Anglie
Download
1 / 4

Anglie - PowerPoint PPT Presentation


  • 178 Views
  • Uploaded on

Anglie. A. školní tresty. Pár ran rákoskou. ?. nebo. pantoflem po hlavě. Přesuňme se o pouhé jedno století zpět do království Velké Británie, kde jsme my, nevi n ní žáci byli za každou hloupost násilně potrestáni .

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Anglie' - zeroun


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Anglie

Anglie

A

školní tresty


Anglie

Pár ran rákoskou

?

nebo

pantoflem po hlavě

Přesuňme se o pouhé jedno století zpět do království Velké Británie, kde jsme my, nevinní žáci byli za každou hloupost násilně potrestáni 

Jak všichni víme, učitelé většinou nemají ve vymýšlení trestů moc velkou fantazii a v Anglii také ne, a proto potřebovali i na potrestání knihu  V této knize byly podrobně uvedeny všechny tresty a sloužila jako klíč k určení trestů provedených na nás, na žácích, a stanovovala přiměřenost trestů.


Anglie

Pomůcky

-tyto nástroje musely být opět schváleny v knize…

Upřednostňovali rákosku, pantofli nebo nástroj zvaný tawse, neboli kožený řemen (jak nápadité  ).

Rákoska: bití rákoskou se uplatňovalo nejčastěji při spáchání nectnosti jako je kouření (to by u nás nestačili rákosky ani vyrábět), dále při podvádění, šikanování, drzosti či nepozornosti.

Jedním z nejčastějších zaznamenaných přestupků, který se trestal bitím rákoskou, byl útěk, zejména na vyšších stupních nápravně výchovných škol (kdo by nezdrhnul ). Lapený byl trestán bolestivými ranami při maximálním počtu osmi úderů. Na jiných školách byl prohřešek trestán donucením svléknout si šortky a stáhnout si spodní prádlo předtím, než mu bylo dovoleno si je znovu natáhnout a připravit se k výprasku.

Slippering: nebo-li bití pantoflem ,,sálovou obuví“. Tím se trochu obcházely předpisy a mohlo se to odehrávat i před zraky studentů. Není třeba dodávat, že při vyvinutí většího úsilí toto bití podpatkem mohlo způsobit poměrně bolestivé stopy.


Anglie

Hlavně potají

Celé trestání nebohých žáků se konalo buď v ředitelně, nebo ve sborovně…hlavně mimo zraky ostatních žáků.

Trestání studentů bylo zrušeno v Anglii v pozdních osmdesátých letech dvacátého století.