the rolling
Download
Skip this Video
Download Presentation
The Rolling

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 3

The Rolling - PowerPoint PPT Presentation


 • 165 Views
 • Uploaded on

The Rolling. Stones. The Rolling Stones je britská rokenrolová skupina v čele se zpěvákem Mickem Jaggerem . Vznikla v Londýně v roce 1962 . Skupina se proslavila počátkem 60. let jako protipól skupiny The Beatles .

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'The Rolling' - ananda


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide2
The Rolling Stones je britská rokenrolová skupina v čele se zpěvákem Mickem Jaggerem.
 • Vznikla v Londýně v roce 1962.
 • Skupina se proslavila počátkem 60. let jako protipól skupiny The Beatles.
 • Hlavním tahounem kapely byl na jejím počátku kytarista Brian Jones.
 • S nárůstem popularity kapely se ovšem jeho sílá vůdce pomalu vytrácela a ke konci šedesátých let již v kapele prakticky nefiguroval. Jako první začal ztrácet kontrolu nad fenoménem let šedesátých - nad drogami.V létě roku 1969 umírá v bazénu svého domu.
 • Po jeho smrti přichází definitivně do kapely vynikající kytarista Mick Taylor. Drogově čistý hoch je ovšem vlivem kapely zcela zničen a po několika letech z kapely odchází.Post kytaristy brzy nahradí Ronnie Wood.
 • Jádrem skupiny se stává zpěvák Mick Jagger a kytarista Keith Richards.
 • Krátce po veleúspěšném turné Steel Wheels - Urban Jungle, kdy kapela poprvé zavítala i do Československa odchází z kapely baskytarista Bill Wyman. Oproti ostatním členům kapely byl ve skutečnosti o deset let starší než se oficiálně uvádělo. Už jen jako externí člen ho nahrazuje američan Darryl Jones.
 • V žebříčku padesáti nesmrtelných interpretů rock'n'rollu časopisu Rolling Stone se kapela umístila na 4. místě
historie
Historie
 • První koncertní vystoupení, ještě jako Rollin' Stones si kapela odbyla 12. června1962 v klubu Marquee. Kapela se rozjela po klubech, aby o sobě dala vědět bělošským pojetím rhythm'n'blues. Díky image „zlých hochů“ se ze skupiny brzy stala kultovní záležitost a někteří lidé skupinu neustále obviňovali ze špatného vlivu na mládež a pošlapávání morálních hodnot. Od počátku hráli drsněji a černošštěji než Beatles a své okolí neustále šokovali svým zjevem a chováním. 7. června1963 pětice vydala svůj první singl „Come On“ (od ChuckaBerryho). V roce 1971 vzniklo slavné logo s vyplazeným jazykem, které vytvořil John Pasche. V roce 2003 vystupují Rolling Stones na benefičním koncertě na bývalé vojenské základně, kde si zajamovali i s AC/DC.
 • The Rolling Stones vystoupili Česku v letech 1990, 1995, 1998 a 2003 pokaždé v Praze. V roce 2006 měli vystoupit v Brně, ale pro zranění KeithaRichardse byl koncert odložen a posléze i zrušen. Uskutečnil se však znovu, v rámci turné TheBiggerBang, v Brně na brněnském Výstavišti v červenci 2007.
ad