoddziałowa: 3, 4-latki i 5, 6-latki • W 1981 roku z pomieszczeń „gorzelnianych” oddziały przedszkolne przeniesione zostały do XIX-wiecznego pałacu. • W 1986 roku Kombinat PGR rozpoczął budowę przedszkola w pobliskim parku, którego budowa została zakończona w 1987 roku; 15 grudnia tego roku odbyła się uroczystość otwarcia nowego przedszkola • 1 czerwca 1989 roku przedszkole otrzymało imię „KRASNAL HAŁABAŁA” poprzez uroczyste odczytanie Aktu Nadania Imienia.

 5. HISTORIA PRZEDSZKOLA • Przy wyborze imienia kierowano się istotnym kryterium, aby patronem przedszkola została postać z bajki, odgrywająca w życiu małego dziecka istotną rolę, która będzie rozbudzała pozytywne uczucia dzieci, kształtowała pozytywne postawy moralne. • 1 stycznia 1991 roku Kombinat PGR zrzekł się prowadzenia przedszkola i przekazał budynek wraz z personelem Samorządowi Gminy w Kaźmierzu. Przedszkole "Krasnal Hałabała" w Kaźmierzu zostało Przedszkolem Samorządowym początkowo w Nowej Wsi, a później Kaźmierzu (Nowa Wieś została wchłonięta do Kaźmierza i przekształcona w ulicę Nowowiejską). • Obecnie nasze przedszkole usytuowane z dala od zgiełku, hałasu, wśród drzew i ptaków stanowi prawdziwą przystań dla maluchów.

 6. NASZ KRASNALEK Uroczyście otwarty kącik patrona [1.06.2012]

 7. PRZEDSZKOLACY KRASNALA HAŁABAŁY W parku, pośród drzew stoi domek murowany, wszystkim mieszkańcom Kaźmierza bardzo dobrze znany. Do tego domku, co dzień od rana Biegnie gromadka dzieci roześmiana. W progu Krasnal Hałabała nas wita i o zdrówko grzecznie pyta. Wszyscy mu się kłaniamy i o naszej sympatii zapewniamy. (…) [E. Fronczak - „PRZEDSZKOLACY KRASNALA HAŁABAŁY” [fragm.]

 8. JASKÓŁKI „JASKÓŁECZKI CZARNO-BIAŁE SĄ CODZIENNIE ROZEŚMIANE!"

 9. WIEWIÓRKI WIEWIÓRECZKI (Wiktoria Włodarczak i Magdalena Włodarczak) Mieszka w dziupli, je żołędzie i dobiega szybko wszędzie. Piękne futro i ogonek Ma też każdy jej potomek. Złapać nikomu się nie da bo po drzewach zwinnie biega. Ma pędzelki na uszkach oraz duża z niej łakomczuszka. Czy już wiecie kto to taki zjada takie przysmaki? Czy to lis, a może kurka? Chyba nie…, bo to wiewiórka. "WIEWIÓRECZKI MAŁE W KAŻDEJ PRACY DOSKONAŁE! "

 10. JEŻYKI WESOŁE JEŻYKI (Maksymilian Jankowiak i Anna Jankowiak) Rzecz to wielka niesłychanie, gdy jeżykiem się zostanie. Wtedy wszystko chce się wiedzieć, można bajkę opowiedzieć, bawić, tańczyć, uśmiech miewać, na nikogo się nie gniewać. Znać zasady wychowania, pięknie uczyć się śpiewania. A do tego pomagać nam będzie kochana pani, zawsze i wszędzie. Czy ktoś wierzy czy nie wierzy, Jesteśmy grupką wesołych Jeży. "MY JEŻYKI DZIELNE SMYKI DO ZABAWY I MUZYKI!"

 11. MISIE MISIAKI (Jagoda Rosenbeiger i Magdalena Stachowiak) Choć w przedszkolu grup jest wiele, Wszyscy razem przyjaciele! Lecz kosmate śliczne pysie Mają nasze małe misie! Lubią miodzik te zwierzaki A dla dzieci to pluszaki. Jest koala i Puchatek Także panda i Uszatek. Wielkie serce w sobie mają To je dzieci uwielbiają Więc kochamy te futrzaki Niech nam żyją te Misiaki.

 12. LEŚNE SKRZATY Skrzacik (Adrian Włodarczak i Renata Włodarczak) Jestem sobie Skrzacik mały, uczę się u Hałabały piszę, liczę i maluję śpiewać też czasem próbuję, pani śpiewa razem z nami, ze swoimi skrzacikami ""SKRZATY LEŚNE, LEŚNE SKRZATY TO SKARBY MAMY I TATY""

 13. BORSUCZKI SPOTKANIE NA POLANIE(Zuzanna Wandelt i Anna Wandelt) Dzisiaj w lesie na spacerze, widziałam dziwne zwierzę. Chodziło po polanie i szukało robaczków na śniadanie. Było szaro-czarne z białą łatką, chyba pomachało do mnie łapką. „Oj, to borsuk” – mama powiedziała i cichutko mi być kazała. A borsuczek spojrzał na mnie, mrugnął oczkiem, zjadł robaczka i do lasu czmychnął boczkiem. Bo borsuczek miły zwierz. Ja to wiem, a ty wiesz? "JESTEŚMY BORSUCZKAMI - ZDOLNYMI MALUSZKAMI!"

 14. SÓWKI ŻYCIE SOWY Katarzyna Batura i Lidia Batura U sów sprawa jest taka, mama jest większa niż tata. Piórka mają brązowe lub szare, lecz nie martwią się tym wcale. Bardzo dobry mają wzrok, więc nie straszny jest im mrok. Czy to puszczyk czy sóweczka, w gnieździe chowa swe jajeczka. Mama dzieci swych pilnuje, tata jedzonko organizuje. I tak rosną małe sowy, małe sowy – mądre głowy. "KAŻDA SOWA MĄDRA GŁOWA DO ZABAWY JEST GOTOWA"

 15. SŁOWIKI SŁOWIK I PORY ROKU (Patrycja Cegłowska i Karolina Cegłowska) Gdy usłyszę Go za oknem, Wiem, że zapowiada wiosnę. Kiedy kąpię się w basenie, On mi śpiewa na życzenie. Gdy do szkoły wrócić trzeba, Cicho robi się wśród drzewa. I dni cichych już nie zliczę, Gdy on śpiewa, gdzieś w Afryce. "SŁOWIKI - DZIELNE PTAKI GOTOWE DO NAUKI I PRACY!”

 16. ZAJĄCZKI MAŁY ZAJĄCZEK (Julia Kozłowska i Paulina Kozłowska) Mały zajączek po lesie skacze, jak będę cichutko to go zobaczę. Może na chwilę sobie przystanie, posiedzi i zje drugie śniadanie. A po śniadanku gdy słonko przygrzeje, odwiedzą go mali, leśni przyjaciele. "MY ZAJĄCZKI MAŁE PĄCZKI DUŻO JEMY I SZYBKO ROŚNIEMY!"

 17. WRÓBELKI GNIAZDO PRZEDSZKOLNYCH WRÓBELKÓW (Antoni Kaźmierski i Olga Kaźmierska) W kaźmierskim przedszkolu wśród wysokich świerków znajduje się gniazdo wesołych wróbelków. Codziennie rano, kiedy słonko wschodzi, gromadka wróbli do przedszkola wchodzi. W przedszkolu śpiewają, ćwierkają i ćwiczą, a przy tym czytają, malują i liczą. Choć czasem się zdarza, że rozrabiają, to jednak panie swe wróble kochają. "WRÓBLE WRÓBLE ODLOTOWE DO ZABAWY SĄ GOTOWE!"

 18. PRZESYŁAMY SERDECZNE POZDROWIENIA DZIECI I PRACOWNICY PRZEDSZKOLA W KAŹMIERZU ;-)

 19. JASKÓŁKI

 20. WIEWIÓRKI

 21. JEŻYKI

 22. MISIE

 23. LEŚNE SKRZATY

 24. BORSUCZKI

 25. SÓWKI

 26. SŁOWIKI

 27. ZAJĄCZKI

 28. WRÓBELKI

 29. ZAPRASZAMY! Przedszkole „Krasnal Hałabała” w Kaźmierzu ul. Nowowiejska 23 64-530 Kaźmierz Tel.61- 29-18-216 E-mail: halabala@home.pl przedszkolehalabala@onet.pl Opracowanie: Karolina Pielucha