Astrida lindgren
Download
1 / 9

Astrida Lindgren - PowerPoint PPT Presentation


  • 258 Views
  • Uploaded on

Astrida Lindgren. Informaciją rinko 6m kl. mokinės Raimonda Tarvainytė ir Lina Brazdeikytė 2008m. Astrid Anna Emilia Lindgren

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' Astrida Lindgren' - amos-bishop


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Astrida lindgren

Astrida Lindgren

Informaciją rinko 6m kl. mokinės

Raimonda Tarvainytė

ir

Lina Brazdeikytė

2008m.


Astrid Anna Emilia Lindgren

buvo žymi švedų vaikų rašytoja, kurios didžioji dauguma knygų išverstos į 85 kalbas ir išspausdintos daugiau nei 100 valstybių. Jei sukrautume jas vieną ant kitos, išeitų 175 Eifelio bokštai. O suguldžius į eilę būtų galima tris kartus apjuosti žemės rutulį.


Gyvenimo faktai

Astrida Lindgren gimė 1907m. lapkričio 14d. Samuelio Augusto Ericssono ir Hannos Džonson šeimoje. Kartu su dviem savo seserimis ir broliu augo Smolande - miestelyje, netoli Vimmerbio. Astrida turėjo labai šviesią ir laimingą vaikystę. 1914 metais Astrida pradėjo lankyti pradinę Vimmerbiu mokyklą ir 1923 metais labai gerai išlaikė baigiamuosius egzaminus. Jos mėgstamiausias dalykas buvo švedų kalba.


Baigusi mokyklą Astrida Lindgren pradėjo dirbti vietinėje Vimmerbio laikraščio redakcijoje.

1926 m. Kopenhagoje ji susilaukė sūnaus Larso . Tais pačiais metais rašytoja persikėlė gyventi į Stokholmą, kur daug mokėsi, norėdama tapti mašininke ir stenografininke. 1931 m. ji sukūrė šeimą su Sture'o Lindgren . Po 3 metų, 1934 m., Astrida susilaukė dukrelės Karinos, kuri vėliau tapo vertėja.

Šeima 1941 m. persikėlė į Dalagatano apartamentus, pro kurių langus matėsi visas Vasaparkenas, ten rašytoja praleido visą savo gyvenimą.

Astrida Lindgren mirė 2002 m., sulaukusi garbingo 94 m. amžiaus.


K ryba
Kūryba vietinėje Vimmerbio laikraščio redakcijoje.

Kūrybinio kelio pradžia – 1941 metai. Duktė Karina nuolat prašydavo ką nors papasakoti. Iš trumpų pasakėlių dukrai, gimė knyga „Pepė Ilgakojinė“. Pirmoji A.Lindgren knyga išleista, kai autorei buvo 37-eri

A.Lindgren parašė apie 40 knygų . Pagal jas sukurta pjesių, filmų. Rašytojai įteikti 37 apdovanojimai ir literatūrinės premijos.

Didžioji dalis jos knygų buvo paremtos vaikystės prisiminimais.

Rašytoja sukūrė daug ryškių veikėjų.Su jais galite susipažinti knygose: „Mijo mano, Mijo“, „Ronja plėšiko duktė“, „Broliai Liūtaširdžiai“, „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“, „Emilis iš Lionebergo“, „Didysis seklys Kalis Bliumkvistas“, „Mes varnų saloje“, „Padaužų kaimo vaikai“ ir daugelyje kitų.


Po rašytojos mirties Švedijos vyriausybė jos garbei įkūrė

Astridos Lindgren atminimo premiją.

Šis apdovanojimas yra didžiausias pasaulyje piniginis apdovanojimas vaikų ir jaunimo literatūros rašytojams, kurio suma – 5 mln. Švedijos kronų.


Pamąstymai apie Astridą Lindgren įkūrė

Abu Astridos tėvai buvo puikūs ir neeiliniai žmonės. Bet tėtis kažkuo ypatingas. Ne tik malonus ir geras žmogus, kurį visi mylėjo. Jis dar buvo ir nepaprastai laimingas.

Ir laimingas ne tik todėl, kad gavo tą, kurią mylėjo. Laimingas visą gyvenimą. Kartais, išėjęs pažiūrėti laukų ir pievų, jausdavo vien begalinį džiaugsmą.

-Ėjau ir alpėjau! – pasakojo jis Astridai.

Vaikas, gyvendamas su tokiu žmogum, kuris nuolat kupinas šilumos ir džiaugsmo, gali manyti, jog gyvenimas toks ir yra. Visa kita netikra ir reikia bandyti atsistatyti.

Argi ne to Astrida Lindgren siekia kone visose savo knygose?

Dažnai prasideda juk taip liūdnai. Bet galiausiai viskas pasikeičia. Prisiminkite, pavyzdžiui, Bu Vilhelmą Ulsoną iš ”Mijo, mano Mijo!” Jis turi bjaurius globėjus, įmotę, kuri niekada jo nepaglamonėja, ir įtėvį, kuris jį vadina ”nevėkšla” . Bu sėdi ant suoliuko Tegnerio parke ir žvelgia į namus, kur dega žiburiai, galvodamas, kokios ten laimingos šeimos: tėtis, mama ir vaikai valgo sklindžius su uogiene ir šnekasi.


Kod įkūrė ėl Astrida Lindgren tapo viena mėgstamiausių pasaulio vaikų rašytojų?

Štai ką apie tai manojipati:

-Taigi,-iš lėto sako ji,-man rodos, todėl, kad mano vaikystė buvo tokia laiminga. Ir kad joje buvo tiek daug meilės...


Norint suprasti, kodėl Astridos vaikystė buvo tokia laiminga, reikia perskaityti knygeles apie Padaužų kaimą.

Nes iš tiesų taip ir buvo !