slide1
Download
Skip this Video
Download Presentation
229

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 11

229 - PowerPoint PPT Presentation


  • 164 Views
  • Uploaded on

Merhaba gülen gözlü arkadaşım,dudağındaki gülümsemeyi yitirmemişsin daha.Ne güzel dünyaya gülen gözlerle bakabilmek ve insanlara gülücükler saçabilmek senin gibi.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '229' - tale


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide1

Merhaba gülen gözlü arkadaşım,dudağındaki gülümsemeyiyitirmemişsin daha.Ne güzel dünyaya gülen gözlerlebakabilmek ve insanlara gülücükler saçabilmek senin gibi

slide2
Biliyorum, üzülüyorsun donuk gözlerle karşılaşınca.Ne yapalım arkadaşım,herkes senin gibi olamaz .Duyabiliyorum " Hayır olmalı"dediğini.
slide3

Haklısın arkadaşım,aslında bütün insanlar senin gibi olmalı.Bilseler bir gülümsemeyle neler yapabileceklerini, bir çocuğun gözlerindeki ışıltıyı bir gülümsemeyle nasıl görebileceklerini,sıkıntılarla dolu bir insana nasıl dünyalarıvereceklerini bilseler ve gülen gözlerin buzları nasıl erittiğini,yürekleri nasıl birleştirdiğini bilseler,kuşkusuz onlar da seningibi olmak isterlerdi...

slide4

Ve sevgi saçıyorsun gülen gözlerinle arkadaşım.Saf ve hiç bir beklentisi olmayan bir çocuk gibi.Hayır arkadaşım, sevgi, yalnızca sevgiliye duyulmaz .Sevgi evrensellikdir..Hiç kimse altın yığınları gibi kasasınakilitleyemez onu.

slide5

Onun yeri yüreklerdedir.Bir annenin yüreğindedir onun yeri,çocuğuna verebilmek için.Onun yeri bahçıvanın ellerindedir,sevgi tohumları saçabilmek için.

slide6

Evet... Sevgi her yerdedir.. Yeter ki sen onu bulmak iste.Sevgiyi bulmak kolay...Güç olan onu elinde tutabilmekte.Unutma arkadaşım, sevgiyi duyabilmekle de iş bitmiyor...Sevgiyi göstermek de gerekir.Yaşam kısa arkadaşım bugünolan yarın yok.Sevgiyi göstermek beklemeye gelmez, yarınçok geç olabilir.Elindekini yitirmeden değerini bilmelisin.

slide7

Biliyorum arkadaşım, bana hak veriyorsun.Şimdi koş sevdiğinin yanına..Önce,ona gülen gözlerle sımsıcakbir gülümse ve "Seni seviyorum" deyiver.içinden gelen en sıcak sesinle.

slide8

Hayır bunlar gülünç şeyler değil arkadaşım..Seni seviyorum anne, baba, kardeşim, arkadaşımdemek gülünç değil.Bu senin gibi bütün canlılara karşısonsuz bir sevgi duyan bir insan için hiç de güç değil.Yalnızca biraz yürekli ol arkadaşım.

slide9

Bu,yalnızca yüreğinin buz kapladığını, taşlaştığınısanan insanlara biraz güç gelecektir, ama onlar dasenin gösterdiğin yürekliliği gösterdiklerinde,yüreklerinde sevgikıpırtılarını duyduklarında ve ağlamayı öğrenebildiklerindeinan herşey onlar için ve bütün insanlar için daha güzel olacak.

slide10

Evet arkadaşım,gülmek varken surat asmak niye,güldürmek varken ağlatmak niye,güzel sözler söylemek varken yürekleri kırmak niye?yaşam çok kısa arkadaşım..Ve bu dünyadaki hiç bir şey kırılan yüreklere değmez .

slide11

Şimdilik hoş çakal arkadaşım,yine gel........Yanına senin gibi gülen gözlü, yüreği sevgi dolu insanlarıalıp yine gel olur mu?Beni çok bekletme...Çünkü yarın burada olamayabilirim. SEVDiKLERiNE "SENi SEViYORUM" DEMEK iÇiN GEÇ KALMA !

ad