ruch w czterech porach roku n.
Download
Skip this Video
Download Presentation
Ruch w czterech porach roku

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 19

Ruch w czterech porach roku - PowerPoint PPT Presentation


 • 93 Views
 • Uploaded on

Ruch w czterech porach roku.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Ruch w czterech porach roku' - zaria


Download Now An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide2

Aktywność wymaga ruchu ciała. Umiarkowana aktywność fizyczna to każda czynność, która pochłania tyle energii co chód o dystansie 3 km w ciągu 30 minut. Staraj się przeznaczyć na umiarkowany wysiłek fizyczny 30 minut dla dorosłych lub 60 minut dla dzieci przez większość dni w tygodniu, najlepiej codziennie. Te 30 minut to absolutne minimum. Pamiętaj jednak że im więcej czasu poświęcasz na ruch tym lepszy wynik osiągniesz

RUCH TO ZDROWIE

ruch wiosn
Ruch wiosną
 • Wiosna to szczególny czas w roku – odżywająca po zimie przyroda pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, pobudzając ludzi do działania. Dlatego też, często wspomina się o tym, że wiosną najlepiej jest wprowadzać zmiany w swoim życiu. Dodatkowo, wiosna to również idealny czas na powrót do aktywności fizycznej dla tych, którzy przerwali ją na okres zimy. 
pomys na ruch
Pomysł na ruch
 • Zarówno ci, którzy dopiero zaczynają się ruszać, jak i ci, którzy do sprawności powracają po zimowej przerwie powinni rozpocząć od mniejszego wysiłku. Oznacza to, że najpierw idealne będą marsze czy lekkie truchty. Jeśli uprawialiśmy jogging przez całą zimę, to wiosną możemy ruszyć na rolki albo na rower. Bardzo polecany jest także nordicwalking, który pozwoli nam przygotować do dalszych sportów niemal wszystkie partie ciała.
rower
Rower
 • Przejażdżki rowerowe są najczęściej wybieraną formą aktywności fizycznej. Nic w tym dziwnego, przecież każdy z was posiada rower. Bardziej doświadczeni cykliści decydują się na trudniejsze, ekstremalne trasy, a z kolei osoby chcące wyłącznie „poruszać się” wybierają ścieżki rowerowe w własnym mieście. Zatem – szerokiej drogi!
rolki
Rolki
 • Jazda na łyżworolkach jest sportem dla tych, którzy chcą wzmocnić ramiona i nogi, spalić sporą ilość kalorii, a także dobrze się bawić. Oprócz rolek, warto zaopatrzyć się w ochraniacze na łokcie i kolana, które w razie upadku zabezpieczą wasze ciała przed urazem. A więc ruszamy!
sport latem
Sport latem
 • Wakacyjny odpoczynek wcale nie musi oznaczać leżenia plackiem na plaży.  Odrobina luzu od codziennych obowiązków może być świetną okazją na znalezienie nowej, sportowej pasji. Może więc w tym roku nurkowanie, konie czy też tenis staną się twoim nowym hobby?
fitness na lato
Fitness na lato
 • Leniwe dni spędzone głównie na odpoczywaniu, z mniejszymi lub większymi grzeszkami kulinarnymi, w końcu bez codziennych stresów, skutkują zwykle nadprogramowymi kilogramami. Zaraz po urlopie, waga wskazuje więcej niż raptem 2 tygodnie temu. Z tego względu nawet latem nie warto rezygnować z wysiłku fizycznego. Bo sposobów na letni fitness jest naprawdę mnóstwo. I nie musi być on ani nudny, ani bardzo męczący.
p ywanie
Pływanie
 • Metoda poruszania się w wodzie wykorzystywana przez człowieka, zwierzęta oraz maszyny. Jest popularną aktywnością rekreacyjną, szczególnie w krajach o cieplejszym klimacie i naturalnych zbiornikach wodnych. Pływanie jest też dyscypliną sportową.
aktywno fizyczna jesieni
Aktywność Fizyczna Jesienią
 • Jeśli pogoda nas nie rozpieszcza, to zawsze możemy skorzystać z bogatej oferty krytych pływalni, siłowniczy fitness clubów. Zaopatrując się w karnet (to zdecydowanie tańsza opcja, niż wykupywanie jednorazowych wejściówek), możemy zadbać o swoje zdrowie i figurę na basenie zapisując się np. na zajęcia z aqua aerobiku. Ta sama sytuacja dotyczy siłowni, kursu jogi, czy zajęć fitness.
ruch zim
Ruch Zimą!
 • Po wstaniu z łóżka nic lepiej nas nie zagrzeje do walki z kolejnym dniem, jak gimnastyka. Gdy rano poświęcimy kwadrans na wykonanie prostych ćwiczeń, jak np. skłony, krążenie biodrami, przysiady, brzuszki, krążenie ramionami i nadgarstkami, wówczas zapewnimy sobie pewną dawkę dobrego humoru na większą część dnia, a nasze ciało będzie bardziej mobilne. 20-30 minut gimnastyki pozwoli na unicestwienie 120-150 kalorii
snowboard
Snowboard
 • Z roku na rok staje się coraz bardziej popularny i to nie tylko wśród młodzieży. To połączenie niemałego wysiłku fizycznego z pewną dawką adrenaliny.
narty
Narty
 • Szaleństwa na stokach są chyba jednym z najpopularniejszych sportów zimowych. Ferie zimowe lub weekend w górach, połączony z tą aktywnością może nam przynieść wiele korzyści zdrowotnych.
slide18
Łyżwy
 • Są świetną formą spędzania wolnego czasu i okazją do poprawy swojej kondycji fizycznej. Co prawda wymagają pewnych sił, zdolności utrzymania równowagi, a także umiejętności opanowania lęku przed urazami, ale efekty są zadowalające. Ponadto na lodowisko można wybrać się podczas weekendu z rodziną czy znajomymi i nie tylko mile, ale i zdrowo spędzić czas, na którego brak tak często narzekamy. 
dzi kujemy za uwag
Dziękujemy za uwagę !

Wykonali: Natalia , Dariusz , Michał i Miłosz .

Źródła: https://www.google.pl/search?hl=pl&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1366&bih=665&q=sport+to+zdrowie&oq=sport+to+&gs_l=img.1.0.0l10.3021.7186.0.8610.11.10.1.0.0.0.184.1402.0j10.10.0...0.0...1ac.1.12.img.9LfFeVKjhmk

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zdrowie