slide1
Download
Skip this Video
Download Presentation
$1.50 per pound

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 8

$1.50 per pound - PowerPoint PPT Presentation


  • 113 Views
  • Uploaded on

The classic fruit. A must have for any fruit enthusiasts!. Apples. $1.50 per pound. Bananas. The perfect addition to any sundae!. $1.48 per pound. Square melons have finally arrived. Not only are they cooler shaped than normal melons, but they taste better too. Exotic Watermelons

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '$1.50 per pound' - ziazan


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide2
Bananas

The perfect addition to any sundae!

$1.48 per pound

slide3
Square melons have finally arrived. Not only are they cooler shaped than normal melons, but they taste better too

Exotic Watermelons

$3.75 per melon

slide4
Cherries

$1.00 per pound

Cherries are red! Can’t beat red!

slide5
“Lettuce” go out and buy some lettuce! But seriously, this lettuce is so green and juicy you will love it.

Lettuce

$3.00 per head

slide6
Peas

Delicious & Nutritious!

$1.50 per pound

slide7
CORN

$1.00 per pound

Fresh corn from the farm! You’ll love it and want more.

slide8
Carrots

$2.00 per pound

Carrots come in four colors. Come and get them.

ad