Kabely s optick mi vl kny
This presentation is the property of its rightful owner.
Sponsored Links
1 / 12

Kabely s optickými vlákny PowerPoint PPT Presentation


  • 49 Views
  • Uploaded on
  • Presentation posted in: General

KABELOVNA Děčín Podmokly, s.r.o. Kabely s optickými vlákny. LANCOMAT 29. 5. 2012. Program. •Představení firmy • Materiály používané při výrobě OK • DIN kódy a KDP design kód • Přehled portfolia OK KDP, instalace kabelů • Měření a testování kabelů • Připravujeme. Představení firmy.

Download Presentation

Kabely s optickými vlákny

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Presentation Transcript


Kabely s optick mi vl kny

KABELOVNA Děčín Podmokly, s.r.o.

Kabely s optickými vlákny

LANCOMAT 29. 5. 2012


Program

Program

•Představení firmy

• Materiály používané při výrobě OK

• DIN kódy a KDP design kód

• Přehled portfolia OK KDP, instalace kabelů

• Měření a testování kabelů

• Připravujeme


Kabely s optick mi vl kny

Představení firmy

  • Historie

  • 1910 – Založení firmy

  • 1990– součást KABLO Kladno n.p.

  • 1992 – součást SIEMENS A.G.

  • 2000 – Bancroft Eastern Europe Fund L.P

  • 2004 – Belden

  • 2007 – součást skupiny Wilms


Kabely s optick mi vl kny

Představení firmy

  • Historie

  • 1910 – Založení firmy

  • 1990– součást KABLO Kladno n.p.

  • 1992 – součást SIEMENS A.G.

  • 2000 – Bancroft Eastern Europe Fund L.P

  • 2004 – Belden

  • 2007 – součást skupiny Wilms

  • Optické kabely

  • 1988 – spuštění výroby optických kabelů

  • 2001 – investice do nových technologií pro výrobu optických kabelů


Kabely s optick mi vl kny

Představení firmy

  • Historie

  • 1910 – Založení firmy

  • 1990– součást KABLO Kladno n.p.

  • 1992 – součást SIEMENS A.G.

  • 2000 – Bancroft Eastern Europe Fund L.P

  • 2004 – Belden

  • 2007 – součást skupiny Wilms

  • Optické kabely

  • 1988 – spuštění výroby optických kabelů

  • 2001 – investice do nových technologií pro výrobu optických kabelů

  • Zaměření výroby

  • Standardní konstrukce kabelů

  • Konstrukce na přání zákazníka

  • Úprava stávajících konstrukcí

  • Poradenství při volbě vhodné konstrukce


Materi ly pou van p i v rob optick ch kabel

Materiály používané při výrobě optických kabelů


Kabely s optick mi vl kny

Optická vlákna

Standard OFS, FUJIKURA (SM) ( DRAKA, CORNING, OPTOMAGIC, J-FIBER)

SM vlákna

  • ITU-T G.652.D – „konvenční“ – možné provozovat ve všech dostupných přenosových pásmech (2-5)

  • G.655.C&E – posunutá nenulová hodnota disp. Křivky (NZ-DSF), optimalizována pro přenos na 1550 nm

  • G.656 – v porovnání s G.655 má vhodnější (plošší) disperzní charakter, vhodná pro pásmo 1460-1625 nm

  • ITU-T G.657A1, A2 &B2, B3– vlákno odolné proti mikroohybům do 5 mm


Kabely s optick mi vl kny

Zdroj OFS

Optická vlákna

Standard OFS, FUJIKURA (SM) ( DRAKA, CORNING, OPTOMAGIC, J-FIBER)

MM vlákna

  • ITU-T 62,5/125 OM1 šířka pásma 220/600

  • ITU-T 50/125 OM2 šířka pásma 500/500, 500/800, 600/1200

  • ITU-T 50/125 OM3 10GbE/850nm 300m

  • ITU-T 50/125 OM4 10GbE/850nm 550m

Zdroj OFS


Kabely s optick mi vl kny

Speciální vlákna

  • S odolností proti vysoké teplotě až do 200°C

  • S odolností proti radiaci podle MIL norem

  • Vlákna 500µm


Kabely s optick mi vl kny

Tahové prvky

Centrální

1) FRP 2) FeZn Lano3) FeZn drát

Obvodové (periferní)

1) Kevlar (s vodoblokující úpravou)2) Skelná příze (s vodoblokující úpravou)3) FRP


Kabely s optick mi vl kny

Plášťové materiály

indoor / outdoor

1) FRNCVýklad označení LSZH, LSOH, LSNH, FRNC, ULSZH, LSZHFR, HFFR, OFNR

Vlastnosti: Je FRNC materiál skutečně vhodný do venkovního prostředí, a do jakého?

nasákavost FRNC materiálu

UV stabilita FRNC materiálu

2) PVCméně používaný materiál pro obsah halogenů

3) PURchemický odolný, flexibilní, bezhalogenní, odolný proti šíření plamene, mikroorganismům, plísním.

outdoor

1) PE (HDPE, LDPE, track resistant)

dobrá mechanická odolnost a odolnost proti běžným chemikáliím

Cenově výhodný

2) PA6, PA11, PA12 (Nylon)

PA6 houževnatý, malý koeficient tření, odolnost proti oděru.

PA11, PA 12 rozměrově stálejší (pro přesné součástky), nižší bod tání,, křehne při -70°C, vysoká cena

3) PUR viz. indoor


Kabely s optick mi vl kny

Armování

důvody

1) ochrana proti hlodavcům (RP - RodentProtection)

2) ochrana proti mechanickému poškození (zemní práce, přímé uložení do země, apod.)

provedení

1) Skelná příze2) CST - zvlněná ocelová páska3) SWA - ocelové dráty

4) FRP – armování FRP prvky 5)Vrstvený plášť - Al folie (ALPE / PEALPE) 6) PA plášť- přímý

- přídavný


  • Login