Download Presentation

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author. Content is provided to you AS IS for your information and personal use only. Download presentation by click this link. While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server. During download, if you can't get a presentation, the file might be deleted by the publisher.

E N D

Presentation Transcript

1. Polski skoczek narciarski, dwukrotny mistrz olimpijski, indywidualny mistrz świata i drużynowy brązowy medalista mistrzostw świata, jedenastokrotny zwycięzca zawodów Pucharu Świata. Jego największym rywalem na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi był Noriaki Kasai. Jest jedną z osób, które na jednych Igrzyskach Olimpijskich zdobyły dwa medale.

2. Polska biegaczka narciarska, mistrzyni i multimedalistka olimpijska, mistrzyni i multimedalistka mistrzostw świata, czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich. Na Igrzyskach Olimpijskich bieżącego roku, mimo złamanej stopy pokonała m.in. Charlotte Kallę i Therese Johaug.

3. Polski łyżwiarz szybki, mistrz olimpijski w Soczi 2014, specjalizujący się na dystansie 1500 m, olimpijczyk. Pierwszy Polak, który zdobył Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim oraz Mistrzostwo Olimpijskie na tym dystansie. Na IO w Soczi wygrał z Holendrem Koen Verweij o 0,003 sekundy. Z zawodu jest strażakiem w komendzie w Łowiczu.

4. Polskie Panczenistki w składzie: Katarzyna Bachleda Curuś, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska i Natalia Czerwonka zdobyły srebrny medal przegrywając z Holenderkami w walce o złoto. Trenerem dziewcząt jest Krzysztof Niedźwiedzki, który nie był zbytnio zadowolony z jazdy panczenistek. Ich dekoracja była przepiękna i wyjątkowa dla Polski.

5. W składzie panczenistów znaleźli się (od lewej): Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański. W tym roku wywalczyli brąz wygrywając z Węgrami o ponad 2 sekundy. Zbigniew Bródka wyprowadził Polaków na prowadzenie, ale pozostali również się przysłużyli. Cała trójka nie mogła w to uwierzyć, jak również 30 mln mieszkańców Polski.

6. W skokach drużynowych Polacy zajęli 4 miejsce, tuż za reprezentacją Japonii. W naszym składzie znajdowali się: Maciej Kot, Jan Ziobro, Piotr Żyła i Kamil Stoch. Trenerem drużyny jest Łukasz Kruczek. Nowy kask Kamila przyniósł mu szczęście tylko indywidualnie, niestety nie drużynowo.