Wykładowca
Download
1 / 17

dr hab. Jerzy Supernat Instytut Nauk Administracyjnych Uniwersytet Wrocławski - PowerPoint PPT Presentation


  • 138 Views
  • Uploaded on

Wykładowca. na zdjęciach z bardziej i mniej odległej przeszłości. dr hab. Jerzy Supernat Instytut Nauk Administracyjnych Uniwersytet Wrocławski.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' dr hab. Jerzy Supernat Instytut Nauk Administracyjnych Uniwersytet Wrocławski' - giulia


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

Wykładowca

na zdjęciach z bardziej i mniej odległej przeszłości

dr hab. Jerzy SupernatInstytut Nauk AdministracyjnychUniwersytet Wrocławski


Konferencja zorganizowana przez studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego w drugiej połowie lat 70. (w budynku B przy ul. Kuźniczej). W środku prof. Tadeusz Kuta – wieloletni kierownik Zakładu Nauki Administracji

w Instytucie Nauk Administracyjnych Uniwersytetu Wrocławskiego. Z lewej Konrad Nowacki.


Prof. Tadeusz Kuta w okolicach Lądka Zdroju z pracownikami Zakładu Nauki Administracji.

Od lewej: Jan Jeżewski, Andrzej Pakuła, Tadeusz Kuta i Jerzy Korczak.


„W charakterystyce sylwetki naukowej Profesora Tadeusza Kuty nie można pominąć swoistej, a zarazem znanej cechy Jego pisarstwa: umiejętności łączenia trafnego i oryginalnego spojrzenia na badany przedmiot z niezwykle jasnym tokiem wywodów, przekonującym

i dobitnym stylem wypowiedzi, formułowanych z niejednokrotnie ujawnianą znajomością literackiego kunsztu. Tego też: prostoty, precyzji sądu i rzetelności

wymaga Profesor od swoich seminarzystów

i młodych kolegów, zarówno w toku prowadzenia ich prac naukowych, jak też

w licznych recenzjach prac doktorskich

i habilitacyjnych”,

ze Słowa wstępnego do zbioru prac ofiarowanego Profesorowi Tadeuszowi Kucie: Prawo CXLIII, Acta Universitatis Wratislaviensis no 857, Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego, Wrocław 1985.

Na zdjęciu prof. Tadeusz Kuta w trakcie nieformalnego spotkania w Instytucie

w dniu swoich imienin. W głębi

prof. Ryszard Mastalski.


Pracownicy Instytutu Nauk Administracyjnych w (pierwszej?) połowie lat siedemdziesiątych. Od lewej: Jan Boć, Marcin Miemiec (w głębi), Jan Jeżewski, Adam Chełmoński i nieoceniona Hanna Kilijan (w głębi po prawej w płaszczu z dużymi guzikami).


Okazjonalny „wykład” w Hyde Parku połowie lat siedemdziesiątych. Od lewej: Jan Boć, Marcin Miemiec (w głębi), Jan Jeżewski, Adam Chełmoński i nieoceniona Hanna Kilijan (w głębi po prawej w płaszczu z dużymi guzikami).

w Londynie na początku lat 90.

Główne tematy w Speakers’ Corner

w Hyde Parku to polityka, religia i szeroko rozumiane życie. Odnosząc się do

życia – a fatal, hereditery disease cytowałem Johna H. Vossa:

Who loves not women, wine and song,

Remains a fool his whole life long.


U góry z lewej w Holandii w 1991 r. z prof. Stanisławem Biernatem (w środku) i prof. Józefem Frąckowiakiem (z prawej) w Muzeum Kröller-Müller w Parku Narodowym Hoge Veluwe, w którym zwiedzający mają do dyspozycji 500 białych rowerów. U góry z prawej kilka lat później w Amsterdamie z Agnieszką Chrisidu-Budnik. U dołu z lewej w 1994 r. na wykładzie gościa z Holandii (z Nijmegen) na Wydziale Prawa i Administracji UWr. (w budynku A). U dołu z prawej z gośćmi z Holandii w znanym miejscu we Wrocławiu.


Instytut Nauk Administracyjnych, październik 1995 r. Od lewej: legenda Instytutu niezastąpiona Hanna Kilijan, Jerzy Supernat i dr James Groen z Kanady, który w latach 1995-1997 w ramach programu Civic Education Project prowadził wykłady i seminaria na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, głównie z Comparative Public Administration. Obecnie jest urzędnikiem wysokiego szczebla kanadyjskiego Ministerstwa Obrony Narodowej. Pamiętamy i przesyłamy najlepsze myśli i pozdrowienia.


Budapeszt, lato 1996 r. Integracyjne spotkanie z uczestnikami (z Bułgarii, Rosji, Ukrainy i Łotwy) studium Corporate Governance in Market and Transition Economies na Central European University.


Nieformalne spotkanie w Instytucie 26 kwietnia 1997 r. Od lewej: Barbara Kowalczyk, Lidia Klat-Wertelecka, Jolanta Blicharz, Elżbieta Lech (częściowo zasłonięta), Jerzy Supernat, Ewa Nowacka i Konrad Nowacki.


To samo spotkanie. lewej: Barbara Kowalczyk, Lidia Klat-Wertelecka, Jolanta Blicharz, Elżbieta Lech (częściowo zasłonięta), Jerzy Supernat, Ewa Nowacka i Konrad Nowacki.

Z prawej Jerzy Korczak.

Trzy lata później we wrześniu 2000 r. spotkaliśmy się w nieporównanie większym gronie na Zjeździe Katedr Prawa i Postępowania Administracyjnego w Łodzi. Na kolejnych trzech slajdach

na zdjęciach można zobaczyć dwadzieścia osób (głównie z Łodzi i Katowic) z ponad 200. uczestników tego wspaniałego pod każdym względem wydarzenia.


Stoją od lewej: Zbigniew Kmieciak, Barbara Jaworska-Dębska, Zofia Duniewska, Małgorzata Stahl, Marcin Janik, Paweł Witkowski, Przemysław Wlczyński, Ernest Knosala, Sławomir Fundowicz i Aleksander Marekwia. Siedzą od lewej: Rafał Budzisz, Monika Pawlak, Grzegorz Łaszczyca, Ewa Frankiewicz, Aneta Kaźmierska-Patrzyczna, Agnieszka Jaworowicz-Rudolf i Agnieszka Korzeniowska.


Od lewej: Zbigniew Kmieciak, Lidia Zacharko, Jaworska-Dębska, Zofia Duniewska, Małgorzata Stahl, Marcin Janik, Paweł Witkowski, Przemysław Wlczyński, Ernest Knosala, Sławomir Fundowicz i Aleksander Marekwia. Siedzą od lewej: Rafał Budzisz, Monika Pawlak, Grzegorz Łaszczyca, Ewa Frankiewicz, Aneta Kaźmierska-Patrzyczna, Agnieszka Jaworowicz-Rudolf i Agnieszka Korzeniowska.

Ernest Knosala, Andrzej Matan, Barbara Jaworska-Dębska i Małgorzata Stahl.


Od lewej: Lidia Zacharko, Ernest Knosala, Barbara Wartenberg-Kempka i… Julian Tuwim.


Prof. Ernest Knosala wypromował Wartenberg-Kempka i… Julian Tuwim.

wielu doktorów oraz uczestniczył

w charakterze recenzenta w licznych przewodach doktorskich i habilitacyjnych.

Na zdjęciu z dr Ewą Pierzchałą

po uroczystej promocji doktorskiej

na Uniwersytecie Śląskim

w Katowicach w 2006 r.


Okolicznościowe nieformalne spotkanie zakładowe jesienią 2004 r.

Siedzą od prawej: Adam Błaś, Agnieszka Chrisidu-Budnik i Andrzej Pakuła.

Stoją od prawej: Jan Jeżewski, Kamila Kwaśnicka, Magdalena Tabernacka i Jerzy Supernat.ad