Harry potter i komnata tajemnic
Download
1 / 11

Harry Potter i Komnata Tajemnic - PowerPoint PPT Presentation


  • 142 Views
  • Uploaded on

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Zapraszam!. Informacje o książce. Harry Potter i Komnata Tajemnic  to druga część książki z cyklu Harry Potter . Została napisana w 1998 roku przez pisarkę Joanne Kathleen Rowling Jest to powieść fantasy .

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Harry Potter i Komnata Tajemnic' - yonah


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

Informacje o ksi ce
Informacje o książce

  • Harry Potter i Komnata Tajemnic to druga część książki z cyklu Harry Potter.

  • Została napisana w 1998 roku przez pisarkę Joanne Kathleen Rowling

  • Jest to powieść fantasy.

  • Została przetłumaczona na język polski przez Andrzeja Polkowskiego.

  • Książka posiada 366 stron oraz 18 rozdziałów i jeden dodatkowy w którym znajdziemy słownik słów które występują w książce.


Czym jest komnata tajemnic
Czym jest komnata tajemnic?

Komnata Tajemnic — legendarna komnata znajdująca się na terenie Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, stworzona przez sławnego czarodzieja, Salazara Slytherina, jednego z założycieli szkoły.

W pomieszczeniu znajduje się także ogromny potwór Bazyliszek.


Bazyliszek
Bazyliszek

Bazyliszek jest ogromnym, osiągającym do kilkudziesięciu metrów długości wężem. Jego skórę pokrywają gadzie łuski o brudnej, szmaragdowozielonej barwie. Ma trójkątną głowę oraz jasne, żółtozielone oczy. Szczęki rozwierają się szeroko, są wyposażone w długie i gęsto umieszczone, ostre zęby. Brzuch węża jest nieco jaśniejszy niż grzbiet.Opis fabu y
Opis fabuły: formie filmowej, oto

Po drugim, lecz pierwszym świadomym zwycięstwie Harry'ego nad Lordem Voldemortem w podziemiach Hogwartu, zaczęły się wakacje. Zanim zaczął się drugi rok nauki w szkole magii, Pottera odwiedził Zgredek, domowy skrzat. Ostrzegł on Harry’ego przed powrotem do szkoły. Gdy czarodziej nie chciał przyrzec mu, że nie wróci do magicznej placówki edukacyjnej, skrzat użył magii, w wyniku czego Harry otrzymał od wujostwa dożywotni szlaban. Z opresji uratowali go Weasleyowie – Fred, George i Ron, którzy potajemnie przylecieli po niego latającym Fordem Anglią ich ojca.Początek roku nie zapowiadał niczego niezwykłego. Przełom dokonał się dopiero w Halloween, kiedy to kotka Argusa Filcha, Pani Norris została przez kogoś spetryfikowana, a na jednej ze ścian pojawło się ostrzeżenie – legendarna Komnata Tajemnic została otwarta, a więzionego w niej przez stulecia Potwora Slytherina uwolniono. Wkrótce doszło do kolejnych petryfikacji. Ogłoszono też, że jeśli ataki nie ustaną, szkoła miała być zamknięta.Harry, Hermiona i Ron wpadli na trop, który doprowadził ich do Komnaty Tajemnic, ratując tym samym szkołę.


Nowe postacie kt re pojawi y si w tej cz ci ksi ki to
Nowe postacie które pojawiły się w tej części książki to:

Zgredek to skrzat domowy. Wyróżniał się spośród wszystkich skrzatów, które uważały go za dziwnego, a nawet niebezpiecznego, gdyż wyznawał ideę wolności. Pojawił się pierwszy raz w Harry Potter i Komnata Tajemnic.


Harry potter i komnata tajemnic

Lucjusz to:MalfoyJak każdy Malfoy szczycił się, iż jest czystej krwi i nienawidził dzieci mugoli. Ubiera się w długi płaszcz i chodzi z laską, w której miał ukrytą różdżkę. Używał czarnej magii. Dawał łapówki, przez co miał duże wpływy w świecie czarodziejów. W V tomie został zesłany do Azkabanu, za co Czarny Pan zabiera jego syna i zleca mu zabicie Albusa Dumbledore'a.


Harry potter i komnata tajemnic

Jęcząca Marta  to:duch, który straszy w damskiej łazience znajdującej się na pierwszym piętrze w Hogwarcie. Nosiła okulary. Często wskakuje do muszli toaletowej, żeby się zabić, ale wtedy przypomina sobie, że jest już martwa. Jest szczególnie wrażliwa na punkcie swojej śmierci i opinii o własnej osobie.


Dlaczego ksi ka harry potter i komnata tajemnic mia aby zosta lektur
Dlaczego książka Harry Potter i Komnata Tajemnic miałaby zostać lekturą?

Powieść J. K. Rowling powinna zostać lekturą ponieważ każdy uczeń chciałby się przenieść w świat magii! Ta książka jest do tego idealna, jest długa lecz bardzo wciąga w tej tajemniczy świat. Przy czytaniu tej książki można się oderwać od normalnego świata i przy tym wyluzować. Myślę że ta lektura była by czytana z ogromną chęcią.


Harry potter i komnata tajemnic

Autor: zostać lekturą?

Jakub Jaros

Źródła informacji:

http://www.wikipedia.com/harry-potter-i-komnata-tajemnic

http://www.harrypotter.pl/harry-potter-i-komnata-tajemnic