Pamięć o zmarłych - PowerPoint PPT Presentation

Pami o zmar ych
Download
1 / 7

  • 102 Views
  • Uploaded on
  • Presentation posted in: General

MEKSYK La Día de los Muertos, czyli Dzień Zmarłych, obchodzony jest przez rdzenną społeczność Meksyku, która wierzy, że tego dnia zmarli krewni i bliscy na krótką chwilę powracają na ziemię. Pamięć o zmarłych. Pamięć o zmarłych. MEKSYK

I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.

Download Presentation

Pamięć o zmarłych

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Presentation Transcript


Pami o zmar ych

MEKSYK

La Día de los Muertos, czyli Dzień Zmarłych, obchodzony jest przez rdzenną społeczność Meksyku, która wierzy, że tego dnia zmarli krewni i bliscy na krótką chwilę powracają na ziemię.

Pamięć o zmarłych


Pami o zmar ych

Pamięć o zmarłych

MEKSYK

Groby czyści się, dekoruje zniczami i flores del muerto („kwiatami zmarłych”), posila się, pije alkohol i tańczy przy dźwiękach mariachi. Wieczorem ulice zapełniają się kościotrupami i przebierańcami z wymalowanymi twarzami.


Pami o zmar ych

Pamięć o zmarłych

INDONEZJA

Mieszkańcy rejonu Toraja w Indonezji przestrzegają rytułału Ma'nene, który nakazuje co trzy lata zmieniać ubrania zmumifikowanym ciałom przodków. Lokalne wierzenia mówią, że zmarli członkowie rodziny są wciąż obecni przy swoich krewnych.

źródło: niewiarygodne.pl


Pami o zmar ych

Pamięć o zmarłych

CYGANIE

Przy okazji Dnia Zmarłych Cyganie gromadzą się na grobach, przynoszą zmarłym papierosy, które kładą na mogile i piją wódkę na znak pamięci, często też grają zmarłemu jego ulubioną melodię.


Pami o zmar ych

Pamięć o zmarłych

JAPONIA

Buddyści święto ku czci zmarłych (jap. o-bon lub bon), trwające trzy lub cztery dni, obchodzą w połowie lipca lub sierpnia. Wierzą, że dusze ich bliskich przybywają wtedy do rodzinnych domów, witają więc je, a na koniec żegnają latarniami zapalanymi na ich progu. W domach buduje się specjalne ołtarze poświęcone pamięci zmarłych.

źródło: japonia-online.pl


Pami o zmar ych

T: Obchodzisz święto zbawionych czy potępionych?


Pami o zmar ych

T: Obchodzisz święto zbawionych czy potępionych?

Zadanie domowe

Przygotuj informacje o wylosowanym na katechezie świętym. Możesz posłużyć się też ilustracją lub symbolicznie ukazać jego cechy. Postaraj się, by ten święty szczególnie towarzyszył ci podczas modlitwy za zmarłych.


  • Login